جهاني شدن وفرهنگ ومديريت گردشگري

گردش روی موجشکنهای بندر انزلی و تماشای منظره دریا و بلوار ساحلی انزلی خاطرهای فراموش نشدنی برای گردشگران رقم میزند. آبشار «زمرد» واقع در شهر «حویق» استان گیلان یکی از زیباترین آبشارهای ایران و از جمله مکان های گردشگری گیلان است که طبیعت و منظره اطراف آن حسی از آرامش را به بازدیدکنندگان و گردشگران خود القا میکند. کاخ موزه نظامی همچون قوی سپیدی در باغ دلگشایی ماوا گزیده و عطر بهار نارنجهایش مشام هر دیدار کنندهای را نوازش میدهد. تقریبا هر بازدیدکننده از انزلی، یک عکس یادگاری در کنار موجشکن انزلی به عنوان یکی از مناطق تفریحی ایران دارد. بوم گردی ممکن است به عنوان حرکت افراد از محل زندگی عادی خود به مناطق روستایی برای حداقل مدت بیست و چهار ساعت تا حداکثر شش ماه فقط با هدف اوقات فراغت و تفریح تعریف شود. زندگینامه این افراد میتواند نشاندهنده این مطلب باشد که چه میزان پتانسیل برای فعالیت در این حوزه و صنعت موجود است.

گردشگری به سفر به خارج از کشور و با مدت زمان بیش از ۲۴ سایت mgtours ساعت اطلاق میشود. این پارک از شمال به اراضی سایت گردشگری ساحل کیاشهر، از جنوب به بافت شهری، از شرق به دهکده ساحلی و از غرب به نهالستان کیاشهر منتهی میشود. «آبشار لاتون» در استان گیلان، ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان آستارا، شهر لوندویل روستای کوته کومه جای گرفته و از جمله جاذبههای گردشگری مشهور گیلان است. فاصله از روستای کوته کومه تا آبشار لاتون حدود ۶ کیلومتر است که در مدت طی این مسافت ۳/۵۵ ساعتی در حدود ۷۵۰ متر ارتفاع زیاد میشود. فاصله تقریبی روستای شهران از مرکز استان یعنی رشت، در حدود ۴۵ کیلومتر است. ارتفاع تقریبی آبشار لاتون ۱۰۵۵ متر است که به لحاظ بلندی، مرتفع ترین آبشار گیلان و ایران حساب میآید. کشور ترکیه، یک کشوری می باشد که از سه طرف توسط دریا احاطه شده است سواحل دریای اژه به همراه سواحل زیبای دریای مدیترانه و همچنین سواحل دریای اژه جنوبی که معیارهای لازم و استانداردهای مکفی را برای پاکیزگی و ایمنی از ویژگی های آن به حساب می آید. با رفتن بر ارتفاعات کولین داغ میتوانید منظره بسیار زیبایی از طبیعت استانبول را مشاهده کنید.

لذا در جهانگردی به دنبال چیزهای تازه هستند، به امید اینکه مسوولان این بخش به خصوص سازمان جهانگردی و میراث فرهنگی کشور با حرکتهای مثبت در مورد رونق بخش جهانگردی، شاهد رونق بیشتر این صنعت اشتغالزا و پردرآمد باشیم. بنابراین اگر به دنبال شرکت در مراسمهای مختلف هستید، فصل بهار بهترین زمان سفر به کردستان خواهد بود. سپس بهترین مقصد گردشگری خود را انتخاب کنید. یکی از نکات مهمی که در جنگلگردی گیسوم باید به آن توجه داشت، انبوه گونههای گیاهی به خصوص درختان انجیری است که چشمانداز رویایی شگفتانگیری را روبروی دیدگان گردشگران و رهگذران قرار میدهد. ریگا، پایتخت کشور لتونی از جمله مقاصد گردشگری جذاب در اروپا است که کمتر مورد توجه قرار می گیرد. او افزود: خصوصی سازی صنعت هتلداری خوب است؛ اما با توجه به اینکه سرمایه گذاری در نیمی از هتلهای کشور در دست نهادهای دولتی است، رقابت با این سرمایه گذاران مقداری دشوار به نظر میرسد. این شهرت و توجه به کوه سنگی از جاذبه های مشهد گویی از دوره های قدیم بوده است زیرا حتی می گویند که شاه عباس صفوی در این منطقه تاج گذاری کرده است.

این واژه بیان میکند که در گذشتههای خیلی دور این محل مملو از دشتها و مرغزارهایی بوده است که در نخستین سند مکتوب، از قول ابن بلخی در کتاب ماندگارش فارسنامه با نام مرو و به عنوان یکی از محلههای تخت طاووس یا شهر تاریخی استخر یاد شده است. این دستهبندی ناظر بر نحوه و میزان تخصیص منابع، اعم از مالی و انسانی و توجه مدیران و مسئولان است» (سند نقشه جامع علمی کشور،1390: 11). در این سند راهبردی که بسیاری از رشتههای دانشگاهی و زمینههای تحقیقاتی در سه سطح اولویتبندی شدهاند هیچ نامی از رشتههای مرتبط با صنعت گردشگری یعنی مدیریت جهانگردی، جغرافیا و صنعت توریسم، اکوتوریسم، هتلداری، بازاریابی گردشگری و نظایر آن نشده است. علیرغم افزایش قابل توجه گردشگر خارجی در سالهای اخیر در ایران، کارشناسان معتقدند که صنعت گردشگری در ایران دارای ظرفیت به مراتب بیشتری از این میزان میباشد و به دلیل برخی محدودیتها که در زیر به تعدادی از آنها اشاره میگردد، ایران نمیتواند از همه ظرفیتهای خود برای جذب گردشگر استفاده کند. • کمبود کادر حرفه ای درمان در برخی از کشور های در حال توسعه و همچنین برخی مهارت های نرم مثل داشتن رفتاری دوستانه و حس همدردی هنوز در رفتار و خصوصیات کادر درمان این بیمارستان ها جا نیافتاده است.

این عمارت زیبا با پنجرههای بزرگ از شمال به خزر و چشم انداز زیبای آن و از سمت جنوب به سرسبزی و زیبایی یک باغ پرطراوت آغوش گشوده است. در جنوب گیسوم، رضوانشهر به فاصله ۱۴کیلومتر و شمال آن، شهر هشتپر (تالش) با فاصله حدود ۲۰کیلومتر قرار دارد. روستای گردشگری سلانسر تابستانهای بسیار خنک دارد و ارتفاع زیاد و طبیعت همیشه مه گرفته آن از زیباییهای دیگر این ییلاق است سلانسر از زیباترین ییلاقات منطقه رودبار است، سلانسر در ارتفاعات شهر رستمآباد قرار گرفته است و نزدیکترین منطقهی توریستی و گردشگری به مرکز گیلان است. البته متاسفانه باید بگوییم که این شهر زیبا، در سالهای اخیر، به مکانی پر هرج و مرج و پرترافیک، با هوایی آلوده تبدیل شده است. این منطقه توریستی و گردشگری گیلان در حدود پانزده سال پیش با سرمایهگذاری شهرداری تالش مورد توجه قرار گرفت و کم کم به یکی از قطبهای گردشگری گیلان تبدیل شد. این محدوده جنگلی ۱۸ هکتاری، امروزه در داخل شهر ساحلی بندر کیاشهر به پارک جنگلی تبدیل شده است.

2. این گواهی ها دارای ارزش می باشند و جزو اقلام ربوی نمی باشند. سرزمین چهارفصل و زیبای ایران با جاذبه های بی شمار و پهناوری زیاد ، فرصتی است برای طراحی و برنامه ریزی تورهای داخلی ایرانگردی برای همه شهرها و نقاط مختلف، بخش تورهای داخلی شرکت سفرهای علاءالدین، تورهای متنوع و گستردهای را برای مسیرهای متنوع فراهم آورده است، تورهای داخلی که با همراهی راهنمایان تور حرفه ای یا همان تورلیدرها برگزار میشود، با اتوبوس توریستی و یا با هواپیما و یا با قطار، تورهای ویژه شرکتها، تورهای عرفانی و ادبی، تورهای مراسم و رویدادها، تورهای سازمان ها و گروه ها به مقاصد مختلف، تورهای جایزه ای و پاداشی، تورهای دانش آموزی و دانشجویی ، تور برای ایرانیان خارج از کشور، برنامه ریزی و اجرای تور از مبداء سایر شهرها، برنامه ریزی، قیمت سازی و پاسخگویی به همه تورهای اختصاصی و انفرادی به سراسر ایران از جمله خدمات این بخش است که با تجربه و توان عملیاتی مدیران علاءالدین تراول و به پشتوانه دو دهه تور لیدری موسس شرکت انجام میشود.

پس از احداث راه و پله گذاری بخشهایی از دامنه این تپه در بلندترین نقطه آن تفریحگاهی بکر و دیدنی با امکاناتی چون رستوران، آلاچیق و سرویس بهداشتی برپا شد و سپس طرح سورتمه جنگلی ریلی در دامنههای پوشیده از جنگل تاسیس شده که عبور از مسیر آن برای مسافران بسیار هیجانانگیز و جالب است. قبل از اینکه موجشکنهای انزلی احداث شوند کانال مابین انزلی و غازیان همانند خلیجی بود که کشتیهای تجارتی به منظور تخلیه و بارگیری و یا مصون ماندن از امواج و طوفان دریا در آنجا پناه میآوردند و در اسکلهها پهلو گرفته و یا روی لنگری میایستادند. اما امواج دریا، تا داخل کانال را میکوبید و به شناورهای مستقر در خلیج آسیب میرساند از این رو نیاز به احداث موجشکنها احساس شد و در نتیجه قرارداد این بنای عظیم که از شاهکارهای معماری در نوع خود است نوشته شد. وزیر گردشگری جزیره موریس همچنین معتقد است که مشارکت جوامع محلی در گردشگری،می تواند تجاربی ناب و منحصر به فرد را برای توریستها رقم بزنند. در بالا دست آبشار بزرگ لاتون، سه حوض بزرگ طبیعی با سه آبشار ۱۰ متری وجود دارد که از زیباییهای بینظیر و منحصر به فرد منطقه لاتون و از جمله شگفتانگیزترین جاهای گردشگری گیلان است.

کم شدن استرس: اینکه وارد یک منطقه شدهاید و میتوانید ریلکس کنید و از اطرافتان لذت ببرید، خود به کم کردن استرس شما کمک میکند! البته اگر توقعتان از تفریح و گردش در تهران چیزی فراتر از قدم زدن در باغ و بوستان است، بهتر است با کمی بررسی نوع انتظاراتتان از تهرانگردی مشخص کنید. قدم زدن در ساحل شنی گیسوم و که شنهای نرمی دارد، هیجانانگیر بوده و البته ورزشهای دریایی مانند جت اسکی نیز، بر این جذابیتها اضافه میکند. یکی دیگر از جذابیتهای جنگل گیسوم، ساحل شنی آن است که زیبایی های فراوانی برای ساحل گردها و عاشقان شنا دارد. این منطقه دارای جاذبههای طبیعی فراوانی است که یکی از آنها نزدیک شدن ابرها به کف دره و بیرون ماندن نوک قله کوهها از داخل ابرها است. از محوطه برج و باروی قلعه خور، بخش بسیار كوچكی باقی مانده است.پس این مناطق وسیع را با اجاره خودرو در تهران و اجاره ماشین سعادت تجربه کنید بنا به تحقیقات انجام شده یكی از قله های این قلعه تا سال 1340 نیز وجود داشته كه متاسفانه امروزه بخشی كوچك از آن باقی است. حتی جالب است بدانید که در این روستای با صفا یک رصدخانه نیز وجود دارد که می تواند بساط سفرتان را حسابی کامل کند.

اگر تهران هستید و دارید به کوهرنگ فکر میکنید، باید بدانید میان شما و این منطقه، هفت ساعت راه است. از ابتدای خلقت تا همین لحظهای که مشغول مطالعه مقاله ما هستید هم این ویژگی را حفظ کرده است. در برخی از نقاط آن نیز گیاهان بالا رونده با ساقههای در هم پیچیده ضمن ایجاد زیبایی بکر، نمایی از جنگل طبیعی و چشم نواز را به وجود آورده است. مسیری زیبا و دیدنی که درختان سر به فلک کشیده آن تونلی جنگلی را ایجاد کرده است که دل هر بینندهای را با خود میبرد. اهداف اصلی کانون عبارتند از حفظ حقوق و منافع قانونی اعضا، دفاع از جایگاه شغلی راهنمایان گردشگری، رفع مشکلات صنفی و رفاهی، ارتقا سطح آموزش و ارتباط موثر با نهادهای دولتی و خصوصی در راستای تامین منافع اعضا که انتظار میرود برای تحقق این اهداف همراهی اعضا و حمایت دولت را داشته باشیم.

درختان زیبا و سر به فلک کشیده پارک جنگلی گیسوم، تونلی را برای شما در جاده خلق میکند که حتی در روزهای آخر پاییز و اوایل زمستان نیز، لوکیشنهای بینظیر برخی از فیلمهای نوستالژیک را به ذهن میآورد. توجه داشته باشید که در هتل های بزرگ سعی بر آن است که حتی رویکرد معماری ساختمان و فضاها همساز با اقلیم و طبیعت منطقه باشد تا هم جاذبه ی محیط را بیشتر به نمایش بگذارد و هم خصوصیات و فرهنگ منطقه را به عنوان یک مقصد گردشگری خاص به میهمانان و گردشگران معرفی کند . جاذبه هاي گردشگري با توجه به تنوع، منحصربفرد بودن، درجه ی اعتبار و سنديت، ارتباط و مجاورت با ساير جاذبه ها، در دسترس بودن، زنده بودن و موقعيت استقرار ، داراي اهميت و ميزان كشش پذيري متفاوتي هستند كه مي تواند انگيزه ی سفر ر ا در گردشگران مختلف تقويت كند . برنامه ریزی و سیاست اقتصادی اساساً حول اهداف بنیادی خاصی میچرخند که مشارکت بالقوه جهانگردی تحت هریک از موارد زیر مورد توجه قرار دارد. آبشار «سیاه تاش» در ۲۰ کیلومتری مرکز شهرستان املش در بخش رانکوه قرار گرفته است. آبشار ورزان در مسیر نئور تا سوباتان با فاصله ۳۶ کیلومتری شمال غرب شهر تالش و ۲۲ کیلومتری جنوب دریاچه نئور اردبیل قرار گرفته است.

سیاهداران در گذشته دارای درختان بزرگ و سر به فلک کشیده عظیم بلوط بوده که توده عظیم درختان مانع ورود افراد به داخل روستا (جنگل) میشد، بنابراین این منطقه به نام منطقه «پوشیده از درختان سیاه» نامگذاری شد. شهرستان تالش (هشتپر) با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص از یک سو به چشمانداز جلگه، شهر و دریا و از سوی دیگر به کوهپایههای پوشیده از جنگل منتهی است، مکانها و جاذبههای دلپذیر گردشگری بسیاری دارد که یکی از این مناطق روستای سیاهداران است. اما مهم ترین دلیل جذابیت این شهر، جاذبه های گردشگری و مناطق دیدنی رویان است که می خواهیم در ادامه آن ها را معرفی کنیم. ارومیه یکی از خنک ترین شهرهای ایران در تابستان است که با آب و هوایی معتدل به شما امکان صفری خوب و لذت بخش را خواهد داد. تالش، یکی از نقاط کمتر شناخته شده خطه شمال است که آنجا را باید بی شک، یکی از مقصدهای فوق العاده و بکر گردشگری ایران و از جمله زیباترین بهترین جاهای دیدنی و گردشگری گیلان دانست. باید این خبر خوش را به شما بدهیم که هر شهری که شما برای سفر انتخاب کنید با رزرو پروازهای داخلی و خارجی سفرمی در قالب رزرو تور دردسترس شماست.

بیشترین معروفیت این روستا به دلیل توریستی بودن آن و قرار گرفتن در مسیر آبگرم «علی داشی»، «مشه سویی» و «منطقه فندقلو» است، که به همین دلیل سالانه پذیرای هزاران گردشگر از استانهای مختلف کشور است. اگر از شما بپرسند که این واژه را شرح بدهید، سادهترین و شاید ملموسترین عبارتی که بیان میکنید، چنین خواهد بود: «گردشگری به سفر کردن به شهرها و کشورهای مختلف گفته میشود و کسی که دست به این عمل میزند و مسافرت میکند هم گردشگر نامیده میشود». در تور گرجستان شما با بناهای باستانی بسیار زیادی روبرو میشوید که معماری تلفیقی آسیا و اروپا را به ارث بردهاند. ماسال شاید همان جایی باشد که هنگام استرس و ناراحتی با تصور کردن آن، ناخودآگاه آرام میشوید.