پرده رومن چیست و کجا کاربرد داره؟ ویرگول

وقتی پرده رومی باز باشد، مانند پرده‌های عمودی ساده، صاف و بدون برآمدگی و چین‌خوردگی است. اما در هنگام جمع شدن، پارچه پرده، در فواصل معین روی خودش تا می‌خورد و به سمت بالا جمع می‌شود. اگر قصد خرید پرده و یا حتی علاقه به دکوراسیون داشته باشید مثلا اسم پرده رومن چه در اینترنت و چه در ویترین مغازه ها به گوشتان خورده است.

چرا پرده رومن انتخاب کنیم؟

رومن را می توان با مکانیزم هایی از بالا به پایین ایجاد کرد که اجازه می دهد فقط قسمت بالای سایه پایین بیاید. اجازه می دهد برای حفظ حریم خصوصی هنوز نور طبیعی از بالای پنجره وارد شود . پرده رومن این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید به راحتی نور ورودی را تنظیم کنید. در نوع اتوماتیک از موتور سامفی برای پرده های سنگین یا آر پی کِی برای پرده های متوسط و سبک استفاده می شود که از قوی ترین و بهترین موتورهای موجود هستند.

پرده رومن چیست و کجا کاربرد داره؟ ویرگول

مهم‌ترین ویژگی این مدل از پرده ترکیب شدن سادگی باظرافت و زیبایی است، از این پرده‌ در اتاق‌هایی که دیزاین ساده‌ای دارند استفاده کنید. اسان ترین روش برای تمیزی پرده رومن و جلوگیری از گرد و غبار استفاده از قسمت پرزی و نرم جارو برقی است. پرده را کاملا باز کرده و توسط قسمت پرزی جاروبرقی به ارامی قسمت پارچه ای را از بالا به پایین برس بزنید تا جایی که کل سطح پرده را برس زده باشید. توجه زیادی به گوشه ها و دکمه های پرده داشته باشید زیرا این بخش بیشترین گرد و خاک را به خود جذب میکنند. هنگامی‌که در دوخت پرده رومن اختلاف حداقلی بین دوخت و نوار رفلت وجود داشته باشد نصب پرده دچار مشکل خواهد شد. پرده اشپزخانه مناسب شما چیست؟ چه عواملی را باید برای خرید پرده آشپزخانه در نظر گرفت؟ انواع مدل های پرده آشپزخانه، جواب این سوالات را در این مقاله بخوانید.

محصولات پرده

برای دکوراسیون های کلاسیک از پارچه هایی طرحدار و با رنگ های متنوع یا طرح های گلدار استفاده می‌شود که باز هم چیدمان محیط بر انتخاب ما تاثیر گذار است. در این سبک طراحی حتی می‌توان از پرده رومن با طرج و رنگ ساده به همراه والان های آویز در کناره پنجره جهت زیباتر کردن فضا استفاده کرد. برای دکوراسیون های مدرن طرح و رنگ استفاده شده غالبا ساده بوده و یا مدل هایی با طرح خط دار ، هندسی یا پتینه با رنگ غالب محیط استفاده می‌شود.

نوار رفلت نوار پرده هایی باریک است که می تواند حلقه دار یا بی حلقه باشد. نخ های قرقره از داخل این نوار عبور می کنند و وقتی میله داخل آن قرار بگیرد بعد از جمع کردن پرده به سمت بالا می توان آن را به صورت پله پله مشاهده کرد. بر خلاف بقیه مدل های پرده که نوار به بالای پرده دوخته می شود چند ردیف از نوار به وسط پارچه تهیه شده برای پرده رومن دوخته می شود.

  • طرح و رنگ های مختلفی برای اون وجود داره که به دکوراسیون منزل هم کمک میکنه.
  • به این خاطر که پرده‌های رومن کیفیت بالایی دارند و به راحتی خراب نخواهد شد؛ هم چنین به راحتی در دسترس فرزاندان شما و حیوانات خانگی قرار نخواهد گرفت.
  • پرده ­رومن برقی قابلیت تنظیم نور ورودی توسط ریموت کنترلی را برای شما به ارمغان می‌­آورد که جذابیت این مدل پرده را دوچندان کرده است.
  • برای ریل رومن برقی هم باید یک موتور جداگانه به همراه ریل مخصوص تهیه کرد که به دلیل تنوع موجود در بازار قیمت های مختلفی برای این مدل وجود دارد.
حدود 2 هزار سال پیش همزمان با ساخت آمفی‌تئاتر مشهور کولوسئوم مردم شهر برای رهایی از گرد و غبار ساخت این بنا از نوعی پوشش برای پنجره استفاده می‌کردند. این پوشش عبارت بود از پارچه‌هایی مرطوب که در بالای پنجره نصب و آویخته می‌شد. بعد از اتمام بنای کولوسئوم استفاده از این پرده به‌خاطر زیبایی http://vistapardeh.ir/ آن رواج یافت.

مهمترین مزایا و معایب پرده رومن