۶۰ جاذبه گردشگری گیلان با عکس و آدرس دقیق

یونس استادسرایی یا همان میرزاکوچکخان در سال 1257 هجریشمسی در اینخانه، که خانهی اجدادیاش است، متولد شده. یکی از بزرگترینِ این دریاچهها، دریاچه سقالکسار است که در تمامی فصول سال زیباییهای خاص خود را دارد و از آن مکانهاست که بهشکلی نام آرامش را در آنها حس میتوان کرد. پیادهراهها از جذابترین عناصر معماری شهری هستند که میتوان بهراحتی و بدون دغدغهی ترافیک در آنها قدم زد و به سیاحت و خرید پرداخت. از بخشهای مختلف این خانه میتوان به چینیخانه و تالار آینه اشاره کرد. از دیگر جاذبههای گردشگری رشت باید به پارک ملت اشاره داشت. این پارک درون شهر رشت و در خیابان حافظ و در نزدیکی رودخانه گوهررود قرار دارد. شما میتوانید علاوه بر دیدن این تالاب زیبا از تماشای باغسالار، پارک مفاخر و پلخشتی چمارسرا که در نزدیکی آن قرار دارد نیز لذت ببرید. این تالاب زیبا در نزدیکی پارک دانشجو و باغسالار رشت قرار دارد. قایق سواری در تالاب انزلی حس و حال بی نظیری دارد . 3-جهانگردی میتواند توجه عموم را به آلودگی، نابودی خلیجها، مرجانها، گرفتار شدن دلفینها، ماهیگیری بی برنامه جلب کند.

بازار بزرگ رشت، 14 کاروانسرا دارد که با راستههای مختلف بههم وصل میشوند. با این وجود ما پیشنهاد میکنیم بهطوری برنامهریزی کنید که از تمام این دستهبندیها حداقل به یک مکان گردشگری سر بزنید. روستای هان نما جاذبه های دیدنی بسیار زیادی دارد و یکی از مقاصدی است که نه تنها برای تابستان، که در صدر بهترین مقاصد سفر داخلی در پاییز نیز قرار دارد. موزه ها درجهان کنونی تزریق کننده های مالی محرک برای اقتصاد شهری هستند و یکی از شاخص های توسعه یافتگی، میزان بازدید مردم یک کشور از موزه هاست. تقریباً اکثر مردم رشت با شخصی بهنام دانای علی آشنایی دارند و با وجود اینکه این شخص نه امامزاده بوده و نه سید، به زیارتگاهِ وی که در خیابان طالقانیِ رشت واقع شده، توسل میجویند. در ضلع جنوبی میدان صیغلانِ رشت، خانهای زیبا و سالخورده بهنام خانهی ابریشمی که از دوران قاجار به یادگار مانده به چشم میخورد. در سال 1344 هجریشمسی دکتر فریدون نصیری این ملک را خریداری کرده و بهعنوان مهریه بهنام همسرش- اکرم قدیری میکند و امروزه بدیننام شهرت دارد.

رسانه قطبنما- «شورای جهانی سفر و گردشگری» (WTTC) و سازمان خصوصی «سوشال پروگرس ایمپراتیو» (Social Progress Imperative) که بهاختصار “SPI” خوانده میشود، در جدیدترین اقدام خود تاثیر رکود صنعت گردشگری جهانی را بر پیشرفت اجتماعی، سلامت روحی و روانی جوامع و رشد اقتصاد جهانی بررسی کرده است. پلتاریخی لوشان که در این شهر و بر روی رودخانه شاهرود واقع شده، قدمتی 200 ساله دارد و قبل از ساخت پل بتونیِ جدید، تنها راه ارتباطی دو سوی این رودخانه بودهاست. بازآفرینی واضح یک محیط واقعی و امکان «تجربه کردن قبل از خرید» (Try before Buy) یکی از مهمترین پتانسیلهای متاورس است که به شرکتهای گردشگری اجازه میدهد تا اعتماد مشتریان خود را جذب کنند. از اواخر خرداد تا اواخر تابستان بهترین زمان برای سفر به این تالابِ هیجانانگیز است. این کاروانسراها در زمان قاجار بنا شدهاند. در گوشههای این بنا که دارای قدمتی 500 ساله است، حجرههایی برای اقامت گردشگران تعبیه شده و در وسطِ کاروانسرا حوضی بزرگ، فضا را تلطیف کردهاست و چند سالی میشود که با واگذاریِ آن به بخش خصوصی، رونقِ خوبی در زمینهی فروش صنایعدستیِ گیلان پیدا کردهاست.

این نمایشگاه که هر سال بهمن ماه برگزار میشود این بار از ۲۹ اردیبهشت ماه آغاز به کار کرده و تا فردا دوم خرداد نیز ادامه خواهد داشت. سقالکسار روستایی زیبا در 15 کیلومتری جنوب رشت است، روستایی که به سبب دریاچههای متعدد و زیبایی که دارد، همواره مورد توجه گردشگران بودهاست. چیزی که این پارک را از سایر پارکهای جنگلی گیلان متمایز میکند وجود دریاچههای زیبای پوشیده از چمن و رودخانههای خروشان است. ایستادن بر فراز دره و تماشای گذر رودخانهای خروشان در اعماق آن و گوش سپردن به سمفونی طبیعت با خوانش پرندگان و نواختن آب، لذتی است که تجربه آن را نباید از دست داد. منطقهی آبشار دودوزن در ناحیه کوهستانی «سیاهمزگی» واقع شده و در بین پوشش جنگلی انبوه، چشمهسارها، رودخانه پر آب و خروشان مخفی شده که دارای آب و هوای خنک و فوقالعاده است. طبقهی اول این بنا بهمنظور گرم نگهداشتنِ خانه، سقفی کوتاه دارد و در واقع زمستاننشینِ این خانه است و طبقهی بالا سقفی بلند و هوایی خنک و مطبوع دارد و تابستاننشین این بناست. دلیل آن وجود بارندگیهای زیاد در طول سال بوده که باعث میشود این شهر در بیشتر ماههای سال آب و هوای خنک و حتی سرد داشته باشد.

در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری ایران در فصل بهار به شهر شیراز ( شهر علم و ادب ) می رسیم، بهترین زمان سفر به شیراز فصل بهار است، این شهر و به طور کلی استان فارس از بهترین مقاصد گردشگری در بین مسافران خارجی قلمداد می شود و دلیل آن وجود جاذبه هایی نظیر تخت جمشید، حافظیه، سعدیه، باغ ارم، مجموعه وکیل، مساجد دیدنی و طبیعت فوق بکرش است، منهای نیمه اول فروردین که در برخی روزها شاهد بارش باران هستیم در سایر ماه ها کمتر بارشی رخ می دهد و در عین حال دمای هوای بین 15 الی 30 در گردش است. به همین خاطر در دهستان بیوجند در بخش جنوبی مشهد و کنار جاده تربت حیدریه، میتوانید شاهد بنای چهارطاقی باشید که آن را با نام آتشکده بازه هور میشناسند.

خانهی قدیری کتابخانهای ارزشمند از کتب تخصصی معماری،تاریخی، گردشگری و مردمشناسی دارد که مورد استفادهی دانشجویان و پژوهشگران این رشته قرار سایت mgtours میگیرد. با این حال، در آمار رسمی دوران جمهوری اسلامی، ابهاماتی وجود دارد؛ مهرداد بائوج لاهوتی از عضوهای فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی، یکی از آمار میلیونی گردشگران را در دوران جمهوری اسلامی غیرواقعی دانست و گفت سازمان مربوطه «برعکس روش استاندارد محاسبه گردشگر خارجی در دنیا که بر اساس قرارداد هتلها به دست میآید، فقط ورود شهروندان خارجی از مرزها را در نظر میگیرد». نتایج مثبت صنعتگردشگری باتوسعه و ایجاد زیرساختهای مقتضی برای ارتقاء این صنعت، به صورت غیرمستقیم بر حکومت تأثیر میگذارد. اکثر صاحبان این گونه وب سایت ها،(تور و گردشگری) سرمایه زیادی برای این کار اختصاص داده اند و بر خلاف سایت های شارژ و … در قرن ۱۹ دو پیشرفت عمده تکنولوژیک بر گسترش صنعت گردشگری تأثیرات جدی گذاشت که نخستین آن حمل و نقل ریلی بود و دومین عنصر مهم در این زمینه تولید کشتی بخار بود.

تا اینجا، به 12 مورد از جاذبههای گردشگری رشت و ویژگیهای خاص هریک اشاره شد، اما همانطور که پیشتر گفتیم این شهر دیدنیهای تاریخیِ فراوانی نیز دارد که در ادامه سعی داریم شما را با مهمترین آنها آشنا کنیم. شرط تعهد خرید که در مرحله سه در توضیح ساختار به آن اشاره گردید، از آنجا که این ساختار مشارکت و مضاربه نیست که نتوان ارزش دارایی های پایانی را ارزیابی کرد و بانی را از قبل ملزم به خرید با قیمت اعمال توافق شده نمود، مورد اشکال نیست چرا که قیمت گواهی ها نوسان چندانی ندارد و قابل پیشبینی است. مسلما در پشت هر بنای تاریخی و جاذبه گردشگری داستان ها و افسانه های جذابی نهفته است که با پیگیری، می توانید به آن ها پی ببرید. تجربه کاربران لحظه آخر نشان می دهد که سفر با ماشین شخصی علاوه بر دردسرهای متعددی که دارد، خستگی زیادی برای آن ها به بار آورده است و آن ها ترجیح داده اند که دفعات بعدی با تور راهی سفر شوند. بر اساس گزارش ژورنال بین المللی سفر پزشکی، ترکیه رتبه سوم را در گردشگری سلامت داراست. بر اساس گزارش موسسه مطالعات و رتبه بندی گردشگری سنگاپور به نام کرسنت ریتینگ، ارزش بازار جهانگردی مسلمانان در سال ٢٠١٣ به ١٤٠ میلیارد دلار رسید (که حاکی از سهم 13 درصدی آن از کل بازار جهانی است) و پیش بینی می شود تا سال ٢٠٢٠ به ارزش ٢٠٠ میلیارد دلار برسد.

وقتی تصمیم می گیرید که با تورهای گردشگری به سفر بروید ، در حقیقت می خواهید خودتان را در لذت سفر غرق کنید، این انتخاب را انجام می دهید تا با خیال آسوده در تجربه ای ویژه شرکت کنید، از آن جهت که سفر به مناطق ناشناخته به صورت شخصی علاوه بر هزینه بیشتر و ناآگاهی از منطقه می تواند باعث شود فرصت کوتاهی که برای این سفر در سال یافته اید از دست برود و شما ناچار باشید تمام زمانتان را صرف تجربه کردن نمایید از این رو تورهای گردشگری را انتخاب می کنید که با دارا بودن برنامه سفر، لیدر مطمئن و چند و چون این ماجراجویی حداکثر استفاده تان را از سفر ببرید. در مجموع بالغ بر ۳۰۰۰ راهنمای گردشگری از طریق انجمن های صنفی و تشکلهای قانونی راهنمایان گردشگری در استان های مختلف عضو کانون هستند. آن هم به طوری که توریست های فراوانی از سراسر جهان به کشورمان سفر کرده و از جاذبه های منحصر به فرد و تاریخی ایران دیدن می کنند. اگر به دیدن پرندگان مهاجر علاقه دارید به شما پیشنهاد میکنیم در سفر به استان گیلان، از پارک بینالمللی بوجاق واقعشده در شمالشرقی رشت دیدن کنید. اگر به همهمهی خرید و دیدن شور و شوق آن در جریان زندگی علاقه دارید، پیشنهاد میکنیم برای تهیهی سوغات از شهر رشت سری به این بازارِ قدیمی بزنید.

یکی از دیدنیهای رشت چشمهی آبِ شور لاکان است که در منطقهی لاکان- جنوب رشت واقع شدهاست. تورهای طبیعت گردی نیز به آن دسته از سفرهایی گفته می شود که در سراسر پهنهی ایران از شمال گرفته تا جنوب و از شرق تا غرب ایران زمین اجرا میشود. بنابراین تدوین قوانین و مقرراتی با هدف حمایت از گردشگران و ایجاد امنیت برای آنها ضروری است، زیرا ورود گردشگران خارجی به هر کشور و رونق گردشگری خارجی تا حد زیادی با قوانین و مقرراتی که از حقوق آنها حمایت کند، مرتبط است. مسافرت با کشتی به منظورتفریح در برخی نواحی جهان دارای رشد قابل قبولی است اما در ایران تقریباً در حد ناچیزی است و بیشتر مسافرتها با کشتی جهت ماهیگیری، تردد بین بنادر و جزایری همچون قشم و کیش صورت میگیرد . این خانه با مساحتی حدود 650 مترمربع، در 2 طبقه ساخته شده که هر طبقه هشت اتاق دارد.

این بازار با مساحتی حدود 24 هکتار بزرگترین بازار روباز کشور محسوب میشود. این پارکِ جنگلی با مساحتی حدود 1500 هکتار، درختان سر بهفلک کشیده، گونههای گیاهیِ کمنظیر و وجود رودخانهی سفیدرود و سیاهرود در ضلعشرقیِ پارک، هر بینندهای را مسحور میکند. قرار نیست که جاهای دیدنی مذهبی مشهد فقط در ارتباط با دین اسلام باشند. دیلمان دارای کوهی زیبا و پربرف است که «کوه درفک» نامیده میشود و البته منظره زیبایی را نیز در این منطقه ایجاد کرده است. پیشنهاد میکنیم تماشای طلوع و غروب خورشید از ساحل حاجیبکنده در کنار دریای مواج خزر را از دست ندهید. • مناطق شمالى: سواحل درياى خزر از مهم ترين مناطق و جاذبه های گردشگرى ايران است كه هر ساله مشتاقان بسيارى را براى گذراندن اوقات فراغت به سوى خود جلب مى كند. شرکت ایران تکنولوژی از سال 1382 در زمینه طراحی و پیاده سازی نرم افزارهای تخصصی به آژانس های هواپیمایی فعالیت دارد و مفتخر است که با بیش از ششصد آژانس مسافرتی در زمینه نرم افزار همکاری دارد. 4. نمایش سرویس های آژانس مسافرتی : این سرویس به این منظور ایجاد می شود تا شما بتوانید سرویس های آژانس مسافرتی خود را بهتر و بیشتر معرفی نمایید.

این تالاب در عکسهای هوایی شبیه عینک است و از همین رو است که آن را با نام تالاب عینک میشناسند. در مسیر تالاب درویشان شالیزارهای برنج و درختان میوه دیده میشود و درست در ۵ کیلومتری صوفیان ده ورودی سیاه درویشان قرار دارد. شهرهای املش و رودسر در جنوب شرقی دیلمان قرار دارند و غرب و جنوب غربی آن نیز به رشت و رودبار منتهی میشود. عکاس: ناشناسچشمه باداب سورت از چشمههای طبیعی پلکانی است که در جنوب ساری، در روستای سورت قرار دارد. یک تالاب دیگر برای طبیعتگردان و آنهایی که عاشق مناظر فوقالعادهاند، تالاب آب شیرین سوستان است. ویژگیهای خاص این تالاب نظیر رطوبت بالا، وجود گلهای زیبای مردابی، جزایر پرشمار و گونههای مختلفی از پرندگان مهاجر آن را از سایر تالابها متمایز میکنند. چه آن زمانهایی که نام و آوازه امپراتوریهای بزرگ ایران، افراد را از گوشهوکنار دورونزدیک به ایران میکشاند تا امروز که با وجود تبلیغات منفی، بسیاری برای کشف ناشناختهها و زیباییهای ایران، اینجا را برای گشتوگذار انتخاب میکنند.

اگر قصد بازدید از این موزهی زیبا را دارید، خودتان را برای چند ساعت پیادهروی در دلِ جنگل آماده کنید. در طبقهی اول، کتابهایی مربوط به تاریخ گیلان و نهضت جنگل نگهداری میشوند و قابل مشاهده هستند و در طبقهی دوم نیز انواع وسایلشخصی میرزاکوچکخان مانند تفنگ و ظروف بهنمایش گذاشته شدهاست. دشت های وسیع و سرسبز سرخرود را در مسیر رسیدن به شهر زیبا می توانید مشاهده کنید. برای دسترسی به این منطقه پس از گذر از شهر سیه رود و در امتداد رودخانه مرزی ارس در موازات نوار مرزی ارمنستان و آذربایجان و در دره کنتال پاسگاه محیط بانی کنتال قابل مشاهده است. از آن زمان تا کنون، ساختمانِ اصلی شهرداریِ رشت در همین میدان قرار گرفته و قرار است پس از ساخت ساختمانِ جدید شهرداری، این مکان به یک موزه و مرکز اسناد تبدیل شود. با ما همراه باشید تا این 3 جاذبهی شهریِ رشت را به شما معرفی کنیم. خانههای روستایی با حفظ اصالت به این موزه منتقل شده تا معماری گیلان برای نسلهای آینده بهیادگار باقی بماند.