معرفی ۱۰۰ جاذبه برتر گردشگری ایران

دره چالوس به دلیل زیباییهای فراوانی که دارد در همه ایام سال حتی در زمستان که برودت هوا در آنجا به چندین درجه زیرصفر میرسد و برف و سراسر آن را میپوشاند پذیرای گردشگران است و بهطور کلی از مناطق دیدنی استان است.کنار جاده کرج – چالوس در 70 کیلومتری تهران و در انتهای یک جاده فرعی مکانی به نام تکیه سپه سالار وجود دارد که چشمانداز آن قله هفت خوانهاست در این مکان ساختمانی بزرگ با سالنی مجهز به امکانات رفاهی برای مسافران وجود دارد. در سال ۲۰۲۱ هزینه کرد گردشگران داخلی ایران ۴۸.۹ درصد رشد داشته و به ۱۳۹ هزار و ۷۷۲ میلیارد تومان رسیده است.

کلیسای سنندج قناتی فعال دارد و آبنمای زیبایی نیز در داخل حیاط نیز قرار گرفته است. جهانگردی معمولاً بخشی از برنامهها خواهد بود برنامهها باید بطور ثابت و مداوم و مطابق اولویتها و نیازهای جدید بررسی و ارزیابی و تعدیل شوند و فرآیند پویایی برنامه ریزی جهانگردی در برنامه توسعه دولت قرار داده شود که میزان رشد و توسعه اقتصادی بیش از اینکه به نقش و کارکرد دولت مرتبط باشد به عملکرد بخش خصوصی وابسته است که جهانگردی نیز در این خصوص تأثیر گذار میباشد. این عمارت موزه ای زیبا را در دل خود جای داده است. کوتاهترین و دیدنیترین مسیر از مرکز شهرستان شفت به امامزاده اسحاق از «گنجار» عبور میکند که هنوز این مسیر ناتمام مانده است اما نیمی از این مسیر یعنی تا «خشک دره» (دره سنگی گنجار) رفت و آمد با وسایل نقلیه با سهولت امکان پذیر است.

برای دسترسی به این منطقه باید از مسیر جاده لشگرک عبور نمود. در مسیر حمام قلعه تا گنبد علویان امامزاده ای با نام امامزاده عبدالله توجهتان را جلب خواهد کرد. از زبان فارسی و اعیاد ملی همچون نوروز و تقویم شمسی بگیر تا مذهب تشیع و موسیقی و معماری ایرانی. ابوالفتحی اظهار کرد: اگر کل سهم سفر و گردشگری را در سال 98 در نظر بگیریم این رقم به 8/ 41 میلیارد دلار و سهم 9/ 7درصدی از تولید ناخالص ملی را در بر میگیرد. در روز سوم شما در یک دوراهی برای انتخاب دیدن جاذبه های غرب کشور در سفر ایران گردی خود قرار خواهید گرفت که مقصدتان بیرون شهر باشد یا داخل شهر. در مورد ویژگی های این گنبد، می توان به طرح و نمای آن که با گچ بری هایی جذاب که با متد معماری بعد از اسلام تزئین شده است اشاره کرد که از بهترین بناهای باستانی ایران و جاذبه های غرب کشور به شمار می رود. مدرسه چهار باغ اصفهان که مدرسه سلطانی و مدرسه مادرشاه نیز نامیده میشود، آخرین بنای تاریخی باشکوه دوران صفوی در اصفهان است که برای تدریس و تعلیم به طلاب علوم دینی در دوره شاه سلطان حسین، آخرین پادشاه صفوی، از سال ۱۱۱۶ تا ۱۱۲۶ هجری قمری ساخته شدهاست.

با 15 دقیقه پیاده روی از هتل، مکانی تاریخی به نام عمارت مشیر دیوان در جلوی چشمتان ظاهر خواهد شد که قدمت این بنا به دوران قاجار در ایران باز می گردد. 60 ثانیه پیاده روی از عمارت مشیر دیوان لازم است تا به عمارت آصف وزیری در بین دیگر جاذبه های غرب کشور در سنندج برسیم. معاون صنایعدستی و هنرهای سنتی وزارت میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی ایران گفت:ضروری است سه رکن میراث فرهنگی، گردشگری و صنایعدستی با هم پیوند داشته باشند و همافزا حرکت کنند. در این بنای باستانی، می توانید لحظات زیبایی را در بین تجارب جاذبه های غرب کشور در سفر در ایران و شهر زیبای سنندج رقم بزنید.

شکل هندسی دریاچه به شکل بیضی کشیده بوده و ژرفای آن با توجه به میزان بارشهای فصلی متغیر است. این آرامگاه و کتابخانه و موزه مربوط به آن محل مناسب برای آغاز تجربه دیدن جاذبه های گردشگری همدان و برترین جاذبه های گردشگری غرب کشور می باشد. طبق محاسبه ما، شما قادر هستید پس از خواندن این مطلب در زیر، طی 10 روز تجربه غرب کشور ایران و جاهای دیدنی غرب ایران را به تجارب خود در دیگر نقاط ایران اضافه کنید. ایران گردی در شهر سنندج، لحظات زیبایی را در مناظر ناب و جاذبه های گردشگری زیبایش برای شما خلق خواهد کرد.

اگر دوست دارید دوران حکومت خشایار شاه و داریوش برایتان تصویرسازی و تداعی شود، به رشته کوه های الوند رفته و با دیدن سنگ نبشته های تاریخی و پر قدمت در دنیای تاریخ پرواز کنید. بنابراین اگر از کسانی هستید که به هنر علاقه دارید و می خواهید هزاران آثار هنری را به صورت هم زمان ببینید، این موزه یک گزینه عالی است. اگر به پاساژگردی علاقه دارید و به دنبال مرکز خریدی هستید که امکاناتی نظیر شهربازی و سینما را نیز داشته باشد، مرکز خرید کوروش بدون شک یک انتخاب عالی برای شماست. اگر برای رویداد خاصی (مانند کنسرت، جشنواره و…) قصد سفر به مکان انتخاب شده را ندارند، با در نظر گرفتن زمان آزاد آنها و پیوست دادن مرخصیهایشان به روزهای تعطیل، میتوانید مدت زمان بیشتری را با هزینهی میانگین پایینتر برای مسافرت به آنها پیشنهاد کنید. اگر هوس تعطیلات ساحلی به سرتان زده است، بعید میدانم اولین کشوری که به ذهن­تان خطور میکند نروژ باشد، اما در کمال تعجب باید بگوییم نروژ دومین خط ساحلی طولانی جهان را در اختیار دارد! در مورد قدمت هگمتانه می توان به 3000 ساله بودن این منطقه اشاره کرد که تحت عنوان اولین پایتخت کشور ایران نیز شناخته می شود. منطقه ای که آوازه اش در ساخت اشیای سفالی تمام ایران و جهان را پر کرده است.

عکس از وبسایت ویسگونتاسیسات، تجهیزات و تسهیلات موردنظر برای گردشگران را نباید تنها در هتل خوب یا پذیرایی مناسب در مهمانسراها خلاصه کرد؛ زیرا این مقوله کلیه امور جامعه از قبیل عوامل زیربنایی نظیر جاده، آب، برق، امکانات ارتباطی (مخابرات)، فرودگاه و از مسائل پزشکی و بیمهای گرفته تا عوامل روبنایی از قبیل سرگرمی در محیط شهرها، بهرهگیری کامل از اوقات فراغت در شبوروز و همچنین چگونگی رفتار و برخورد مردم را شامل میشود.تجربه جهانی در ارتباط با مسئله جذب گردشگر نشان میدهد که مناطق یا کشورهایی که فاقد امکانات سلامتی، بهداشتی، بیمه و امکانات حمایتی از مسافران هستند، کمتر از مناطق یا کشورهایی که دارای چنین امکاناتی هستند، گردشگر جذب میکنند. اردیبهشت که بشود، تا ۵۰ هزار گردشگر در روز به دشت شقایق میآیند. در دل این منطقه، روستای اورامان تخت در اورامانات، با قدمتی چندین هزار ساله و پیشینه تاریخی بسیار، یکی از مناطق پرطرفدار گردشگری محسوب می شود.

گستردگی مکان های طبیعی بیشتر است و حس آزادی و رهاشدگی از بندهای زندگی شهری را در خود دارد. این پارک شهرت جهانیش را مدیون سینمای رو بازش می باشد که تحت عنوان بزرگ ترین سینمای روباز در ایران و جهان به ثبت رسیده است و در صورتی که رأس ساعت 9 شب در این مکان حضور داشته باشید، شاهد فیلم سینمایی خواهید بود. برای صرف ناهار پس از گشت و گذار در این جاذبه های گردشگری در ایران گردی، نیازی به بازگشت دوباره به هتل نیست. صرف ناهار هم در این طبیعت بکر که دیگر قابل وصف نیست! برای صرف ناهار، رستوران خوراک تنوری کندو که تنها 8 دقیقه پیاده و 3 دقیقه با رانندگی پس از باغ ایرانی به چشم می خورد را پیشنهاد می کنیم. از این رو ما در این مطلب قصد داریم معروف ترین جاهای دیدنی تهران از نگاه مسافران را معرفی کنیم. برای به واقعیت پیوستن اصول طبیعت گردی، باید مانند یک گردشگر مسئول و آگاه در سفرها رفتار و تلاش کنیم مانند شعار گردشگری مسئولانه، چیزی جز ردپایمان در محیط باقی نماند.

سفر با کشتی های کروز در دنیا دارای طرفداران بسیاری است و مجموعه علاالدین نیز شرایطی را فراهم نموده که علاقمندان به کروز بتوانند مسافرتی هیجان انگیز را تجربه نمایند. ولی برای چند روز هم کافی است تا با سفر کردن و گشت و گذار در مکان های تاریخی و دیدنی شهرهای ایران و سفر به غرب ایران ، به روح خود حال و هوایی تازه ببخشیم. اگر مقصد گردشگری برای تعطیلات دیدن جاذبه های گردشگری غرب ایران است، خواندن این مقاله در مجله گردشگری همگردی کمک شایانی جهت لذت بیشتر در این سفر به شما خواهد کرد. این 10 روز مدت زمانی است که از شهر تهران سفر کنید. از جاذبه های گردشگری غرب کشور در همدان می توان موزه ای به نام موزه باستان شناسی همدان و کلیسای گریگوری استفاتن را نام برد که اولی دارای 1 دقیقه فاصله زمانی و دومی 4 دقیقه تا تپه هگمتانه به صورت پیاده راه است. این جاذبه نیز از جمله جاذبه های غرب کشور در ایران است که نامش در بین آثار ملی دیده می شود. عمارت وکیل فرصتی برای دیدن خانه های تاریخی ایران در جاذبه های غرب کشور در سنندج را به شما می دهد.

تنها با دو ساعت و بیست و پنج دقیقه رانندگی در جاده ای زیبا، خود را در سنندج خواهید دید. با رسیدن به این منطقه، آنقدر غرق در رنگ و نقش ظروف و اجسام سفالی و سرامیکی و لعاب لالجین خواهید شد که متوجه گذر نصف روز خود نخواهید بود. در این موزه می توانید انواع اجسام کهن و قیمتی ایران باستان را نظاره گر باشید. حمام قلعه از دیگر جاذبه های گردشگری ایران گردی و از جاذبه های گردشگری غرب کشور در همدان است که با ماشین تقریبا 8 دقیقه زمان و با پای پیاده 23 دقیقه زمان لازم است تا از هتل پارسیان به این مکان تاریخی برسید. گفتنی است این خطه محل زیستگاه یوزپلنگ آسیایی می باشد. تشریح فعالیت های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به ویژه در سطح روستاهای این شهرستان پرداخت و گفت: بنیاد مسکن یکی از نهاد های خدمت رسان به مردم روستا ها است که با ایجاد زیرساخت های لازم در مناطق محروم و روستایی در این شهرستان تا حدودی توانسته باعث جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر می شود. مناظر بدیع و دلنوازی در این باغ در انتظار شما می باشند که تنها با 13 الی 16 دقیقه پیاده روی از مزار باباطاهر به این مکان تماشایی خواهید رسید.برای دیدن این دو منطقه از جاذبه های غرب کشور صبح تا ظهر زمان لازم است.

در اصل در این مزار شما پارادوکسی از معماری در گذشته و امروز را در کنار هم مشاهده خواهید کرد. در گذشته های دور، در اصل والیان اردلان در این عمارت پادشاهی می کردند. از جمله عمارت هایی که در کشور ایران (شهر سنندج) در زمان حکومت صفویان احداث شد، می توان به همین عمارت آصف وزری اشاره کرد. این مکان باشکوه در 60 کیلومتری شیراز، نزدیک مرودشت قرار دارد و بازدید از آن به همه دوستداران تاریخ و تمدن ایران کهن پیشنهاد می شود. در تمام موارد بالا که در دسته فعالیتهای گردشگرانه قرار میگیرند، شاهد حضور واژه «سفر» هستیم. زیرا همه ما به دنبال آرامش و تجدید قوای ذهنی و بدنی هستیم که با قرار گرفتن در طبیعت میتوان آن را بازیافت. موزه آستان قدس رضوی در نزدیکی حرم مطهر امام رضا قرار دارد.

مدت زمان لازم برای دیدن جاذبه های گردشگری شهر زیبای همدان، تقریبا یک روز و نیم سایت mgtours می باشد. مدت زمان لازم برای رانندگی و رسیدن به این مقصد، 13 تا 10 دقیقه نسبت به بازار می باشد. پیشنهاد بعدی ما در بین جاذبه های گردشگری غرب کشور در شهر همدان، گنبد علویان می باشد که مدت زمان لازم برای رسیدن به این مکان تاریخی از حمام قلعه، 11 الی 15 دقیقه به صورت پیاده می باشد. مقصد بعدی در بین جاذبه های گردشگری غرب کشور و دیدنی های شهر همدان، تپه هگمتانه نام دارد که فاصله زمانی این تپه از گنبد علویان نزدیک به 11 دقیقه به صورت پیاده است.