صنعت گردشگری در ایران

یکی از فصول مناسب به ترکیه به ویژه آنتالیا، تابستان می باشد. اما اقامت در سفر به شهرهای تفریحی مختلف ایران یکی از مهمترین مسائلی است که از ابتدای سفر ذهن شما را به خود مشغول خواهد کرد! ویسادار در هیاهو و خروش همیشگی خود، آرامشی ژرف دارد، در نزدیکی این آبشار درختی وجود دارد که برخی آن را «درخت هزار ریشه» مینامند و دلیل این نامگذاری وجود ریشههایی است که از دل خاک بیرون آمدهاند و تصویری خاص به خود گرفتهاند. آژانس مسافرتی سپهران سیر باستان یکی از برگزار کننده های تورهای آنتالیا می باشد. یکی دیگر از بزرگترین مراکز خرید آنتالیا مجتمع تجاری TerraCity است که این مجتمع با بیش از ۱۶۰ فروشگاه نمایانگر لباس و کفش از مارک های معروف اروپایی و ترکی است حتی یک فروشگاه لوازم الکترونیکی در این مرکز خرید وجود دارد که محصولات جدید را با قیمتی ارزان تر نسبت به اروپا ارائه می دهد و همینطور این مرکز با فروشگاه Burberry & Burberry Kids که دارای لباس کودکان است با جاذبه های خود کودکان و نوجوانان را به سمت خود جلب می کند. کریستوفر هالووی در دائره المعارف گردشگری در خصوص تورگاید چنین میگوید: واژههای متعددی برای نامیدن اشخاصی که مسئولیت همراهی و اطلاعرسانی به گروههای گردشگران را برعهده دارند، بهکار برده شده است.

توسعه صنعت گردشگری برای کشورهای در حال توسعه نیز میتواند به معضلاتی چون نرخ بیکاری بالا، محدودیت منابع ارزی و اقتصاد تک محصولی مواجه هستند، پایان دهد. در واقع با سفر کردن، از حالت های یکنواخت زندگی خارج می شویم و درک و فهم ما درباره فرهنگ ها و شیوه های مختلف زندگی نیز وسعت می یابد. از اجناسی که می توانید در این مرکز خرید بیابید انواع لباس ها، کفش، لباس ورزشی و لباس های مخصوص ساحل است که البته خانم ها از انتخاب گسترده ای که برای لباس خواهند داشت بسیار استقبال خواهند نمود همچنین چندین مغاره بزرگ با کالاهای مخصوص کودکان نیز در این مرکز خرید وجود دارند.

در سمت شمال غربی این جزیره جایی در کنار خلیج زیبای فارس و در مجاورت جنگل های حرا، روستایی زیبا را می بینید که بادگیرهای باشکوهش زبانزد خاص و عام است. شاید برایتان عجیب باشد که از میان آن همه شلوغی، دود و ترافیک پایتخت، در پایان روز به منطقهای طبیعی و سرسبز برسید که تمام خستگیهای تان را فراموش کنید. این قطار در این مسیر از میان جنگل های بلوط و زاگرس زیبا برخلاف مسیر جریان رودخانه سزار حرکت می کند. به دلیل فاصله نزدیک میان دنیزلی و آنتالیا تعدادی از پروازهای ایرانی در فرودگاه دنیزلی فرود می آیند و سپس مسافران از آنجا با اتومبیل به آنتالیا می روند و فاصله این فرودگاه تا شهر آنتالیا 174 کیلومتر می باشد. کشور عمان در پی تلاش های خود در سال های اخیر توانسته گردشگران زیادی را سالانه افزایش بدهد به طوری که در سال 2015 بیش از 9.5 میلیون مسافر خارجی جذب کند که از میان آن ها 36 درصد گردشگر خارجی بوده اند. بیشتر آنها در کشورهای جهانگردپذیر زندگی میکنند و در پی سالهای سال کار، با منطقهای که در آن کار میکنند به خوبی آشنا شدهاند. منطقه ییلاقی «لیلاکوه» یکی از مناطق گردشگری و زیبای شمال ایران و از جمله جاذبههای گردشگری گیلان است که در نزدیکی شهر لنگرود در استان گیلان قرار دارد و همه ساله مسافران و طبیعتدوستان بسیاری را به خود جذب میکند.

از آنجا که پایه و اساس گردشگری بر سفر استوار است، عواملی که در جابهجایی گردشگران از اقلیمی به اقلیم دیگر مورد استفاده قرار میگیرد، در این زمینه از اهمیت ویژهای برخوردار است. در قرن اول قبل از میلاد افسوس یکی از بزرگترین شهرهای امپراتوری روم بود که یکی از عجایب هفتگانه معبد آرتمیس را در خود جای داده بود. باید این نکته را به خاطر داشته باشید در سفر به آنتالیا ترکیه به صورت زمینی و با اتوبوس حداقل 30 ساعت در را بوده و نکته ای که وجود دارد این است که تورهای زمینی آنتالیا هر موقع از سال برگزار نمی شود و اکثرا در فصل تابستان که توریستی ترین زمان برای سفر به آنتالیا است این تورها برگزار می شوند. در دنیای امروز گردشگری سهم بزرگی از فرهنگ و اقتصاد را به خود اختصاص داده است و در آینده میزان این سهم بزرگتر هم خواهد شد. حالا اگر بری از این بچه ها ساده دل که تویه شهرها و روستا اونجا هستن و احیا به هر دلیلی اینا به اصطلاح گردشگر! درست کردن غذا در سفر کمی دشوار است ولی تحت هر شرایط در صورتی که خودتان اقدام به پخت و پز کنید، در هزینه های سفر صرفه جویی می کنید اما اگر به هر دلیلی تمایل ندارید این کار را خودتان انجام دهید می توانید در رستوران های متنوعی که در این کشور وجود دارد، غذا سفارش داده و میل کنید.

شکارگاه حفاظت شده 28هکتاری ورجین در 15 کیلومتری شرق تهران قرار دارد و دسترسی به آن از مسیر جاده لشگرک امکان پذیر است. تور گاید مسافران را به هنگام دشواریهای شخصی کمک میکند و بر انجام درست برنامه و کارها نظارت دارد و حساب و کتاب هزینه را از آغاز تا پایان نگاه میدارد. تورپل با بهرهمندی از هوش مصنوعی و بهینهسازی خدمات لجستیک، منجر به ارتباط مستقیم میان آژانس های مسافرتی، تور لیدرها، ترانسفر، مسافران و شرکتهای مدیریت مقصد شده و با شخصیسازی سرویسها، نقش چشمگیری در بهبود تجربهی سفر مسافران ایفا میکند. تور گاید همراه گروه سفر میکند و رابط میان مسافران و شرکت برگزارکننده تور است. گشت و گذار در میان اماکن دیدنی فراوان ترکیه نیازمند این است که روزهای زیادی در این کشور حضور داشته باشید، اما برخی از مکان های دیدنی ترکیه را به هیچ عنوان نباید از دست داد.

لذت سفر به آنتالیا بیشتر به خاطر هتل های آنجا است بنابراین پیشنهاد میکنیم به فکر هتل های لوکس و ساحلی این شهر باشید تا اینکه بخواهید یک هتل در داخل شهر با قیمت ارزان تر رزرو کنید و بیشتر به فکر گشت شهری باشید. مسلماً رشد گردشگری در این سطح فرصتها و تهدید هایی برای محیط و جوامع و تعامل بین آنها در برخواهد داشت که فرصتهای اقتصادی حاکی از این است که این صنعت درسیاست های اقتصادی ممالک در حال توسعه نقش اساسی خواهد داشت توسعه متوازن گردشگری از طریق رفع نیازهای انسانی، کمک به حفظ محیط زیست و محافظت از دنیای وحش در برابر تهدیدها از جمله بهره برداری بی مورد با اشکال تخریبی میتواند نقش بسزایی در رفع فقر و ساختن آینده ای پایدار ایفا کند.

به علت همسانی و تداخل وظایف، جداسازی و مرزبندی دقیق میان اصطلاحات همراه تور، راهنمای تور و حتی سرپرست دشوار است. به ویژه تابستان 1400 فرصتی بسیار مناسب برای کسانی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا موفق به رفتن به سفر نشده اند. در ارتفاعات شمال غربی روستای برگ جهان میتوان غاری را مشاهده کرد که به زندانخانه لار شهرت دارد. جاهای دیدنی شمال آنقدر زیاد و زیبا هستند که باید حتما آنها را ببینید. آبهای اضافی فراهم آمده از رودخانههای واقع در حوزه آبریز سیاهکشیم از طریق تنگه نسبتاً باریکی که در شمال شرقی آن قرار دارد به بخش مرکزی تالاب انزلی وارد میشود. سلام.از همون اولم منظورشون از گردشگی و افزایش گردشگری همین جور مسائل و البته بالاتر از اونا بوده.!

از ایرادهایی که به تور لحظه آخری ترکیه انتالیا وارد است این می باشد که حتما حتما باید آمادگی لازم را داشته باشید و چمدانتان بسته باشد زیرا امکان دارد چند ساعت دیگر زمان پروازتان باشد. دریاچه زریوار یکی از پناهگاههای حیات وحش نیز محسوب میشود و در فهرست میراث طبیعی ایران به ثبت رسیده است. اگر برای سفر به کردستان برنامهریزی میکنید قاعدتاً باید محلی را برای اقامت انتخاب و پیش از سفر رزرو کنید. مثلا اگر به دنبال تور لحظه آخری آنتالیا هتل اورنج کانتی هستید باید سعی کنید هوشیارانه عمل کنید و سریع تر اقدام به رزرو کنید. یکی از مزایای تور لحظه آخری آنتالیا این است که همان تور باکیفیت به شکل ارزان قیمت عرضه می شود و در واقع با همان تور خیلی ارزان آنتالیا با همان کیفیت سابق خود فروخته می شوند. اما به زبان خودمانی تورگاید کسی است که وظیفه توضیح دادن سایتها و جاذبههای گردشگری و دادن اطلاعات در زمینه سفر برای مسافران را بر عهده دارد.

وجود امکانات بازی و تفریح کودکان، سالم سازی محل شنا، وجود اتاقهای استراحتگاه های موقت، پلاژهای عرضه خدمات، اماکن نصب چادر، اکیپ امداد، نجات غریق، ماهیگیری، مجاورت با جنگل و منطقه حفاظت شده لوندویل، محیطی دلنشین برای گردشگران بوجود آورده است. آب و هوای این منطقه معتدل بوده و دارای طبیعت کمنظیر و موقعیت ممتازی است. همچنین لازم است که کاملاً در دسترس مسافر باشد اما تورلیدر کسی است که سرپرستی و مسئولیت تور را بر عهده دارد و سفر را مدیریت میکند. اولین امتیازی که با خرید تور از سایت لحظه آخر خواهید داشت، وجود راهنمای تور است، وجود راهنما به شما این امکان را می دهد که از تاریخچه مکان های دیدنی ترکیه مطلع شوید و در مدت اقامت در این شهر، از گشت و گذارتان نهایت لذت را ببرید.

اسناد فرادستی قانون اساسی، سند چشمانداز ایران در افق 1404، سند نقشۀ جامع علمی کشور و قانون برنامۀ پنجسالۀ دوم توسعه در خصوص صنعت گردشگری و مسائل مرتبط با آن سخنی نگفته و در اینباره سکوت کردهاند. با ادامه دادن مسیر در دره، آبشار دوم مشاهده خواهد شد که ارتفاع آن نیز اندک بوده ولی زیبا و جذاب است. جهانگردی نیز نیروی اقتصادی انعطاف پذیری است که بهخوبی به انواع موقعیتها پاسخ میدهد، احداث مجتمعهای استراحت جدید در مناطق توسعه نیافته راه کارهای جدید اقتصادی را از طریق شرکتها و فعالیتهای جدید جهانگردی در مناطق روستایی و توسعه نیافته بوجود میآورد. تور آنتالیا، همانند تور استانبول ترکیه امکان سفر از نقاط مختلف ایران مانند تهران، شیراز، اصفهان، مشهد، تبریز و دیگر شهرهای کشور امکان سفر به آنتالیا ترکیه وجود دارد.

وب سایت لحظه آخر به دلیل تخفیفات و امکاناتی که ارائه می دهد، جزء ۳ سایت برترِ تورهای گردشگری می سایت mgtours باشد. هر یک از مناطق بلک، لارا و یا کمر جزو بهترین مقاصد گردشگری آنتالیا بوده که برای افرادی که عاشق ساحل و درای هستند مناسب می باشد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ پرهام جانفشان از برگزاری اولین تور گردشگری صنعتی در شهر ری با همکاری ستاد گردشگری شهرداری تهران و شهرداری منطقه 20 برای نوروز 1401 خبر داد و گفت: در این برنامه شهروندان از اثر تاریخی کارخانه سیمان ری بازدید کردند. بهترین برنامه ریزی این است که روزانه حدود 134 لیر(16 دلار) برای تعطیلات خود در آنتالیا هزینه کنید، که متوسط قیمت روزانه بر اساس هزینه های سایر بازدیدکنندگان است. منطقه سنتی Beyolu که به علت دلیل فعالیت های فرهنگی اعم از برگزاری تئاتر، نمایش های، کنسرت ها معروف است در فاصله کمی ازهتل کارتون استانبولدارد. در هنگام سفر هوایی به آنتالیا ترکیه باید به این مورد توجه داشته باشید که اگر بخواهید با ایرلاین داخلی به آنتالیا سفر کنید در قرودگاه این شهر فرود نمی آیید بلکه یا باید به فرودگاه دنیزلی و یا اسپارتا بروید که به این شکل هرچند ممکن است هزینه تور آنتالیا کمی ارزان تر باشد اما از هرکدام از دو فرودگاه ذکر شده حداقل 3 الی 4 ساعت باید به صورت زمینی طی کنید تا به هتل مورد نظرتان برسید.

طبق تعریف کمیته استاندارد سازی اروپا (CEN) تورگاید شخصی است که بازدیدکنندگان را به زبان مورد نظر خود راهنمایی میکند و میراث فرهنگی و طبیعی یک منطقه را تفسیر میکند، یک تورگاید به طور معمول فردی است دارای یک صلاحیت خاص است که معمولاً توسط مرجع ذیربط صادر و یا به رسمیت شناخته شده است. به طور معمول در سفرهای خارج از کشور (out going) در تورها گردشگران به زبان محلی مقصد آشنایی ندارند و این باعث ایجاد فشار و استرس به گردشگران خواهد شد، در اینجا تورگاید نقش کاهش دهنده این استرس و فشار را برعهده دارد. خدمات هوایی بهطور کلی به دو بخش برنامهریزی شده و لحظه آخری (چارتر) تقسیم میشود و به طور معمول نیز بلیتهای لحظه آخری از قیمتهای پایینتری برخوردار هستند. اکوتوریسم همانطور که از نامش پیداست از دو واژه «Eco» بهمعنای زیستگاه و «Tourism» به معنای گردشگری تشکیل شده است؛ این اصطلاح در زبان فارسی به «طبیعت گردی» یا «بوم گردی» شناخته میشود. البته آسیبهایی احتمالی گردشگری طبیعت به محیط زیست بهمعنای کنار گذاشتن و بیتوجهی بهآن نیست، کما اینکه بیتوجهی میتواند عمق این آسیبها را بیشتر کند. علاوه بر این، بازدید از جاذبههای فرهنگی و طبیعی شهرهای مختلف، تور لیدر را با زیباییها و آثار باستانی و تاریخی دنیا آشنا میکند و او میتواند همه این تجربیات را به توریستها انتقال دهد.