طراحی داخلی طلا فروشی و جواهری با مهران طاهری

چیدمان محصولات از دیگر مواردی است که در طراحی دکوراسیون مغازه به آن توجه میشود. استفاده از المانهایی مرتبط، رنگبندی حرفهای، نورپردازی و به طور کلی جذابیت و تفاوت از مواردی است که میتواند ویترین مغازه یا فروشگاه شما را زینت ببخشد و افراد را به سمت خود جذب کند. در اداره به چند مورد از مهمترین اصول و استانداردهایی که در حوزه طراحی دکوراسیون مغازه وجود دارد میپردازیم. به اعتقاد دکوراسیون پریسا فرزادی، برای طراحی یک مغازه طلافروشی، علاوه بر زیبایی بصری فضا لازم است نکاتی از جمله اصول امنیتی و نورپردازی حرفه ای و مناسب رعایت شوند. بنابراین در طراحی داخلی مغازهی جواهرفروشی باید از این رنگها استفاده شود تا متناسب به همین حرفه باشد و مشتریان هم وقتی از دور به مغازه نگاه میکنند تشخیص دهند که این مغازهی طلافروشی است. و از طریق این دیوار شیشه ایی دسترسی به مکان های خصوصی بیشتر برای جلسات و مشاوره با مشتریان و یا برای مشتریان اختصاص فراهم شده است. همچنین شیشه لمینت بیش از سه لایه نیز به عنوان شیشه ضدگلوله شناخته شده است. محلی که ویترین ها در آن قرار می گیرند نیز می تواند روی سطح زمین یا روی دیوارها باشد.

علاوه بر ویترین در مورد تزئین دیوار مغازه نیز دقت کافی داشته باشید و المانهای لازم را بکار گیرید. باید متریال را بشناسید؛ از هارمونی و چیدمان رنگ ها خبر داشته باشید تا یک دکور و ویترین تبلیغاتی دائمی و جذاب برای فروشگاه خودتان بسازید. بهتر است از رنگهای ملایم و روشن مثل سفید و کرم برای این محیط استفاده کنید و باعث مجللتر نشان دادن محیط بشوید. نمونه بعدی که دیوار دکوراسیون یک فروشگاه دیگر را نشان می دهد، سطحی متشکل از چند ضلعی های فراوان را نشان می دهد که برخی از قسمت های آن از مخمل بنفش رنگ پوشیده شده اند و سایر قسمت های آن را آینه و باکس های سفید رنگ نورانی به همان شکل چند ضلعی پر کرده اند. استفاده از رنگ های روشن و ملایم برای پوشش دیوارها و طراحی فضای مخصوص طلا و جواهر و همه وسایل تزئینی دیگر انتخاب هوشمندانه ای است. برای مثال فرض کنید؛ رنگ دیوارها یا رنگ زمینه ی ویترین در نگاه اول تاثیر زیادی بر دید مخاطب خواهد داشت و باید به گونه ای انتخاب شود که زیبایی طلا جات و جواهرات را بیشتر و واضح تر جلوه دهد. برای داشتن یک طراحی شیک و زیبا در دکوراسیون طلا و جواهر باید به موارد و نکته های بسیاری توجه داشت که در ادامه به معرفی و آشنایی شما با آنها خواهیم پرداخت.

اگر شما نیز دوست دارید دکوراسیون مغازه خود را تغییر دهید؛ اما نمیتوانید به اندازه کافی هزینه کنید ما چندین روش مناسب را به شما پیشنهاد میدهیم. سعی کنید تا حد ممکن در مغازه از چراغ استفاده کنید تا فضا را بزرگ نشان بدهد و وسایل در معرض دید باشند؛ به خصوص در طراحی دکوراسیون مغازه کاشی و سرامیک. با رنگ کردن دیوار میتوانید فضای زیبایی را به وجود آورید و اگر از رنگهای روشن استفاده کنید میتوانید مساحت را بزرگتر نشان دهید. از آنجایی که تمیزی مغازه نیز در جذب مشتری اهمیت دارد باید از وسیلههایی استفاده کنید که به راحتی تمیز شوند برای مثال کف مغازه باید از کفپوشهای قابل شستشو باشد و اصلاً لغزنده نباشد همچنین بهتر است از کفپوشهایی استفاده کنید که رنگهای تیره ای داشته باشند.

در دنیای پیشرفته امروزی که روند آن بسیار سریع است؛ دنیای تکنولوژی، دنیای مجازی و تبلیغات پرزرق برق؛ فضای رقابتی بین کسب و کارها را بسیار تنگاتنگ کرده است. طراحی دکوراسیون مغازه شما باید به صورتی انجام شود تا مشتریان از بین هزاران فروشگاه و مغازه شما را انتخاب کنند. برند گالری و ظاهر و نحوه چینش کالاها در ویترین روی ذهنیت مشتریان تاثیر زیادی میگذارد. و پایه هایی برای آن در نظر گرفته و روی آن را با MDF روکش چوب و بدنه آن را ورق سنگ مصنوعی مارمونایت کاور کردیم. قیمت ورق ام دی اف در بهمن 1400 و آنچه درباره ورق MDF نمی . البته قبل از توجه به این موضوعات باید قیمت طراحی دکوراسیون را نیز با توجه به بودجه خود در نظر بگیرید. برخی از قسمتهای مغازه را با استفاده از پردههای تمام قد تزیین کنید تا فضا با قیمت طراحی دکوراسیون داخلی مغازه کم، تزیین دو چندان نشان داده شود. بازتاب نور یکی دیگر از مسائل زیبایی شناسی است که به کارگیری از آن در طراحی داخلی طلا فروشی می تواند سبب جلب مشتریان که اکثراً بانوان هستند و به این موضوع اهمیت زیادی می دهند را به همراه داشته باشد.

به همین ترتیب حساس انتخاب صحیح فضاها و رعایت نکات مهم در دکوراسیون داخلی فروشگاه، می توانیم مستقیماً بر ارتقاء فروش مغازه یا دکان موردنظرمان تأثیر طراحی دکور ویترین طلا و جواهر مثبت بگذاریم. کافیست در مسیر بازسازی مغازه خود، دستی به دیوار بکشید و یک لایه نور خیره کننده انتخاب کنید. سعی کنید طراحی دکوراسیون مغازه خود را به شرکتی بسپارید که در این حوزه تخصص، مهارت و خلاقیت کافی داشته باشد. هرچه از وسایل برند و مجلل استفاده کنید در صورتی که رنگ بندی مناسبی برای طراحی دکوراسیون مغازه به کار نبرید هیچ گونه تاثیری در جذابیت محیط به وجود نمیآید؛ بنابراین رنگها تاثیر بسیار زیادی در طراحی دکوراسیون مغازه با چوب دارند. اینکه هر رنگی چه تاثیری در روحیات فرد می گذارد. بدون اینکه فکر کنید، شروع به نوشتن کنید و سپس هر آنچه که بر ذهن دارید روی کاغذ بیاورید. بدون اینکه به عاقبت کار فکر کنید فقط کار را شروع کنید. مقالات آموزشی کاربردی را در این سایت ها می توانید مطالعه کنید. می توانید مدل های مختلفی از دکورسازی مغازه را در سایت پین ترست سرچ کنید؛ از آن تصاویر ایده بگیرید.

طراحی یک ورودی چشم نواز و خاص باعث میشود مشتریان راغب شوند تا وارد مغازه شما شوند. طراحی دکوراسیون مغازه نسبت به طراحی داخلی منزل از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ زیرا در دکوراسیون منزل تنها سلیقه صاحب خانه در نظر گرفته میشود؛ ولی در طراحی داخلی مغازه باید تمامی سلیقهها لحاظ شود. بکارگیری رنگهای واضح و ترکیب رنگهای هماهنگ، به دکور مغازه پوشاک زنانه جلوه بیشتری میدهد. در طراحی داخلی مغازه پیشنهاد می شود که جواهرات خاص و جدید و همچنین جواهراتی که دارای بیشترین تقاضا از سوی مشتریان هستند و طلاهای مستعمل را قرار دهید. قبل از شروع به کار طراحی دکور و ویترین مغازه تان باید مواردی مانند؛ جنسیت مخاطب تان، رنج سنی آن ها، نوع کالا، جنس محصول تایمی که بیشترین مشتری و فروش را دارید؛ را مشخص کنید. اگر می خواهید بازنده میدان نباشید باید شجاع باشید و تغییرات را شروع کنید.

اشخاصی که قرارداد شراکت طلافروشی منعقد مینمایند و از طریق این مشارکت کاری در حوزه طلا و جواهر سرمایهگذاری مینمایند، باید اصول و فنون این حوزه را بلد بوده، مهارت و تخصص کافی برای شروع فعالیت را داشته و با مزایا و معایب این شغل آشنایی کافی داشته باشند. 2) در حوزه طلا و جواهرات شاخههای متنوع زیادی برای فعالیت وجود دارد و امروزه حتی رشته طراحی و ساخت طلا در دانشگاهها آموزش داده میشود و افراد میتوانند بنا به سلیقه خود، وارد حوزه مربوطه شوند و از تخصص خود بهعنوان آورده غیرنقدی در نمونه قرارداد مشارکت در طلا فروشی بهره ببرند. برای لوگوهای طلا فروشی اکثرا شما میتوانید از این نوع فونت ها استفاده کرده و ظاهری ساده در عین حال جذاب به فروشگاه خود بدهید. در عرصه طراحی دکوراسیون مغازه ابتدا باید وسایلی که اساسی و مهم هستند را در ویترین یا جایی که خلوت است قرار بدهید تا در معرض دید قرار بگیرند. این بخش نخستین قسمت از ورودی مغازه شماست که تقریباً بین پنج الی پانزده گام نخست مشتری که به متراژ مغازه و همچنین مقدار آن که ممکن است از چند سانتی متر و یا چند متر متغیر باشد را در بر می گیرد.

در هنگام طرح زدن در دکور مغازه، خواسته مشتریان را در نظر داشته باشید. طراحی دکوراسیون مغازه احتمالاً جزئیات کمتری نسبت به طراحی دکوراسیون منزل داشته باشد؛ ولی باید بدانید که مغازه یک محیط کسب و کار است و طراحی اصولی آن به طوری که باب سلیقه مشتریان باشد بسیار واجب است. توجه به جزئیات و نحوه چیدمان محصولات در دکوراسیون فروشگاه موردی است که نیاز به توجه خاصی دارد. با رعایت این موارد قطعاً میزان فروش بالا خواهد رفت زیرا مشتری به خوبی به تمامی وسیلهها دسترسی خواهد داشت که در این صورت تمامی پوشاک و وسایل مورد نیاز خود را تهیه میکند. طلافروشی که با طراحی سرقتی مسلحانه از مغازه خودش قصد کلاهبرداری از سرمایهگذاران و فرار از پرداخت بدهیهایش را داشت و بهدلیل اشتباه در محاسباتش به دام پلیس افتاد، برای بازسازی صحنه به محل جرم برده شد.

با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در عرصه معماری و بالا رفتن سطح توقع نسبت به زیبایی محیط اطراف خود، مردم توجه بیشتری به دکوراسیون داخلی مغازه ای که قصد خرید از آن را دارند میکنند. استفاده از رنگ بندی مناسب و دکوراسیونی حرفه ای و نور پردازی مناسب افراد بیشتری را به سمت ویترین مغازه شما جلب می کند. منحصر به فرد باشید و توجه ها را به خود جلب کنید. شما به عنوان فروشنده و یا طراح دکور باید از حالات روحی و روانی اشخاص آگاهی داشته باشید. همین طراحی شیک و زیبا مغازه باعث شده که ما برای خرید به آن مغازه مراجعه کنیم. برای طراحی دکوراسیون مغازه باید به چه مواردی توجه کنیم؟ با ذکر یک مثال می خواهیم به شما کمک کنیم. برای انجام هر گونه امور مربوط به طراحی، ساخت و بازسازی در مشهد میتوانید از مجموعه حامی ساخت کمک بگیرید. شما همچنین می توانید در انتخاب طرح و اجرای آن روی کمک مشاوران و متخصصان ما حساب کنید.

از آنجا که طلاها برای به نمایش گذاشتن،در ویترین های طلافروشی قرار می گیرند،در نتیجه مهم ترین بخش طراحی طلافروشی،طراحی ویترین های آن می باشند.بهتر است در طراحی ویترین خود،از نورپردازی غافل نشوید،نور عاملی است که باعث می شود طلاهای شما با جزئیات بیشتری دیده شوند. استفاده از شلفها و قفسهها در قسمتهای گوناگون راحتترین راه برای به نمایش گذاشتن کالاها و استفاده از فضای کم است. درست است که خلاق بودن دشوار است؛ اما بدون راه حل نیست. اگر ویترین هیچ گونه نوری نداشته باشد شاید افراد بدون توجه در کنار مغازه رد شوند؛ اما نور باعث خواهد شد که آنها بیشتر دقت کنند. نیازی به چیدمان بخصوصی ندارند؛ چرا که اینگونه مغازهها وسایل را در کنار یکدیگر قرار میدهند و افراد با دیدن تنوع آنها به داخل مغازه رجوع میکنند؛ اما برای ویترین لباس فروشی باید از وسایلی استفاده شود که مشتری را به داخل مغازه جذب کند، فروشندهها در این مغازهها باید از چندین مانکن با لباسهای گوناگون استفاده کنند تا تمامی سلیقهها در آنها وجود داشته باشد. دکوراسیون طلا فروشی شیک مورد پسند افراد علاقمند به سبک های کلاسیک می باشد. علم بازاریابی علاوه بر مباحث بازرگانی و فروش، نیاز به مدل های روانشناسی دارد. وسایل را به صورت ایستاده بچینید و از خم کردن آنها یا حالت افقی پرهیز کنید؛ زیرا این مدلها علاوه بر اینکه جای بیشتری را اشغال میکنند، موجب کوچک نشان دادن مغازه نیز میشوند.