۲۰ جای دیدنی تهران که نباید فرصت دیدن آنها را از دست بدهید

گروه جامونه پیشنهاد می کند که در سفر به شیراز و دیدار از جاذبه های گردشگری شیراز زیبا، حتما از این مجموعه دیدن کرده و آن را سایت mgtours از دست ندهید. علیرضا جلالزایی روز سهشنبه در گفتوگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه سال گذشته نوروزخانه به عنوان یک پایلوت خوب در زمینه گردشگری از سوی سیستان و بلوچستان پیشنهاد و در کشور اجرایی شد اظهارداشت: در گردشگری مجازی بسیاری از جاذبههای گردشگری استان و آثار تاریخی را از طریق فضای مجازی معرفی کردیم. این روستا جنوبیترین نقطه استان بوشهر است که با مرکز استان بوشهر ۳۰۰ کیلومتر فاصله دارد. دریاچه زریوار مریوان به عنوان جاذبه های گردشگری غرب کشور در بین گردشگران و مسافران ورودی به این منطقه از ایران شناخته می شود که همچنین در زمره 10 دریاچه آب شیرین ایران هم قرار دارد ، در اطراف دریاچه همیشه بوی ماهی های کبای به مشام می رسد که با شیوه ای سنتی پخته می شوند ، این مکان در بخش های مختلف بین 1 الی 5 متر عمق داشته که با طول 5 کیلومتر و عرض 1.5 کیلومتر منظره ای زیبا را ایجاد کرده است . بنابراین اگر مایل به راهاندازی کسبوکاری در این حوزه هستید، باید افق دیدتان فراتر از گردشگری باشد و سفرهایی را که با اهدافی غیر از گردشگری انجام میشود نیز درنظر بگیرید.

تفرجگاه دربند سراب صحنه در استان کرمانشاه از مهم ترین جاهای دیدنی شهرستان صحنه می باشد که با شروع فصل گرما گروه های متعدد طبیعت گردی و گردشگران به قصد برپایی پیک نیک راهی آن می شوند، تفرجگاه دربند صحنه در شمال این شهر علاوه بر طبیعت بکر و مسیرهای متعدد کوهنوردی دارای تعدادی رستوران و سفره خانه سنتی می باشد، دقت کنید آب این دربند دارای عمق بین 1 تا 6 متر بوده که از همین رو خطر غرق شدن وجود دارد، در این گردش می توانید از گور دخمه صحنه ، محل دفن شیرین و فرهاد هم بازدید کنید. چمخاله علاوه بر امکانات مناسب، مراکز خرید، مسیرهای آرامبخش پیادهروی و مناظر بکر ساحلی، تفریحات بسیاری دارد تا خاطرهی این ساحل را برای همیشه در ذهنتان ثبت کند. این مناطق در ضلع شرقی شهر واقع شده و مناظر دلپذیر و منحصر به فردی را به وجود آورده است. نارنجستان قوام در دوران ناصرالدین شاه و در سال 1267 ساخته شده است که دارای طبیعتی دلپذیر و اهمیت تاریخی فراوان است. از ویژگی های مهم این روستا، درختان کهنسال و قدیمی آن است که نشان دهنده ی تاریخی بودن روستای قلات می باشد. کاخ سبز، کاخ ملت، موزه نگارستان، موزه برادران، موزه خط، موزه چهره های ماندگار، موزه ظرف، موزه استاد بهزاد، موزه مردم شناسی، موزه هنرهای زیبا، موزه مینیاتور، موزه نظامی و موزه آب از بخش های مختلف این مجموعه کاخ عظیم است.

این برند از سوی وزارت گردشگری طراحی شده، اما جزئیات زیادی در مورد آن وجود ندارد و گستره ارتباطی آن خارج از چند خبرنامه داخلی نرفته. پس از تماشای معبد طلایی به سوی مکان یادبود کشتار جلیانواله باغ پیش بروید که چند قدم بیشتر از معبد فاصله ندارد. در اهمیت روستای قلات اینطور می شود گفت که اگر بخواهیم از جاذبه های گردشگری شیراز جای بسیار خوش و آب و هوایی را به گردشگران معرفی کنیم، قطعا روستای قلات را هم معرفی خواهیم کرد. این ارگ تاریخی، در داخل شهر شیراز، زیبایی خیره کننده ای از جاذبه های گردشگری شیراز ارائه میدهد. در مجموع 83 پروژه گردشگری تفریحی به سرمایه گذاران بالقوه ارائه شده است. به عنوان مثال در روستای قلات شیراز می توان یک زندگی روستایی را به بهترین شکل ممکن تجربه کرد. گروه جامونه سفر به روستای قلات شیراز را به علاقه مندان به بوم گردی و جاذبه های گردشگری شیراز توصیه می کند. در واقع بوم گردی در روستای قلات صفای خاصی برای گردشگران خواهد داشت.

سوای بعد اجتماعی متاورس، کسب و کارها نیز در حال بررسی فرصتهایی هستند که این دنیای مجازی در اختیار آنها میگذارد تا به مشتریانشان در هرجای دنیا دسترسی پیدا کنند. در اطراف این ساختمان نیز درختان سر به فلک کشیده ی سرو به شدت جلب توجه می کنند و وجود کتیبه ها و ایوان های مختلف باعث جذابیت هر چه بیشتر این باغ شده است. از جمله دلایل شهرت این مسجد باید به شیشه های رنگی و نوع کاشی کاری و مقرنس کاری های آن اشاره کرد. قدیمی ترین مسجد شیراز، مسجد جامع عتیق می باشد که به آن مسجد آدینه یا مسجد جمعه نیز می گویند. جاذبه های گردشگری غرب کشور که شامل استان های کردستان، کرمانشاه و ایلام می شود در نوع خود کم نظیر هستند، از بیستون در کرمانشاه تا تنگ رازیانه در ایلام و دیدنی های سنندج هر کدام جذابیت های خاص خودشان را دارند، اگر به نقشه ایران نظاره کنید نام این سه استان دیدنی رویت می شوند، جاذبه های گردشگری غرب کشور شامل استان های آذربایجان غربی، خوزستان و همدان نمی شود!

نکته حائز اهمیت سفرهای دریایی در این است که خود یک تجربه بسیار زیبا برای گردشگران به شمار میِآید. اینکه متاورس پدیده جدیدی در سفرهای کاری و صنعت رویدادها خواهد شد، امری انکارناپذیر است، اما درباره سفرهای تفریحی هنوز هم ابهاماتی وجود دارد. حتما می دانید که آرامگاه جناب سعدی نیز در این شهر قرار دارد و مانند آرامگاه حافظ، دارای معماری ای منحصر به فرد می باشد. این روستا در شمال غربی شیراز و در واقع 35 کیلومتری این شهر قرار گرفته و بالغ بر هفت هزار نفر جمعیت دارد. وی تصریح کرد: برای تحققپذیری این موضوع، میتوان به یک نمونه یا پایلوت در بخش گردشگری سلامت اشاره داشت و 500هزار نفر گردشگر در این حوزه در سال 98 وارد کشور شدهاند که حداقل هزینه کرد این نوع گردشگران حدود 2هزار دلار بوده است.

هر نقطه اش مثل الماسی است که در آذربایجان می درخشد. در کشورهای جهان سازمان هایی به نام (سازمان جهانگردی ملی NTA وجود دارند )که رابط بین بخش های خصوصی و دولتی هستند . کسی که هیچ گاه نامش از میان نمی رود و همیشه نیز به نکویی از او یاد می شود. کمتر کسی را می توان پیدا کرد که علاقه ای به غزلیات حافظ نداشته باشد. ایشان، حافظ تمام کلام الله مجید و مفسر آیات الهی بوده و به همین سبب اشعاری پر مغز و الهام گرفته از قرآن کریم می سروده و همین امر باعث ماندگاری حضرت حافظ علیه الرحمه شده است. تأمین هزینه­های مربوط به تقویت امر حفاظت از میراث فرهنگی (مادّۀ 165). به منظور حسن اجرای مرمت و احیای بافت­ها و بناهای تاریخی فرهنگی رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران عضویت می­یابد. همه اینها به خاطر نبود نظارت و مهمتر از آن عدم شناخت دقیق و درست از اهمیت و کارکرد و جایگاه جنگل و عرصههای طبیعی هم از سوی مردم و هم از سوی مسولین است. به گزارش روز جمعه گروه فرهنگی ایرنا، کمتر از ۲۰روز به تعطیلات نوروزی سال ۱۴۰۰ باقی مانده است و سفرهای این دوره از تعطیلات در صورت تشدید نشدن وضعیت همهگیری ویروس کرونا و با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا بهصورت کنترل شده و برنامهریزی شده، امکانپذیر خواهد بود؛ به موجب مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا با پیششرط عدم تشدید شیوع ویروس، سفرهای نوروزی با کنترل، نظارت و در راستای ایجاد نشاط اجتماعی انجام میشود؛ این سفرها در چارچوب تورهای برنامهریزی شده از طریق دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز و تحت نظر وزارت میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی امکانپذیر خواهد بود.

شیر سنگی، بقعه خضر، گنبد علویان، آرامگاه استر و مردخای، پل آبشینه ، موزه تاریخ طبیعی و تله کابین گنجنامه برخی از آثار دیدنی این شهرستان است . بقعه مبارکه آقا سید عبدالمجید هر ساله میزبان خیل عظیم ارادتمندان می باشد. تکیه معاون الملک کرمانشاه از مشهورترین آثار مذهبی به جا مانده از دوران قاجارها در ایران می باشد که بیشتر بابت کاشی کاری های خارق العاده اش در بین گردشگران داخلی و خارجی به محبوبیت رسیده است، این تکیه همچنین امروزه میزبان دو موزه جذاب با عناوین موزه مردم شناسی کرمانشاه و موزه پوشاک و زیورآلات کرمانشاه می باشد که نوید یک تفریح جذاب چند ساعته را می دهد. معماری حرم شاه چراغ نیز مانند اغلب حرم های شیعه دارای جزئیات فراوان بوده و آیینه کاری های داخلی آن نیز برای گردشگران جذاب خواهد بود.

از جمله جاذبههای طبیعی و گردشگری روستای شاهاندشت میتوان به آبشار شاهاندشت اشاره نمود که بزرگترین آبشار استان مازندران و دومین آبشار بلند ایران از نظر ارتفاع میباشد. معبد آناهیتا کنگاور بعد از تخت جمشید یا پرسپولیس لقب دومین بنای عظیم سنگی ایران را یدک می کشد و از مهم ترین جاذبه های دیدنی استان کرمانشاه محسوب می شود، تا امروزه قدمت دقیق این فضای باستانی مشخص نشده اما گمانه زنی ها تاریخچه ی اینجا را به دوره ی مادها یا هخامنشیان نسبت می دهد! معماری این باغ از دوران هخامنشیان شکل گرفته و سپس در دوران قاجار و تحت تاثیر آن زمان، به شکل و شمایل امروزی تبدیل شده است. گردشگری برای کشورهای دارای جاذبه های جهانگردی نظیر ایران می تواند به مهمترین منبع کسب در آمد ارزی تبدیل شود مشروط بر اینکه برنامه ریزی صحیح و همه جانبه توام با آینده نگری برای آن تنظیم و اجرا شود . جالبه بدانید این غار با قدمت هفت هزار نخستین غار دستکند جهان و در عین حال طولانی ترین آن هم می باشد، انسان های اولیه در این محل و به صورت طبقاتی ( آپارتمانی ) زندگی می کرده اند.

معماران آن زمان برای ساخت ارگ کریمخانی، علاوه بر زیبایی ظاهری به مسائل امنیتی نیز توجه ویژه ای داشته اند و به همین سبب از دیوارهای ضخیم و بلند برای محافظت از ارگ استفاده شده است. نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و استاندار کرمانشاه با انتشار پیامی از حضور رئیس جمهور و هیات دولت در این استان و استقبال ویژه مردم قدرشناسی و تشکر کردند. 16 دریاچه زیبا با آبهای فیروزهای که به دنبال هم قرار دارند و آب هر کدام به شکل آبشاری درون دیگری میریزد. در پاسخ باید گفت که در بالای این دروازه یک جلد قرآن نفیس قرار داده شده است.

را در برنمیگیرد. فعلاً با افزودن این بخشها به دستهبندی فوق سهم اکوتوریسم در صنعت توریسم دهه آینده جهان بسیار افزونتر شده و براساس برخی برآوردهای دیگر (از جمله آنچه که Fillion در سال 1994 انجام داده است) حتی از 50 درصد کل سفرهایی که در جهان انجام میشود نیز فراتر خواهد رفت. مسجد نصیرالملک نیز یکی از زیباترین مساجد ایران اسلامی است که نوع معماری آن شهرت جهانی پیدا کرده است. در این مسجد چهار تن از شاهان کیایی بیه پیش دفن شده اند. اگر خودروی شما مناسب نباشد، بهتر است خودروی خود را در جلوی مسجد یا کنار مدرسه نصر در روستای فتحالله محله نگه داشته و بقیه راه را پیاده روی کنید. وجود آثار مذهبی و تاریخی، در کنار فرهنگ مردمان این شهر منجر به بیشتر شدن علاقه ی شیعیان سایر کشورها برای سفر به شیراز شده است. علاوه بر آن، یک چشمه قنات نیز در وسط این باغ قرار گرفته که منجر به سرسبز شدن بیشتر محیط شده. خاکساری (1391) در تحقیقی با عنوان «برنامهریزی توسعۀ گردشگری در ایران: ویژگیها و نقش برنامهریزان توسعه گردشگری در کشورهای اسلامی» معتقد است که وجود شرایط خاص و منحصر به فرد سیاسی ـ مذهبی ایران، برنامهریزان توسعۀ گردشگری را با چالشی ویژه و حساس مواجه کرده است که باید تمام جنبههای تأثیرگذار اجتماعی ـ فرهنگی و مذهبی ـ سیاسی کشور را برای توسعۀ گردشگری مورد توجه قرار دهند.

ارتفاع زیاد روستای قلات از سطح دریا باعث ایجاد آب و هوایی بکر و حقیقتا عالی در این منطقه شده است. وجود پوشش گیاهی و جنگلهای بکر در ارتفاعات قسمت جنوبی، شمالی و غربی و همچنین باغهای چای در دامنهها، بر جذابیت این روستا به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری گیلان افزوده است. طراحی باغچه های رنگارنگ و فواره های متعدد، طوری انجام شده که چشم هر گردشگری را به خود جلب می کند. تکیه بیگلربیگی کرمانشاه امروزه با لقب اولین موزه پارینه سنگی خاورمیانه یا موزه پارینه سنگی زاگرس در بین گردشگران شناخته می شود که یکی از سازه های باقی مانده از سلسله قاجارها در ایران است، به محض ورود به این تکیه دیدنی، آئینه کاری های صورت گرفته در این مکان چشم شما را دقایقی مبهوت خود خواهد کرد، این مجموعه جذاب در منطقه تاریخی شهر کرمانشاه واقع شده است . حمام وکیل با بیش از ده هزار متر مربع مساحت به عنوان یکی از بزرگ ترین و تاریخی ترین حمام های جهان شناخته می شود که دارای معماری خاص و چشم نوازی است. در مجموع نزدیک به 9 هزار مکان مذهبی در نقاط مختلف کشور، بهغیر از آرامگاههای امامزادگان و بقعههای ثبت شده درفهرست آثار ملی، بیش از سههزار مکان مذهبی مقدس دیگر شامل مساجد، مدارس مذهبی، کلیساها، کنیسهها، آتشگاهها و نیایشگاهها شناسایی شده است.

امروزه افراد بسیاری برای زیارت حضرت شاهچراغ و بازدید از جاذبه های تاریخی آن به شیراز سفر می کنند. در مناطق کوهستانی به علت کمبود زمین برای ساخت خانه ، این شیوه ابداع گردید که از آن دست در ایران بالغ بر ده ها روستا وجود دارد ، اکثر بومیان ساکن این محل به مشاغل کشاورزی ، دامداری و باغداری مشغول هستند ، از لحاظ جغرافیایی این روستا در محاصره کوه های رشته کوه زاگرس می باشد و در طول سال گروه های کوهنوردی متعددی قلل آن را فتح می کنند. مجموعۀ فعالیت های شرکت ها و مؤسساتی که امکانات و تمهیدات و خدماتی را برای بازدید از جاذبه های جهانگردی فراهم کنند متـ . باغ ارم شیراز هم یکی از جاذبه های گردشگری شیراز است؛ چراکه این باغ، با داشتن درختان سر به فلک کشیده و فواره های دیدنی، اوقات خوشایندی را برای بازدید کنندگان فراهم کرده است.