معرفی 15 گل آپارتمانی با برگهای رنگی به همراه شرایط نگهداری

مطلب پیشنهادی: گیاهان رونده، برای نمای ساختمان بهتر است یا داخل خانه؟ پس چه بهتر که سراغ آنها بروید و در عین حال از زیبایی، طروات و تازگیشان در دکوراسیون داخلی خانه لذت ببرید. به هر حال با باز شدن هر در و پنجرهای هوای آلوده شهر به فضای داخلی خانه ما هم راه پیدا خواهد کرد؛ در ضمن آلودگیهایی که به وسیله اسباب و اثاثیه داخل خانه تولید میشوند را نیز نباید فراموش کرد. اگر یک درخت بنجامین در لبه پنجره قرار دارد ، نباید این پنجره را در زمستان برای تامین هوای تازه اتاق باز کنید. گرده افشانی گل آزالیا به حشرات وابسته است و خیلی کم پیش میآید که گردهها در هوا پخش شوند؛ به همین منظور رایحه آنها نمیتواند حساسیتزا باشد. شکوفه های این گل در اواخر تابستان خودنمایی می کنند، این گیاه، گزینه بسیار خوبی برای جذب حشرات گرده افشان است. معمولا گل های زیبای آن در فصل بهار و تابستان خودنمایی می کند. در فصل های گرم سال گل چمن آبی می تواند مهمان خانه های شما شود. هوای بهشت در خانه با این 10 گیاه زینتی!

پوتوس قادر به سازگاری با گستره وسیعی از شرایط خارج از زیستگاه طبیعی مناطق گرمسیری است. گیاه پوتوس انرژی خوبی به آشپزخانه میبخشد و میتوان آن را بهعنوان بادوامترین گیاه آپارتمانی معرفی کرد. پوتوس گیاهی برگ زینتی و آپارتمانی است. مطلب پیشنهادی : گیاهان آپارتمانی مقاوم در خانه مژگان، فصل گرم را جدی بگیرید! دمای خانه شما در حالت کلی به طور میانگین چند درجه است؟ یک روز در میان گیاه را به طور کامل با آب سالم غبارپاشی نمایید تا رطوبت محیطی مناسب برای گیاه فراهم شود. نمیتوان به طور کلی یک نسخه کامل برای نگهداری گیاهان فضای باز تجویز کرد چون نحوه نگهداری و نیازهای هر کدام از این گیاهان متفاوت هست، ولی میتوان گفت که مهمترین اینها آبیاری منظم و همچنین تغذیه می باشد که بهترین تغذیه استفاده از ورمی کمپوست در خاک این گیاهان میباشد.

اسطوخدوس کـه شاید آن رابا عنوان لوندر هم بشناسید در مقابل نور خورشید، سرحالتر و زیباتر می شود. این گیاه یکی از بهترین تمیزکنندههای هوای داخل آپارتمان به شمار میرود؛ البته از آنجا که به رطوبت و آب مداوم نیاز دارد شاید کمی نگهداری آن دشوار باشد. کشور ایران در قرن 21 بزرگترین صادر کننده زعفران است، به طوری که 90 درصد زعفران دنیا را ایران صادر میکند؛ پس زعفران از سودآورترین محصولات گلخانه ای است و بهترین محصول گلخانه ای برای صادرات به شمار میرود. ما در این مطلب میخواهیم به معرفی بزرگترین و معروفترین بازارهای گل شهر تهران بپردازیم. موضوع مهم دیگر صادرات گل، شناسایی درست بازارهای هدف و تولید بر اساس سلیقه و نیاز بازار صادراتی است.

پرورش انواع مختلف گل می تواند اطمینان حاصل کند که تقریباً در تمام طول سال در باغچه خود شکوفا می شوید. مهم ترین ویژگی این گل مناسب باغچه این است که در خاک هایی با بافت ضعیف نیز قابلیت پرورش و کاشته شدن دارد. این گیاه پر خاصیت قابلیت آن را دارد که با عطر خودش آفات باغ را نیز دفع کند. این گل یکی از عجیب ترین گل هایی است که شناخته ام، چرا که تمام قسمت های این گل قابلیت خورده شدن دارد، از ریشه آن تا برگ ها همه و همه. شرایط نگهداری آنها بسیار آسان می باشد شما می توانید آنها را در یک تنگ کوچک نگهداری کنید ولی برای اینکه یک ماده ماهی شاداب و سرحال داشته باشید بهتر است از یک آکواریوم متوسط استفاده کنید که در حدود ۴ لیتر آب لازم است و کف آن را ماسه نرم و برای تزیین سنگریزه های رنگی چوب استفاده کرد.

ظاهر این گل ها بسیار آرام بخش است و این ارامش را مدیوهن رنگ آبی خود لیست گیاهان زینتی هستند. اسطخدوس گیاهی است آرامش بخش که برای شما فواید زیادی دارد، حتما یکی از آن ها را در باغ و باغچه خود پرورش دهید. پیازهای زینتی عمر کوتاهی دارند، اما در همین عمر کوتاه جلوه بینظیری به باغچه میبخشند. شاید باورتان نشود که این گیاه با این اسم ظریف و لطیف بسیار در برابر کم آبی و نور خورشید زیاد مقاوم باشد. در صورتی که محل کار و یا اتاق شما در خانه دارای نور غیر مستقیم خورشید و درجه حرارت گرم می باشد، گیاه آپارتمانی زامیو کالکاس (گیاه زاموفیلیا) بهترین انتخاب شما در خرید گیاهان آپارتمانی می باشد. از این جهت بسته به نوع گیاه، باید مکان مناسب آنرا در داخل آپارتمان به دقت انتخاب کنید. بنابراین در این نوشتار از آبگون دیزاین با ما همراه باشید تا با انواع گونه های گیاهان مناسب دیوار سبز را آشنا شوید تا در صورت ساخت دیوار سبز برای منزل،اداره ،طراحی مطب، طراحی رستوران و هر مکان دیگری بتوانید به درستی انتخاب کرده و دیوار سبز زیبایی را برای خود ایجاد نمایید.

خاک مناسب: بهترین خاک لیمونی است. تا زمانی که خاک رطوبت خود را از دست نداده، به گل حنا آب ندهید. این ارکیده در یک حراجی نزدیک به ۲۰۲ هزار دلار فروخته شد. خاطراتان هست از وقتیکه گلدانها را بر روی تراسها گذاشتند و پیچکها از آنها آویزان شدند، چقدر چهرهی شهر عوض شد؟ گندمی یا عنکبوتی با برگهای افشان و زیبا از گیاهان آپارتمانی مقاوم محسوب میشود و پرورش و نگهداری آسانی دارد. این ماده در چسبها، چوبهای فشرده همچون کابینتها، چوبهای چندلایه و اسباب و مبلمان خانه یافت میشود. بنزن سمی اسـت کـه در چسب و رنگ و مواد شوینده یافت میشود. این گیاه با اسم زبان مادر شوهر هم شناخته میشود. این روش، به عنوان آبیاری از پایین شناخته می شود. دراسنا را که به نام گیاه اژدها نیز میشناسند، گیاهی با برگهای سفت و جذاب است که قیمت مناسبی نیز دارد.

رشد این گیاه به ارتفاع 140 سانتی متر می رسد. در هند نیز صادرات گیاهان دارویی نسبت به سالهای قبل سه برابر شده است. در این زمان سعی کنید گیاه را به مکان دیگری منتقل کنید. گیاهان خانگی نهتنها دیاکسیدکربن فضای بسته خانه را به اکسیژن تبدیل میکنند بلکه بسیاری از آلایندهها را نیز جذب میکنند؛ بسیاری از این آلایندهها به صورت گاز در خانهها و دفاتر کارمان وجود دارند. میخک هندی (ژاپنی) را میتوان به صورت بذر در اواخر پاییز یا زمستان در محیطی گرم کاشت اما بعد از رشد جوانهها باید به محیطی خنکتر منتقل شود تا رشد آن با مشکل مواجه نشود. در هر صورت خوب است بدانید که کاکتوس گوشتی، ایده آل ترین گیاه برای حیاط هایی است که بسیار آفتاب گیر اند. در فصول سرد بیشترین آسیبی که در گیاهان فضای باز مشاهده میکنیم طبیعتا سرمازدگی است. معمولاً مخلوطی از پرلایتهای خیلی نرم و نسبتاً درشت به نسبت مساوی ترکیب میکنیم و بعنوان یک بستر ریشهزایی از آن استفاده میشود. شاید استفاده از دستگاههای تصفیهکننده هوا گزینه خوبی برای رفع این مشکل باشد اما ما به شما پیشنهاد میکنیم که با یک تیر دو نشان بزنید.

با خیال راحت یم توانید این گل را در ظرف آب بگذارید و تا مدت ها آب ا را عوض نکنید. در ضمن از آویشن در پخت اغلب غذاها می توانید استفاده کنید. اغلب برگ های جوان فیکوس بنجامین را با قیم یا چوب می بندند که رشد بهتری داشته باشند. این گل با اغلب خاک ها سازگاری دارد، اما برای رشد بهتر به خاک زهکشی شده و غنی شده با مواد آلی نیاز دارد. بهتر است از این گیاه در قسمت بالایی گرین وال استفاده کنید تا شکوه و عظمت و زیبایی خیره کننده ای را به دیوار سبز خود ببخشید. رنگ سبز و نقره ای به شکل ترکیبی با یکدیگر عرضه می کنند. در ضمن هر وقت به ان ها نگاه کنید حس خنکی به تان دست می دهد که باز هم به رنگ آن ها مربوط است. فصل تابستان یکی از سخت ترین فصلها برای نگهداری از گل و گیاه است، بنابر این اگر قصد دارید که گیاهی تهیه کنید که در شرایط سخت این فصل تاب بیاورد، بهتر است که نگاهی به این مطلب بیاندازید، در این مطلب 18 گیاهی که در برابر خشکی و کم آبی مقاوم هستند به شما معرفی میشوند، پس این مطلب جذاب را از دست ندهید تا با گیاهان مقاوم به خشکی آشنا شوید.

گیاهان رایج خانگی از نظر میزان توانایی تصفیه کردن هوای مکانهای داخلی مورد آزمایش قرار گرفتهاند و در نتیجهگیریها مشخص شده است که خوشبختانه آن دسته از گیاهان خانگی که به بهترین نحو هوا را پالایش میکنند، کشت بسیار آسانی نیز دارند. آبیاری قطره ای نیز یکی از بهترین و پربازده ترین روش های آبرسانی به گل های زینتی می باشد. دریافت پروانه گلخانه، مزایایی مانند امکان فعالیت در چارچوب قوانین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و در نتیجه رونق و توسعه سریع تر کار، امکان صادرات، بهره مندی از تسهیلات دولتی مانند آب و برق ارزان کشاورزی، وام های بانکی و … پوتوس به عنوان یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی ارزان قیمت ، میتواند خانه شما را با رنگ و بافتش تغییر داده و به آن جلوهای زیبا ببخشد. زادگاه اسپاتی فیلوم، مناطق گرمسیری است و در لیست گیاهان آپارتمانی ارزان قیمت و همیشه گلدار قرار میگیرد. پوتوس در کنار قیمت مناسب در لیست گیاهانی که به تصفیه هوا کمک میکنند، رتبهای بالا دارد چرا که رطوبت جو را افزایش داده و دیاکسیدکربن را با اکسیژن جایگزین میکند. هیچ فکرش را می کردید که این گیاه خوشبو هم جزو این لیست باشد؟

به همین دلیل با اینکه توصیه میکنند اتاق خواب وسایل کمتری داشته باشد تا گرد و خاک در آن ایجاد نشود اما قرار دادن چند گلدان آفتابگردان، ضمن زیبایی فضای اتاق، باعث تولید اکسیژن بیشتر در فضای خانه میشود. این گیاه دارای شاخ و برگ و ساقه های مودار در فصل بهار است که بعد از گل دادن شاخ و برگ آن به طور کامل می ریزد و این یک ویژگی است که اجازه می دهد تا بقای خود را در خشکسالی تابستان آسیای مرکزی حفظ کند. مطلب پیشنهادی : درختچه های آپارتمانی، کاملیا برای شادابی گیاهانش چه می کند؟

این نوع گل ها نیز مانند خیلی دیگر از گل های این لیست به صورت دسته ای می رویند. قسمت مورد استفاده این گیاه، برگ ها و سر شاخه های سبز آن است در اثر مالش دادن بوی مطبوعی در تمام قسمت های این گیاه منتشر می شود ولی طعم آن گس و تلخ است. بهطورمعمول نیازی به آب دادن به پیچکهای مستقر نخواهید داشت، مگر اینکه یک دوره طولانی بدون بارش یا دورهای از هوای گرم داشته باشید. ترکیبهای رنگی زیبا باعث شده تا این گیاه بدون گل هم حتی همه نگاهها را به خود جذب کند. این گیاه را داخل اتاق خواب خود قرار دهید تا شب، هنگامی که خواب هستید، اکسیژن متصاعد کند و شما بهراحتی نفس بکشید.

هنگام شب، این گیاه درست برعکس دیگر گیاهان، دیاکسیدکربن را جذب و اکسیژن متصاعد میکند. گیاه سینگینیوم پودوفیلوم Variegated Arrowhead Vine درست همانند سایر گیاهان واریته، زیبای منحصر به فردش را مدیون طرح و رنگ متفاوت شاخ و برگهایش است. برخی از شاخ و برگ­های زینتی ظاهر قابل توجهی دارند که توسط برگ­های توری یا سوزن­های بلند ایجاد می­شود، در حالی که سایر گیاهان زینتی برای برگ­های رنگارنگ متمایز مانند پوشش خاکستری نقره­ای و علف های قرمز روشن و بسیاری دیگر رشد می­کنند. در هر زمانی از سال ممکن است گل بدهد، گل های آن بسیار شبیه گل های لیلی صلح هستند. تجارت گل و گیاه در جهان اگرچه تجارتی پر سود است و هم اکنون بیتر سهم آن در اختیار کشورهایی چون هلند، آلمان، فرانسه، انگلستان، ژاپن، ایتالیا و سوئیس است اما ایران با وجود تولید بالای انواع گل هنوز نتوانسته از نظر اقتصادی و صادرات گل و گیاه موقعیت مناسبی در سطح جهان بدست آورد. در واقع صدها نوع گیاه ارکیده وجود دارد که گلهای گرمسیری را در طیف وسیعی از رنگها تولید می کنند.