خدمات اجرای کناف مراحل و اصول نصب نمایندگی کناف 02122334402

اولین بار در سال 1378 در ایران سیستم ساخت و ساز خشک به نام کناف توزیع شد. کناف در واقع نوعی صفحه به صورت روکش دار گچی است که در قسمت های مختلف مانند سقف های کاذب ، دیوارهای جدا کننده و دیوارهای پوششی استفاده می شود. از گذشته های دور انسان به دنبال زیباسازی محیط زندگی خود بوده و تلاش های زیادی برای رسیدن به این هدف انجام داده است. برای طراحی و اجرای دکوراسیون به تمامی نکات ریز و درشت پیرامون توجه می شود این نکات می تواند شامل زیباتر کردن محیط، بالا بردن امنیت، افزایش سرعت اجرا و موارد دیگری از این قبیل باشد. یکی از مصالح نوینی که امروزه در ساخت و سازهای ساختمانی استفاده می شود کناف است. در این مقاله نقاشی ساختمان پارس پینتر قصد دارد به مراحل کناف کاری و مزیت های آن اشاره کند.

دراجرای کناف، برای پوشش از پنل از جنس گچ استفاده می کنند که روی پروفیل ها و یا شبکه سازه های سپری نورد می شوند. کناف که برای سقف استفاده می شوند شامل دو نوع ساختار متحرک ثابت میشوند. برای زیرسازی از کلیک و برای پر کردن آن از تایلهای گچی 60 در 60 استفاده میشود. تایلهای گچی انواع مختلفی دارند که از انواع آن میتوان به تایل گچی ساده، طرح دار، آکوستیک، فلزی، پوشالی و معدنی اشاره کرد. یکی دیگر از سوالاتی که ممکن است برای مهندسان سازه به وجود بیاید این باشد که زمان اجرای کناف سقف از چه ابزارهایی بهره می بریم و تهیه کدام یک از ضرورت بالایی برخوردار است. از آنجایی که کناف کاری یکی از امورات مربوط به ساختمان ها می باشد، اجرای صحیح آن بسیار ضرورت دارد.

این نوار به زیر رانر فلزی چسبیده و به منظور بهبود عملکرد آکوستیکی دیوارهای جداکننده به کار می رود. نوار عایق کناف پشت پسب دار بوده و دارای عرض معادل ۱۰۰mm-50 می باشد. گچ پوشش کناف نباید با سایر موادی که باعث تغییرات در خواص و مشخصات فیزیکی محصول می گردد ̜ ترکیب نمود. پس از سفت شدن ملات ̜ سطح اندود شده با گچ پوشش سطح نهایی پرداخت شده بستگی به دفعات پرداخت دارد.

عایق آبی :

بعد از اتمام نصب، لایه عایق و صفحات روکش دار گچی باید متصل شوند. سقف های کاذب مشبک کناف از شبکه سازه های سپری (T شکل) وتایل های گچی کناف تشکیل می شوند.شبکه مذکور به وسیله آویزهای قابل تنظیم به سقف اصلی متصل گردیده و سپس تایل های گچی کناف درون این شبکه قرار می گیرند. نصب سریع و آسان، دسترسی آسان به فضای تاسیساتی پشت سقف کاذب کناف و تعمیر و نگهداری آسان از جمله ویژگیهای این ساختار می باشد. معرف انواع مختلف ساختارهای سبکی از سقف های یکپاچه کناف هستند که به واسطه تولید صنعتی، دارای مشخصات فنی استاندارد بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای سقف های کاذب غیر استاندارد ساخته شده با رابیتس و گچ می باشند.

خدمات اجرای کناف مراحل و اصول نصب نمایندگی کناف 02122334402

شرکت نیرو اعتماد ایمن با شماره ثبت با نام خدمت نت به عنوان مرجعی برای دریافت خدمات انلاین منزل، دسترسی به متخصصان را برای کاربران خود آسان می کند و با شفافیت قیمت‌ها و بالابردن کیفیت خدمات ، موجب قیمت کناف سقف رضایتمندی شما می‌شود. ثبت سفارش در خدمت نت رایگان است و اجرت خدمات به مشتری اعلام و پس از اتمام کار به متخصص پرداخت می‌شود. شما می‌توانید از مشاوره و کارشناسی رایگان متخصصان مجموعه خدمت نت بهرمند شوید تا بهترین تصمیم را برای انجام کارهای خود بگیرید.

تنوع مدل‌های همراه با نورپردازی، هماهنگ با بخشی از دیوار پذیرایی به‌ویژه کناف پشت تلویزیون محیط داخلی خانه را با تغییرات مثبت روبرو خواهد نمود. با ایجاد ارتباط معنادار از لحاظ ساختار و رنگ بین سقف کناف پذیرایی و دیگر نقاط ساختمان، تم ظاهری ویژه‌ای برای منزل خود بسازید. اکثر سقف های کاذب قابل باز کردن هستن و میشه نهایتا با یک مقدار پِرتی و ضرر، دوباره از اون ها در محل دیگه ای استفاده کرد. اما سقف های کاذب کناف یکپارچه به خاطر نوع اتصالات محکمی که زیرسازی و نصب اونها با دیوار و سقف اصلی ساختمان داره، غیر قابل استفاده ی مجدد در جای دیگه ای هستن.

آرشیتکت و طراحان معمار بر این باورند که سقف کاذب با هماهنگی فضا‌ها و همچنین کف می‌تواند تاثیر فضا را دو چندان کند. در زیر سازی سقف های کناف تیپ B تنها در یک تراز، پانل های F47 رو نصب می کنیم. یعنی ساختار F47 های سقف حالت شطرنجی ندارن و فقط در یک ردیف و به صورت موازی با هم نصب میشن. (البته در سقف های دکوراتیو میتونن به حالت موازی نباشن.) پانل های F47 در این حالت هم وظیفه ی باربری (تحمل وزن) سقف کاذب رو بر عهده دارن و هم اینکه قابلیت پانل خوری دارن.، یعنی کناف های سقف به اون ها پیچ میشن.

همچنین جهت بهبود هارمونی فضا امکان ادامه‌دار بودن طراحی سقف کناف بر روی قسمت‌های از دیوار نیز وجود دارد. هال و پذیرایی اصلی‌ترین قسمت خانه جهت تجمع اعضاء خانواده و مهمانان است. توجه خاص به تمام نکات چیدمان و استفاده از دیزاین نوین در طراحی سقف اصلی به بهبود فضای اصلی و نشیمن منزل کمک شایانی خواهد نمود.

سقف کاذب مشبک کناف (شبکه 60×

سازه یا نوار محافظ گوشه برای محافظت از کنج دیوارها استفاده می شود. دریچه دسترسی برای این است که بتوان به زیرساخت های الکتریکی در کناف به راحتی دسترسی داشته باشید. سازه های سپری سقف های مشبک برای زیرسازی های کناف استفاده می شود. تایل های پشم و چوب در مکان هایی مانند سالن های ورزشی، آمفی تئاتر و ساختمان های اداری استفاده می شود زیرا قابلیت جذب صدای بالا دارد.

عمده مصرف این نوع کناف در قسمت سقف استخر و نمای خارجی ساختمان است. بعد از اتصال کناف ها، برای جلوگیری از ایجاد ترک در محل درزِ بینِ لبه ها که در مراحل قبلی گفتیم، روی درز ها رو با بتونه پر می کنن. سپس با یک نوع توری مخصوص به نام توری تیپ (یا طیف) که نوعی نوار درزگیر با عرض 5 سانتی متر هست، محل خط درزها رو از روی بتونه ها پوشش میدن.

  • این نوع سقف کاذب از مصالح مختلفی هم چون پارچه چین دار، پلاک های چوبی ، پلاک های گچی و یا ورقه های مقوایی فشرده سفید رنگ و سوراخ دار تهیه شده است و برای مکان هایی مثل سینما، سالن های سخنرانی و … که نباید انعکاس صوت وجود داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد.
  • ای پیچ ها درای طول هایی به میزان ۵۵mm ̜ ۴۵mm ̜ ۳۵mm ̜ ۲۵mm می باشند و برای اتصال صفحات روکش دار گچی به سازه های فلزی به ضخامت تا ۷۰mm استفاده می شود.
  • امروزه بخشی از معماری داخلی استفاده کردن از سقف کاذب می باشد.
  • از دیگر مزیت های سیستم سقف های کاذب کناف میتوان به انعطاف معماری بالا و ساخت سقف های معلق تزئینی (دکوراتیو) و عدم نیاز به پیش بینی آویز (همانند سقفهای کاذب با مصالح بنایی) اشاره نمود.