10 دکوراسیون ویلا شمال که شما را میخکوب می کند

همچنین به طور قابل توجهی می توان در این نوع طراحی داخلی سادگی در بهره گیری از رنگ ها مشاهده نمود. یکی از نکات مهم در طراحی ویلای دوبلکس توجه به ارتفاع سقف در نظر گرفته شده برای ویلا می باشد. هر چقدر هم که معماری بی نظیر باشد، انتخاب نادرست لوازم داخل ویلا می تواند طراحی داخلی را کم ارزش جلوه دهد. به طور کلی در طراحی مدرن ویلا، فقط اصول زیباشناسانه، تعادل، ایستایی، توازن، تناسب و ترکیب رنگ های چشم نواز و خیره کننده، دیده می شود که اثری از زمان و مکان و باورهای افراد وجود ندارد. به همین جهت ما از عایق های نانو و UV در کنار عایق های ضد رطوبت و نم استفاده می کنیم تا بارندگی به آنها آسیب وارد نکند. از زبان معمار: ویلا Kampono که در حومه سبز Tangerang واقع شده است، در گوشه ای از مجموعه ای از خانه های کنار هم قرار گرفته و نمایی به سمت غرب و جنوب دارد. خانه دوبلکس به خانه هایی می گویند که فضای داخلی آنها دارای دو طبقه است؛ طبقه اول شامل اتاق نشیمن و پذیرایی است و اتاق خواب ها در طبقه دوم قرار دارند که به وسیله راه پله امکان دسترسی به طبقات بالا فراهم می شود.

اگرچه تمام مواردی که در جملات بالا به آن اشاره کردهایم تنها گزینههایی جهت پیشنهاد هستند. در این نوع ویلاهای دوبلکس معمولا طبقه اول به عنوان پذیرایی و نشیمن بوده و طبقه بالا شامل اتاق خواب های متعدد است همچنین در طراحی ویلای دوبلکس این دو طبقه توسط یک راه پله مشترک از داخل به هم وصل می شوند. دیوارها و ستوه های بلند از عوامل مهم در این نوع طراحی است که به چشم می خورد. اما اگر طرفدار طراحی های اصیل و اشرافی و با اصالت هستید، انتخاب ویلا با طراحی کلاسیک مناسب شما است. ویلا باید چشمنواز باشد. بنابراین باید سعی کنید ویلای مورد نظر را با سقف بلند و مناسبی احداث نمایید. در طراحی باید ارتفاع سقف را براساس استانداردها در نظر گرفت و تا جایی که امکان دارد آن را بلند در نظر گرفت. پس از طراحی فضا های داخلی و توجه به الزامات و نیاز های یک ویلا نوبت به طراحی فضای خارجی می رسد. داشتن یک گلستان کوچک در ارتفاع ویلا وسوسهانگیز است. حتی اگر شیشه را تا سقف بالکن کار کنید شما یک گلخانه کوچک در دسترس دارید. بالکن در طبقه بالای ویلا نقش مهمی در طراحی نمای ساختمان دارد.

طراحی داخلی ویلا کوچک باید به شکلی صورت بگیرد که بتوان از فضای محدود، بهترین بهره برداری را داشته و تا حد امکان فضا را بازتر و گسترده تر نشان داد. داشتن یک بالکن هرچند کوچک برای ویلا یک نعمت به حساب میآید. مثلا قرار دادن دو صندلی چوبی و یک میز کوچک فضا را برای یک گفتگوی عاشقانه تکمیل میکند. در سبک ساخت ویلای مدرن ترکیب رنگ و متریال احساسی جدا از سنتی و متعارف بودن را به ساکنین القا میکند. مناطق شمالی در اکثر روزهای سال آب و هوای ابری یا بارانی دارند به همین دلیل نور خورشید سهم کمی در روشنایی فضای داخلی ایفا هزینه طراحی داخلی ویلا میکند. زیرا رعایت این نکته موجب صرفه جویی در مصرف انرژی شده و باعث تابش مناسب نور خورشید به داخل فضای مورد نظر خواهد شد. امروزه استفاده از سبک استوایی برای فضاهای بزرگ و خانه های ویلایی طرفداران زیادی پیدا کرده است، استفاده از تنوع رنگها و نیز متریال های طبیعی برای دیزاین و طراحی بخش های مختلف منزل از جمله پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه و حتی سرویس بهداشتی موجب ایجاد فضای آرامش بخش و بسیار زیبایی در دکوراسیون داخلی منزل چوب منزل خواهد شد.

طراحی و دکوراسیون داخلی خوب موجب میشود فضای موجود به بهترین شکل ممکن دیده شود. در طراحی ویلا باید بیشترین عوامل تاثیرگذار در زیبایی و ایجاد آرامش و حس خوب در افراد، وجود داشته باشد. استفاده از پله های بسیار شیک مارپیچ یا ساده در داخل ساختمان نیز می تواند به زیبایی دکوراسیون داخلی ویلا بی افزاید. یکی از زیباترین انواع آن پارتیشن ریلی است که به کمک ریلهایی که در کف و سقف فضای موردنظر نصب میشوند امکان جابجایی دارند. پارتیشن ریلی، پارتیشن متحرک، پارتیشن چرخ دار. استفاده از سقف شیب دار در طراحی ویلا، علاوه بر اینکه ویلا رو در برابر باران و شرایط جوی ایمن نگه می داره، باعث میشه ویلا از نظر زیبایی بصری هم کافی و رضایت بخش باشه، در عکس بالا، شیبدار بودن سقف کاملا مشخصه. به گونه ای که شما هم در داخل و هم در خارج از ویلا بتوانید از فضا های با کیفیت لذت ببرید. سبک مدرن در معماری ویلا، از مدرنیسم الهام می گیرد و استفاده از رنگ های ساده و خنثی و سادگی در طراحی از ویژگی های مشخص آن است. در طراحی ویلای دوبلکس به نکته ی دیگری که باید توجه داشته باشید سادگی آن است.

جهت گیری زمین نیز در فرایند طراحی تاثیرگذار بوده است: به عنوان فرصتی برای به حداکثر رساندن میزان نفوذ نور و مناظر و چشم اندازهای اطراف. همچنین شما میتوانید از ابزارهای چوبی برای به وجود آوردن یک فضای مناسب در ویلای خود نیز بهره ببرید. در طراحی داخلی این گونه از ویلاها از پردهها و پارچههای راه راه و پارکتهایی با طرحهای منظم و حساب شده استفاده میشود. از جمله مواردی که در طراحی لاکچری اتاق خواب تاثیر گذار می باشد انتخاب نوع تخت، لوستر، کاغذ دیواری، پرده ها، فرش ها و … یکی دیگه از تغییرات جزئی در بازسازی خانه، نصب یک درب خوشرنگ هست که جلب توجه میکنه. در ضمن طراحی فضای سبز مثل طراحی دکوراسیون داخلی یک تخصص هست و توصیه میشه که حتما از متخصصین این کار که مهندسان معماری هستن استفاده بشه. پنجره های بزرگ و نورگیر در هر وجه از ویلا می تواند وجود داشته باشد. طراحی داخلی ویلا به سبک کلاسیک، ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی با توسعه جامعه مسکونی و املاک جدید همچنان رونق می گیرد. لازم به ذکر است که طراحی ویلای دوبلکس دارای برتری های زیادی نسبت به ویلای معمولی است. همچنین در طراحی ویلای دوبلکس باید به فرم های مختلف احداث پله ها توجه نمود.

تا حدودی این تفکر درست می باشد و باید برای دکوراسیونی لاکچری هزینه زیادی صرف شود ولی درکنار آن باید نکات زیادی در رابطه با طراحی دکوراسیون لاکچری ویلا و خانههای بزرگ مورد توجه قرار گیرد. و یا همچنین شما می توانید برای طراحی فضای سبز ویلای خود با مشاوران ما صحبت کرده تا از ایده های بسیار جذابی که مهندسان ما در نظر دارند، بهره مند شوید. از اینرو باید توجه داشت که پله ها را طوری طراحی نمود که فضاهای اصلی را اشغال ننمایند و جلوی نور را نگیرند. از اینرو این نوع طراحی برای ساکنان این امکان را فراهم می کنند که از انواع چیدمان های مختلف به بهترین شکل بهره مند شوند. پس از آن حالت اولیه و ایتالیایی خود خارج گشت. پس بهتر است قبل از هر چیز با مشورت اعضای خانواده و به اشتراک گذاشتن سلیقه آنها، به یک جمع بندی برسید که زندگی در چه نوع ویلایی می تواند به آرامش شما کمک کند. در این نوع طراحی، از سنگ های زیبا استفاده می شود. چنانچه قصد دارید در رابطه با این موضوعات اطلاعاتی به دست بیاورید ، این مقاله را با دقت مطالعه نمایید .

پارتیشنهای چوبی گزینه بسیار خوبی برای تفکیک فضاهای داخلی هستند. این نکته جهت تفکیک محیط ها می تواند کمک بسزایی به طراحی داخلی شما نماید. ما در گروه معماری آد، قبل از شروع طراحی ویلا باغ یا ویلاهای معمولی در مناطق معتدل و مرطوب به ویژگی های آن توجه ویژه ای داریم. همچنین اگر می خواهید یک ویلای کوچک شیک داشته باشید به نحوی که از طراحی باغ ویلا و همچنین طراحی داخلی ویلا بسیار زیبا مدرن و یا سنتی بهره مند باشد، شرکت آریانا عمران آماده خدمات رسانی به شما می باشد. در واقع با وجود گیاهان، به کیفیت هوای ویلا اهمیت ویژهای میدهید. در واقع این اتاق، نوع بزرگ شده کمد دیواری است که می توان در آن قدم زد و لباس های چیده شده در ویترین های شیشه ای و کمدهای آن را انتخاب کرد. زیبایی شناسی حسی یکی از بهترین نوع آن می باشد. یکی از المان هایی که میتوانید به ویلای خود اضافه کنید فضای سبز و چمن کاری است. المان هایی از قبیل فضای سبز، پارکینگ، محوطه ویلا، استخر، آبنما و آلاچیق همه و همه پارامترهایی هستند که، باید به صورت اختصاصی بر روی آن ها کار شود تا بتوان از آنها استفاده بهینه کرد.

امروزه ویلاهای دوبلکس یکی از پر فروش ترین نوع ویلاها به شمار می آیند از اینرو توانسته اند جمعی کثیری از طرفداران را به خود اختصاص دهند. از همین رو فعالیت در این حوزه نیازمند دقت و توجه بالایی است. منظور از طراحی و دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال، تغییراتی است که در قسمتهای داخلی ویلا صورت گرفته و در نهایت با هدف کاربردی شدن و زیباتر دیده شدن فضای داخلی ویلا صورت میگیرد. طراحی سنتی ویلا یا همان سبک کلاسیک، دارای خصوصیات خاصی است که از زمان گذشته وجود داشته و حفظ شده است. سادگی بصری را می توان در این نوع از طراحی احساس کرد. در نتیجه؛ انواع طراحی ویلا به وجود آمد. البته که در اصول طراحی ویلا باید هزینه و بودجه را هم در نظر داشت. اما در طراحی کلاسیک بیشتر از گچ بری ها و دیوارهای با تزیینات زیاد استفاده شده است. بد نیست بدانید که طراحی ویلای دوبلکس از مزایای بسیار زیادی برخوردار است. در طراحی ویلا دوبلکس یکی از طلایی ترین و مهم ترین نکات در طراحی این نوع ویلا ها محسوب می شوند که باید با دقت و توجه خاصی صورت پذیرد. در محیط ویلا بهره گرفت و یک ویلای لوکس و مدرن را طراحی و اجرا نمود.

همچنین ویلای نیم دوبلکس به ویلاهایی گفته می شود که نیم طبقه هستند و چیزی بین ویلای دوبلکس و فلت می باشند. در طراحی ویلای دوبلکس از یک فضای دو طبقه جهت ساخت یک واحد ساختمان استفاده میشود. یک طراح حرفه ای باید قادر به استفاده از فضاها به بهترین نحو باشد. چنانچه در طراحی ویلای دوبلکس، استخر وجود داشته باشد، باید به گونه ای جا نمایی شود که به راحتی بتوان آن را در محوطه ویلا دید. خوشبختانه امکان اجرای هماهنگ و پیوسته دکوراسیون ویلا از فضای داخلی شامل اتاقها، آشپزخانه و فضای سالن نشیمن و پذیرایی تا قسمتهای بیرونی مانند حیاط، باغچه و استخر در دکوراسیون داخلی ویلا بهخوبی فراهم است. همچنین برای پنهان کردن دید وسایل اتاق خوابتان، فضای آشپزخانه یا هر فضای دیگری که نمیخواهید قابل مشاهده باشند از پارتیشنها کمک بگیرید.

در ادامه میتوانید ایده هایی را در مورد پله ها مطالعه کنید. در بعضی از ویلاهای شمالیک تراس همدر پشت ویلانیز میگرند تا منظره پشت ویلارا نیز اعضایخانواده داشتهباشند و بتواننداز آن استفاده کنند.شما از تراس ها جدا از ویو مناظر اطراف،به حیاط ویلایخودتان نیز مشرف کامل هستید. برای مثال استفاده از راه پله های گرد به طور چشمگیری جذابیت فضای مورد نظر را افزایش می دهد اما استفاده از آن ممکن است باعث ایجاد فضاهای پرتی شود از اینرو باید به صورت اصولی اقدام به طراحی و ساخت آن نمود. این نوع شومینهها، خود دارای تنوع در مدل و طراحی هستند. با این کار سعی کرده ایم پیاده سازی سبک مدرن در بخش نورپردازی را رعایت کنیم. اگر خانه ویلایی شما بزرگ است می توانید اتاق نشیمن را به چند بخش مختلف تقسیم کنید و برای هر بخش یک دکوراسیون مجزا تعیین کنید. وقتی واژه طراحی ویلا به ذهن افراد خطور می کند، بی شک تصویری از خانه ای رویایی، بدور از شلوغی و با کیفیت و امکانات ویژه و طراحی منحصر به فرد شکل می گیرد. در طراحی دوبلکس ویلا دست شما برای داشتن فضا با کاربردهای متنوع باز است.