چه زمانی به گرجستان سفر کنیم؟

یکی از زیباترین آبشارهای کشور ایران میباشد و در شهرستان سپیدان استان فارس، دهستان مارگون واقع گردیده است. که علاوه بر تردد عابران بروی آن، امکانات دیگر از جمله رستوران ها و کافی شاپ های متوعی در زیر پل با یک چشم انداز عالی قرار گرفته است. میهمانان از طریق متاورس میتوانند علاوه بر کسب اطلاعات اولیه از جمله اندازه، قیمت و امکانات اتاق، تور سه بعدی هتل را نیز تجربه کنند. منطقه حفاظت شده اشترانکوه در استان لرستان واقع شدهاست که علاوه بر دریاچه جاذبههای طبیعی بی نظیری که دارد دارای قلل بالای ۴۰۰۰ متر است. ازمیر به عنوان یک مروارید در غرب کشور ترکیه و بندری پر رونق در ساحل دریای اژه به همراه اماکن فرهنگی بسیار به داشتن معماری تاریخی، طبیعت زیبا و فاصله کم خود به شهر اِفسوس (Ephesus) می بالد و سالانه تعداد بی شماری از گردشگران با تورهای ازمیر به این شهر سفر می کنند.

درست است که در آلمان مکان های گردشگری بسیاری وجود دارد ولی به دلیل شکوه بسیار زیادی که این رودخانه دارد، احتمالا یکی از جذاب ترین گزینه ها برای گردشگران در سفر به آلمان است. این بنای سنگی، از مکان های معروف و در واقع یکی از نماد های انگلیس و یکی از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری این کشور می باشد. از این جاذبه ی گردشگری نیز می توان به عنوان نماد شهر تهران نام برد. دره زمان یک منطقه خوش آب و هوا در نزدیکی تهران است که اخیرا بسیاری از گردشگران برای ماجراجویی در آن راهی منطقه پلور دماوند می شوند. اخیرا نیز ستاد ملی مقابله با کرونا، سفرهای نوروزی را برای واکسنزدهها مجاز اعلام کرد. از تهران که به سمت شیرگاه حرکت میکنید، در شهرستان سوادکوه وارد جاده ای خاکی به طول حدود 13 کیلومتر میشوید، سپس تن به جریان رودخانه میسپارید و با طی کردن زمانی در حدود دو ساعت در دل «جنگل پلنگ دره» به آبشاری هشت متری میرسید که منظرهای بهشتی را ایجاد کرده است. از مسیر جاده کرج میتوان به شماری از خوش آب و هواترین گسترههای ییلاقی پیرامون تهران رسید.

آب رغز که از این منطقه آغاز می گردد با ایجاد حوضچه ها و آبشارهای طبیعی تا دره جنوبی امتداد و نهایتاً در آبگیرهای انتهایی به زمین باز می گردد. منطقه سرچشمه رغز نیز که از مسیر دیگری پیمایش می گردد ، جنگلی زیباست که محل آغاز آب رغز است رسیدن به این منطقه نیز با ۳ ساعت کوهپیمایی امکان پذیر است . تنگه رغز به طول تقریبی ۴ کیلومتر در امتداد شمال به جنوب از سرچشمه رغز تا دره جنوب ۶۰ آبشار و حوضچه طبیعی را در خود جای داده است که تنها ۱۴ آبشار و آبگیر دره جنوبی مورد توجه عموم مردم و کوهنوردان بوده است و با رسیدن به آخرین آبشار دره جنوبی به ارتفاع ۳۵ متر دره جنوبی به بن بست می رسد . برادران «اشرف واقفی» از اهالی نطنز هستند، در سال ۱۳۸۵ این برادران شروع به ساخت کمپی برای گردشگران افسون شدهی کویر کردند.این اقامتگاه در جنوب دریاچه نمک مسیله در ابتدای رمل های شنی بزرگ کویر پشت ریگ و در نزدیکی قلعه کرشاهی قرار دارد. این بانک در همان سال مجوز فعالیت خود را از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اخذ نمود.

این بخش در اغلب ماههای سال بارندگی دارد و در زمان بارندگی زیباییهای آن را دو برابر خواهید دید. ماههای تیر و مرداد بهترین زمان سفر به این دریاچهاست؛ و در اواخر اردیبهشت و خرداد تمامی مسیر پوشیده از شقایقهای رنگی و لاله واژگون است. دشتهای گل و حضور حیوانات اهلی مانند اسب روی تپههای سراسر سبز میتواند بهترین لوکیشن برای عکاسی شما باشد. فضایی مسطح که در مسیر بالای شیطان کوه واقع شده و به بام سبز لاهیجان شهرت یافته است. تو چله تابستون آبش اینقدر یخه که نمیتونین پاتونو توش بزارین و اینکه رنگش دیوونتون میکنه و مبهوتش میشین مخمل سبز لار با دشت هزار رنگ از گلای وحشی و بوی آویشن . با پرس و جو از اهالی منطقه به جواب دقیقی نرسیدیم، عده ای از اهالی به قصه ای اشاره میکنند که بخش اول یعنی میشینه به دلیل وجود تعدادی مجسمه میش در راه مخفی تا قله است و قسمت دوم یعنی مرگ، به دلیل وجود چشمهای در نزدیکی قله است که آبش برای پرندگان مضر بوده و باعث مرگشان میشود. برای مراقبتهای پیشرفته پزشکی که در کشوری وجود ندارد. ساحل این دریاچه به جز قسمت مدخل دریاچه (ضلع غربی) و قسمت مقابلاش (ضلع شرقی) که ساحلی ماسهای دارد و برای شنا مناسب است در سایر نقاط دارای ساحلی صخرهای است که برای شنا مناسب نیست.

توسعه گردشگری مبتنی بر شرایط فرهنگی و اجتماعی و همچنین جاذبههای طبیعی، تاریخی و فرهنگی کشورمان باعث تعامل سازنده و مؤثر با جهان شده و با توجه به منافع سرشار اقتصادی، اجتماعی و سیاسی آن، مصالح ملی کشور نیز برآورده خواهد شد. این نوع از گردشگری شامل سفر به مناطق بکر طبیعی، پارک های ملی و نقاط دیدنی جهان می شود. گهر شامل ۲ بخش به نامهای گهر بزرگ (کله گهر) و گهر کوچک (کره گهر) میباشد. «روستای سلانسر» ذرهای کوچک از سخاوت بینهایت طبیعت است.روستا را انبوه درختان تنومند پوشانده است و علفزارهای سرسبز آن جان آدمی را تازه میکند.ارتفاعات سلانسر را در زمانهای خاص سال مهی غلیظ در بر میگیرد که در همنشینی با طبیعت بینظیر روستا ، منظرهای رویایی میسازند.

آب اصلی تأمینکننده دریاچه از طریق رودخانه ورودی آن یعنی رودخانه تاپله است که دارای آبی بسیار خنک و رنگی شفاف و بلورین با بستری مملو از سنگریزه یا قلوه سنگ است که بدون افت و با کمی شتاب وارد دریاچه کوچک میشود و پس از طی مسافتی کوتاه وارد دریاچه گهر میشود. دریاچه گهر بزرگ حدود ۱۷۰۰ متر درازا و ۴۰۰ تا ۸۰۰ متر پهنا و ۴ تا ۲۸ متر ژرفا دارد. دریاچهی گهر به دلیل مسیر سخت و ناهمواری که دارد هنوز دست نخورده و بکر باقیمانده است. هرچه که جلوتر بروید، مسیر زیباتر، ولی سخت تر خواهد شد.

کشور کانادا یکی از زیباترین و بزرگترین کشورهای جهان است که بدلیل داشتن طبیعتی بکر و مکان های زیبا و جاذبه های توریستی، مورد توجه گردشگران بسیاری در سراسر دنیا قرار گرفته، بگونه ای که روزانه افراد بسیاری به جهت طبیعت و جاذبه های گردشگری کانادا به این کشور سفر سایت mgtours می کنند. براساس اطلاعاتی که یونسکو در مورد این مکان تماشایی و خیره کننده ارائه می دهد، راهبان در منطقه ای مملو از قله های سنگ آهکی نوک تیز و غیر قابل دسترسی که به ستون های آسمان مشهور هستند، صومعه خانه هایی برای اقامت خود ساخته اند که قدمت اکثریت آنها به قرن یازدهم میلادی می رسد. یکی از عجیب ترین دیدنی های کشور یونان ” منطقه تسالی Thessaly Plain ” با صخره های عجیب و غریبش و معجره گر آن است که صومعه های چند صد ساله متئورا Meteora بر روی آنها واقع شده است و در ضمن 6 عدد از این صومعه ها که در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است که به روی عموم باز هستند .

اگر شجاع باشید و تا انتهای مسیر پیش بروید، به آبشاری منحصر به فرد خواهید رسید که بدون هیچ مقدمه ای از دورن کوه بیرون می ریزد! بسیاری از گردشگران تن خود را به این آبشار می سپارند و خستگی این مسیر را از تنشان بیرون می کنند. واقعا یه تیکه از بهشته.چشمه دیو آسیاب در ارتفاعات شمالی دشت لار واقع شده که حدود ۲۰ متر قطر و ۲ متر عمق دارد و آب از ۲ دهانه در زیر آبگیر به بیرون میجوشد. علت افزایش حجم آب خروجی دریاچه وجود چشمههای در قسمت تحتانی آن است. جریان ورودی آب دریاچه ۱۰ فوت مکعب بر ثانیه و جریان خروجی آن حدود ۲۰ فوت مکعب بر ثانیه میباشد. از لحاظ نوع و محل اقامت: گردشگران را بر اساس نوع و محل اقامت، از نظر كيفى و كمى طبقه بندى مى كند. از نظر فصل گردشگرى: موسم گردشگرى را بر اساس فصول مختلف سال طبقه بندى مى كند.

بازدید از این منطقه و دیدن و سیاحت دیگر مناطق و طبیعت های بکر همجوار استان کردستان، بدون استثنا برای هر گردشگری با هر سلیقهای، تجربه ای شیرین و خاطرهای دلچسب رقم خواهد زد. دریاچه زریبار (یا زریوار) مریوان بیشک مشهورترین جاذبهی گردشگری این شهرستان به شمار میرود که نام خود را به عنوان «بزرگترین دریاچهی یا چشمهی آبِ شیرین جهان» در دل کتابهای جغرافیا و گردشگری ثبت کرده است. اروپا، آسیا و پسیفیک، قاره آمریکا، آفریقا و خاورمیانه به ترتیب 52%، 22.8%، 15.5%،5%، 4.7% از گردشگران جهانی را جذب کرده اند. هنر و فرهنگ کشورها، بیشترین اهمیت را در جذب گردشگر خارجی و ارتقاء صنعت گردشگری آن کشور دارد. همچنین در این جنگل خانه هایی از قرون وسطی وجود دارند که به همان شکل دست نخورده شان باقی مانده اند و گردشگران بسیاری را به سوی خودشان جذب می کنند.

همه ساله تعداد زيادى از زائران ايرانى و خارجى از كشورهاى همسايه و مسلمان به اين شهر سفر مى كنند. برگزاری گسترده تورهای طبیعتگردی در ایران از حدود سال ۱۳۸۶ آغاز شد و رفته رفته همراه با استقبال ایرانیان از این سفرها تعداد برگزار کنندگان این شاخه از صنعت گردشگری نیز افزایش یافت. اگر در سفر به مشهد قصد دارید بهترین غذاهای لبنانی را امتحان کنید یا از علاقه مندان غذاهای لبنانی بوده و در مشهد به دنبال بهترین رستوران لبنانی هستید، در ادامه با رستوران لبنانی نسیم مشهد آشنا شوید که در سال 1388 افتتاح شده است. برای مثال شما در مناطق کویری با خانه های خشتی رو به رو می شوید.

مریوان (یا به زبان کُردی مَهریوان) از بکرترین مناطق خطهی غربی کشور عزیزمان، و مرکز شهرستان مریوان در استان کردستان است. مرکز تفریحی بسیار جذابی که با امکانات تفریحی زیاد و خاص اوقات خوشی را برای بازدید کنندگان به ارمغان آورده است. • ابنيه و آثار تاريخى: استان فارس با بناهاى باستانى چون تخت جمشيد، نقش رستم و خرابه هاى استخر، تخت سليمان، پاسارگاد (مقبره كوروش) و آثار تاريخى پس از اسلام چون مسجد و حمام و بازار وكيل شيراز، دروازه قرآن و آرامگاه حافظ و سعدى از جاذبه های گردشگرى فرهنگى و تاريخى ایران محسوب مى شود و پايتخت فرهنگى ايران مى باشد. توريسم كشاورزى: شامل بازديد از مزارع و زمين هاى كشاورزى مى باشد كه به نوعى اقتصاد داخلى كشاورزى را حمايت مى كند. گردشگری روستایی در چشماندازهای بهسازی جای خاصی دارد که شامل فعالیتهای گردشگری در خارج از شهر است. چشمههای متعدد این پارک شامل «چشمه مرزنگوش»، «چشمه شترخون»، و «چشمه پیر» میشود.

این مجموعه از نظر موقعیت جغرافیایی در شمال غربی تهران و نزدیکی دریاچه چیتگر در منطقهی ۲۲ واقع شده است. که دیگر تبدیل به نمادی برای شهر تهران شده است. با وجود اینکه برای رسیدن به آبشار باید پیادهروی کنید اما بهتر است بدانید مسیر عبور بسیار ساده است و میتوانید به راحتی آن را بپیمایید. مسافرانی که به این کشور وارد میشوند، بهویژه آنهایی که از بلغارستان، ایرلند، کرواسی، موناکو و رومانی قصد سفر به این کشور را دارند باید حتما ۴ روز قبل از ورود،گواهی سلامت داشته باشند و تست کرونای آنها منفی باشد. رویان از جمله شهرهای مرکزی استان مازندران است که به لطف ساخت و ساز ویلاهای لوکس و خاص، در میان گردشگران از توجه بالایی برخوردار است هرچند جاذبه های گردشگری و مناطق دیدنی رویان هم تاثیر قابل توجهی در محبوبیت شهر دارند. ساکنان روستا عقیده دارند که قدمت روستا حدود 400 سال است؛ اما طبق گفته برخی افراد با توجه به آثار پیدا شده در روستا و سبک معماری آن شکلگیری روستا به بعد از شکل گیری دیلمان و اِشکوَر یعنی حدود 200 الی300 سال پیش بر می گردد. و تاکید این سند بر تاثیرات بین المللی گردشگری در تصورات و ذهنیتهای جهان خواسته طبیعی از گردشگری در ایران است اما درهیچ جای اهداف، به پیش نیازهای فرهنگی، زیرساختی توجه نشده است.