نصب آسانسور با متد 2022 و آموزش گام به گام نصب و راه اندازی آسانسور آرشیتکتون

آیا آسانسورتان قبل از ایستادن سرعتش کم میشود یا ناگهان سرعت میگیرد؟ همچنین گاهی عنوان میشود که ارتفاع چاله در انواع آسانسور هیدرولیک متفاوت است. و فقط با با بازکردن شیر و تخلیه کنترل شده روغن جک هیدرولیک ، کابین آسانسور به آرامی به سمت پایین می آید بنابراین مصرف برق بالایی نخواهد داشت. در گذشته آسانسورهای هیدرولیک براساس قانون پاسکال کار می کردند بگونه ای که ظرفی پر از روغن که یک سمت سطح مقطع کوچک و در سمت دیگر سطح مقطع بزرگتری داشت و با فشار اوردن به یک سمت ، سمت دیگر دستگاه در جهت عمودی جابجا می شد. حتی زمانی که نیاز به تعمیر آسانسور دارید در هزینه ها صرفه جویی نکنید و علاوه بر صرف هزینه بیشتر برای انتخاب افراد متخصص، قطعات با کیفیت نیز برای آسانسور خود تهیه کنید. یکی از نکات قابل توجه در خصوص آسانسور و بالابر های کششی نیاز به نصب موتور خانه برای راه اندازی آن می باشد.

معنی  دکمه B  در آسانسور

ناودانی ها هم سطح طبقه در هر چهار طرف چاه و در نیم طبقه در سه طرف چاه اجرا می شود. بر روی فلکه این موتور تعدادی کابل فولادی (اصطلاحاً سیم بکسل)هست که از یک طرف به کابین آسانسور و از طرف دیگر به وزنههای آسانسور که درون قابی فلزی به نام قاب وزنه قرار دارند، اتصال دارد. اجرای حفره جک و اندازه های آن باید مطابق روش های اجرایی ارائه شده از طرف تولیدکننده جک صورت گیرد.

  • به همین دلیل مصرف انرژی بسیار کم است و اسانسور با سرعت بیشتری پایین می آید.
  • به دلیل وجود ریل های ضد سقوط در ساخت آسانسورهای فروشگاهی، امکان سقوط افراد به صفر می رسد و این نوع از آسانسوهای ایمنی بسیار بالایی دارند.
  • آسانسورهای تخت بر معمولا برای حمل بیمارانی است که قادر به جابه جایی و یا برخواستن نیستند.
  • مجموعه رایا با اولویت قرار دادن خدمات ، توانسته است در تعمیر و نگهداری آسانسور و سایر خدمات رضایتمندی مطلوبی کسب نماید.علاوه بر خدمات در فروش قطعات آسانسور ، نحوه انتخاب ، مشخصات موتور آسانسور و سایر موارد اطلاعات مفیدی برای افراد بدست آورده است.

عمدتا قطعات وارداتی آسانسور با توجه به کیفیت و مرغوبیت بالایی که دارند، دارای عمر طولانی تری بوده و قیمت آن ها نسبت به قطعات داخلی آسانسور ، بیش تر می باشد. این فضا در آسانسورهایی با سرعت معمولی از هر طرف حدود ۲۰ سانتیمتر می­باشد و در آسانسورهای با سرعت بالا تا ۲۵ سانتیمتر هم افزایش می­یابد. یکی از پرسش های مهمی که همواره تکرار میشود مربوط به تفاوت قیمت آسانسور هیدرولیک و کششی است. در این نوع از آسانسور از موتور برای بالا و پایین بردن کابین استفاده میشود و کادر وزنه نیز نقش کاهش فشار بر موتور را دارد. از این رو اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور کمتر از اهمیت نصب آن نبوده و یک آسانسور صرف نظر از نوع آن و شرکت سازنده آن ، می بایست بطور منظم و حداقل ماهانه یک بار توسط شخص یا اشخاص متخصص تحت بازرسی منظم قرار گیرد.

آسانسورهای هیدرولیکی با استفاده از جک هیدرولیک و پاوریونیت و بواسطه جریان روغن حرکت میکنند. بر این اساس باید در نظر داشت که جک های تلسکوپی از نظر قیمت در مقایسه با جک خهای تک مرحله ای بسیار گران قیمت تر میباشند. مضافا اینکه تعمیرکاران نا وارد نه تنها عیوب را نمی توانند بر طرف کنند بلکه باعث مشکلات عدیده تری می شوند و هزینه تعمیر را بالاتر می برند. بر خلاف دستگاه های قبلی ، این نوع آسانسور برای حمل مسافر طراحی نشده است و معمولا از آن برای حمل کالا استفاده می کنند. یکی از مهم ترین نکاتی که می بایست در حین نصب ریل های آسانسور به آن دقت نمایید، این است که سطوح نصب کاملا فرز کاری شده باشند و هیچ گونه خمیدگی و شیاری مزاحم نصب ریل ها نشود. چاه آسانسور باید به صورت ایمن در نظر گرفته شود و اگر لازم است دیواره های چاه آسانسور، مقاوم سازی شود.

شاید شنیده باشید که علائم، خود گویای حرف های ناگفته است و ارگر خوب به علائم توجه کنید نشانه های را خواهید دید.دستگاه مکانیکی آسانسور هم با نشانه های خود به شما خواهد گفت که نیاز به تعمیر دارد. افرادی که دانش به روز، تجربه، تخصص و تعهد در کار خود داشته باشند، مطمئنا درآمدهای بالاتری نیز خواهند داشت. به همین دلیل امروزه بحث آسانسور نه تنها برای برج های بلند و آسمان خراش ها استفاده می شود بلکه برای ساختمان های چهار طبقه نیز اهمیت دارد. به دلیل وجود سیستم جک هیدرولیک از این نوع اسانسورها در ساختمان های با بیش از 5 طبقه استفاده نمی شود . آسانسورهای خانگی، بالابرهایی با امکانات و ویژگی آسانسور می باشند که به آنها مینی آسانسور نیز گفته می شود.

این مالکین ساختمانها هستند که سیستم جابجایی استفاده کنندگان، مشتریان و کالاها را از خیابان به طبقه مورد نظر و بالعکس فراهم می کنند و لذا مسئول تضمین ایمنی مسافران آسانسور هستند. استرس با تضعیف سیستم ایمنی بدن می تواند تقریباً همه بخش های سلامتی را تحت تأثیر قرار دهد و همچنین از طرق مختلف بر خلق و خوی فرد هم تأثیر بگذارد. در چنین مواردی بهترین راه برای مقابله با استرس این است که همه چیز را همانطور که هست بپذیرید. برای کاهش استرس، توصیه میشود برنامه ریزی و زمان بندی کارها و وظایف، سنگین و فشرده نباشد و متناسب با توانایی فرد در نظر گرفته شود.

نصب آسانسور با متد 2022 و آموزش گام به گام نصب و راه اندازی آسانسور آرشیتکتون

آسانسورهای تخت بر معمولا برای حمل بیمارانی است که قادر به جابه جایی و شستی متالیفت یا برخواستن نیستند. در مستقیم برای جا به جایی کابین، جک مستقیما به یوک کابین متصل است و در غیر مستقیم، جک از طریق حرکت سیم بکسل متصل به یوک کابین، موجب جابجایی می شود. طبق فرآیند نصب آسانسور، این گودال یا همان چاه آسانسور باید از طریق بلوک های سیمانی، مقاوم سازی شود. اگر طراحی آسانسور از همان ابتدا به درستی انجام نشود، میتواند منجر به خسارات پرهزینه در مراحل بعدی شود. در اینجا مقصود ما از ساختار جک تعداد مراحل آن است و پیکربندی اجزای آن مورد نظر نیست. مراحل قانونی نصب آسانسور شامل اجرا و رعایت یک سری استانداردهایی است که باعث می شود فرآیند و عملیات نصب آسانسور در هر ساختمان به صورت ایمن و هرچه کاملتر به پایان برسد.

یعنی در بدنه آسانسور به جای اینکه از فلز استفاده شود، از شیشه استفاده می شود. ممکن است عوامل و ریشه استرس در اشخاص متفاوت باشد؛ یعنی یک موقعیت و یا عامل برای یک فرد استرس زا باشد، اما برای فردی دیگر مشکلی ایجاد نکند. برای تبدیل آسانسور های کابلی به آسانسور هیدرولیک می توانید با کارشناسان ما در آرکا آسانبر تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان جهت تبدیل را دریافت نمایید. حتما باید مرحله سرویس و نگهداری را در بازه های زمانی مرتب انجام داده و نسبت به رفع خرابی آسانسور اقدام نمایید. برخی از متخصصان طراحی و معماری به این مدل از آسانسور ها، پاناراما نیز می گویند و بر این باورند که می توانند با طراحی شیک ترین این تجهیزات، بهترین معماری را در ساختمان مورد نظر خود به ارمغان آورند.

شرکت مهندسی تدبیر آسانبر آریا

از آسانسورها در ساختمانهای مسکونی و تجاری، بیمارستانها، مراکز خرید، رستوران ها و حتی کتابخانه ها برای حمل اشیاء مربوطه استفاده میشود. برای آشنایی بیشتر در این زمینه مطالعه مقالات بررسی انواع پاوریونیت آسانسور، و انواع جک آسانسور هیدرولیک که توسط هوپاد لیفت در سایتت قرار گرفته می تواند مفید باشد. همچنین گاهی عنوان میشود که ارتفاع چاله در انواع آسانسور هیدرولیک متفاوت است. آسانسور شیشه ای همانطور که اشاره شد، یکی از بهترین و محبوب ترین انوان آسانسور های مورد استفاده در بسیاری از ساختمان ها می باشد که پلان و طراحی بسیار بی نظیری برخوردار هستند. این فعالیت ها بصورت هدفمند از خرابی دستگاهها جلوگیری می کند، عمر مفید تجهیزات را در بالاترین سطح عملکرد با فن آوری های موجود افزایش میدهد و باعث افزایش سطح ایمنی و رفاه کاربران می شود.