جدیدترینهای «ی پیگمنت»:

آمبر، خام سبز رنگ (رنگ سبز نسبتا ً قابل توجه است زمانی که با رنگدانه سفید رقیق شود) و زمانی که تکلیس شود آمبر پخته با رنگ قهوه ای سیر تولید می کند. اکسیدهای آهن قهوه ای ترانسپرنت با رسوب دادن محلول های آهن II با محلول قلیایی رقیق (هیدروکسید یا کربنات سدیم) و اکسایش با هوا به دست می آیند. بهترین نتایج با استفاده از 6% وزنی از محلول های سولفات آهن II و ایجاد رسوب کربنات سدیم 85% به صورت محلول 10% وزنی به دست می آید. بر اساس نتایج به دست آمده، فرمولاسیون پایه تعیین گردید.

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا . آنها در این اطلاعیه روندی را که ماهوارههای استارلینک در حین چرخش به دور زمین، نور خورشید را منعکس میکنند، توضیح دادند و سپس راه حلی برای نامرئی کردن نور آن ارائه کردند. به صورت کلی رنگدانه یا Pigment یک ماده رنگی نامحلول در آب بوده که برای رنگ آمیزی محصولات، ساختن خاصیت محافظتی و حتی ایجاد کردن خاصیت مغناطیسی استفاده می شود. به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اساس كار ماهيچه مصنوعي سلولهاي حاوي رنگدانه موجود در بدن ماهي مركب، گورخر ماهي و ساير خزندگان است كه امكان تغيير رنگ بدن اين موجودات را فراهم ميكند. محققان انگليسي با الگوبرداري از ماهي مركب و گورخر ماهي موفق به ساخت ماهيچه مصنوعي با قابليت تغيير رنگ شدهاند كه ميتواند در آينده منجر به توليد لباسهاي هوشمند با قابليت استتار فرد شود.

پیگمنت به رنگ بنفش مایل قرمز پر رنگ و درخشان است و ثبات خیلی خوبی دارد و در برابر حرارت و حلالها مقاوم است. در عمل، ترانسپرنتی رنگدانه با تعیین اختلاف رنگ نمونه ای از سیستم دارای رنگدانه بر روی زمینه سیاه و خود زمینه سیاه اندازه گیری می شود. روش اندازه گیری ترانسپرنتی و تعریف شاخص ترانسپرنتی در 55988 DIN شرح داده شده است. در شرکت فراپل جم بر اساس تحقیقات رزین پلی استر غیر اشباع بدون حلال طراحی و تولید شد و این رزین در تولید انوع خمیر رنگ مورد استفاده قرار گرفت. همچنین، رنگ زدن به اشیا موجب زیباتر شدن آنها میشود. سایه رنگ و کیفیت اکسیدهای طبیعی آهن با وضعیت جغرافیایی ذخایر تغییر می کند و در واقع بیشتر اسامی رنگدانه ها از منشأ آنها منتج می شود. اولین شواهد استفاده از این رنگ در سلسله چهارم گزارش شده است.

رنگدانه مصنوعی

خواص و کاربردها. از نظر مقاومت در برابر نور، هوازدگی و مواد شیمیایی، اکسید های آهن ترانسپرنت عملکردی مشابه اکسیدهای آهن اپک دارند.در ضمن آن ها جذب UV زیادی دارند ، که در کاربردهایی مانند رنگ کردن بطری های پلاستیکی و لایه های مورد استفاده در بسته بندی غذاهای حساس به UV مورد بهره برداری قرار می گیرد. رنگ موی طبیعی یا همان روش سنتی از برگ گیاهان تهیه میشود. هر یک از پیگمنت های آلی ویژگی های منحصر به فرد خود را داشته که همین امر موجب میشود برای فروش آن ها به افرادی متخصص در حوزه رنگ مراجعه شود.

پیگمنت ها آلومینیم بر طبق توانایی ورقه شدن آنها طبقه بندی می شوند. این پیگمنت­ ها فاقد عنصر کربن هستند و ساختمان شیمیایی آنها شامل نمک­ های فلزی است که از محلول­ها جدا شده و رسوب کرده­ اند. تاکنون مهمترین پیگمنت متالیک آلومینیم ورقه ای (پولکی)، پیگمنت فلزی C.I.1 می باشد. آن گونه حاوی میکا نیست اما دارای ذرات متورق (ورقه ای شکل) است که هنگام مشاهده با میکروسکوپ با قدرت کم، در مقایسه با مناطق دیگر مانند میکا کاملا ً نازک هستند (شکل 1). ورقه ها هنگام مشاهده با نور عبوری به رنگ قرمز شفاف دیده می شوند (با نوری که از زیر صفحه میکروسکوپ به شیء تابیده می شود) ماده سیاه یا خاکستری تیره است و در رنگها اثر درخشندگی ایجاد می کند. رنگ و سایر ویژگیهای هر مادهای هنگامی تغییر میکند که آن ماده قدرت فعالیت شیمیایی داشته باشد. در رنگ های ساختمانی نقره ای یا فلزی و رنگ های صنعتی و همچنین پوشش ها قوطی این مواد جزء اصلی ترین ترکیبات سازنده می باشند.

در فرایند اصلاح شده با استفاده از اسید سولفوریک رقیق سعی شده است که آلوده کنندهها به حداقل برسند. اکسیدهای آهن ترانسپارنت را می توان با حرارت دادن پنتاکربونیل آهن مذاب اتمیزه شده بسیار ریز در حضور هوای اضافی در C 580-800 سنتر کرد ر شکل زیر این فرایند نشان داده شده است. به دلیل بسته شدن سریع منافذ پوست ، امکان عفونت در این روش بسیار نادر می باشد. همه رنگدانه ها ، به استثنای موارد نادر ، ساختارهای بلوری ثابتی دارند که نه تنها اندازه و شکل آنها بلکه رنگ آنها را نیز تعیین می­کند. ورقه ها به صورت موازی جهت یابی می شوند به طوری که اثر زرهی به فیلم می دهد که نه تنها از نظر فیزیکی فیلم را تقویت میکند بلکه مانع نفوذ اکسیژن و رطوبت به درون فیلم می شود.

چرا موها به رنگ خاکستری در می آیند؟ به نقل از بهداشتنیوز، باور رایج این است که اگر موها را بچینید، تعداد بیشتری در جای خود ظاهر می شوند؛ اما این در واقع یک افسانه است. به عنوان مثال برای CIE 12-66 که یک اسکیل رنگ اروپایی هست تطابق دارد. به این ترتیب، مرغداران تمایل کمتری به استفاده از رنگدانه های سنتتیک در جیره های غذایی خود نشان می دهند.به منظور دستیابی به بهترین درجه رنگ زرده تخم مرغ، فلفل قرمز باید با یک رنگدانه زرد استفاده شود. ذخایر آهن اکسید شبه میکا نسبتا ً در همه جا پراکنده اند اما مشهورترین آنها از نظر کیفیت و درجه خلوص بالا از استرالیا پیگمنت استخراج می شود.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پژوهش جدید این دانشمندان نشان داده که رنگ آبی مصری که یکی از اولین رنگدانههای شناختهشده برای انسان بوده از کاربردهای احتمالی برای دستگاههای تصویربرداری پزشکی آینده، کنترل تلویزیون و دیگر فناوریهای ارتباطی برخوردار است. اکنون دانشمندان دریافتهاند که این رنگ را میتوان در نانوورقهای نازک پیچید که هزاران مورد از آن در عرض یک موی انسان جای خواهد گرفت. دانشمندان دانشگاه جورجیا دریافتهاند که یک رنگدانه آبی درخشان که پنج هزار سال قبل مورد استفاده بوده، میتواند برای تولید نانومواد جدید به عنوان پایه دستگاههای آینده به کار گرفته شود.

«جاناتان روسيتر» سرپرست تيم تحقيقاتي دانشگاه بريستول تأكيد ميكند: ايده طراحي ماهيچه مصنوعي با قابليت تغيير رنگ از طبيعت الهام گرفته شده است. رنگدانه های رنگ اسید با پارچه هایی مثل ابریشم پشم و نایلون پیوند الکترواستاتیک ایجاد کرده و یکی می شود. در نتیجه، حفرات و منافذ هوا (void) ایجاد میگردد که خواص نهایی را کاهش میدهد. از پیگمنت ها به صورت روتین استفاده نمی شود به این معنا که تنها در برخی موارد، لازم است تا رنگدانه های پیگمنت به رنگ مو اضافه شوند. روناس، رنگموی طبیعی بوده و از آن به همراه وسمه و حنا، برای رنگ کردن موها استفاده میشود.

رنگهای خمیری کاربردهای زیادی در هنر چوب و رزین، آبستره، ترکیب با ورق طلا و زیورآلات رزینی دارند. عیب عمده آنها چرک بودن سایه رنگ آنهاست، نمی توان ازآنها رنگهای شفاف و تمیزی تهیه کرد. داشتن رژیم غذایی متعادل غنی از ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین است که به شما کمک کند رنگ موهای طبیعی خود را حفظ کنید. این روش درمانی که با استفاده از کورتیکواستروئیدها صورت می گیرد، هم به شکل خوراکی است و هم به شکل موضعی. وقتی پیگمنت های با درجات ورقه ای داخل فیلم قرار بگیرند، در سطح یا نزدیک سطح فیلم، هم پوشانی های موازی خواهد داشت، بنابراین پوشش متالیک یکنواختی و نقره ای براق ایجاد می کنند.

معمولاً افراد مبتلا به پیسی اول از همه به رنگدانهدار شدن (پیگمانتاسیون) به حالت لکههای سفید روی پوستشان توجه میکنند. نتايج نشان مي دهد، زعفران علاوه بر كاربرد در صنايع غذايي اخيراً به عنوان دارو به كار مي رود و به دليل اثرات بيولوژيكي مفيد و خصوصاً ضد سرطان بودن آن مورد توجه قرار گرفته است. رنگدانه های معدنی ویژه نظیر رنگدانه های لومینسنس (نورتاب)، ضد خوردگی و مغناطیسی جایگاه مناسبی در صنعت پیدا کرده است. جهت خرید، مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید. با توجه به اقبال روز افزون علاقه مندان به صنعت پلیمر جهت کسب اطلاعات به روز در صنعت پلیمر این شرکت با راه اندازی واحد تولید محتوای خود اقدام به تولید محتوای فارسی در زمینه صنعت پلیمر نمود.

در این پژوهش مروری نیز این رنگدانه های تولید شده از میکروارگانیسمها مورد مطالعه قرار گرفته و خصوصیات زیستی و کاربردهای غذایی و دارویی آنها نیز بررسی گردیده اند. جزء Fe2O3 فقط 70 الی 75 درصد است اما آنها دارای رنگی شفاف هستند و از آنجایی که جزء نمکی محلول آنها می تواند زیاد باشد بیشتر به عنوان رنگ رنگدانه استفاده می شوند تا آستر رنگدانه. گل اخرای جنوب آفریقا احتمالا ً هنوز بیشترین استفاده را در رنگدانه های زرد طبیعی دارد و حدود 60 درصد Fe2O3 دارد. آمبر از سرو استخراج می شوند و ممکن است حاوی بیش از 15 الی 20 درصد منگنز دی اکسید باشد.

تتو لب باعث تقویت بافت های رنگ پریده ، اصلاح ناهمواریهای دور لب و متقارن شدن لبهای نامتقارن میشود. این در حالی است که پس از پایان عصر رومیها، رنگ آبی مصریها مورد استفاده نامناسب قرار گرفته و اسرار ساخت آن به فراموشی سپرده شد. همانطور که پیش از این اشاره کردیم یکی از از دلایل تیرگی زیر بغل تعریق بسیار زیاد در این ناحیه است. می توان گفت چاپ پیگمنت خوبی ها و بدی های خودش را دارد اما نتیجه نهایی وضوح رنگی بسیار بالایی دارد به همین دلیل یکی از محبوب ترین روش های چاپ پارچه در سال های اخیر است. کاربرد پیگمنت های آلومینیم ایجاد اثر متالیک در اتومبیل ها می باشد که شناخته شده است و همچنین در جوهرهای چاپ و پلاستیک کاربرد دارد.

سولفونه کردن این پیگمنت، آنرا محلول در آب می کند و می توان آنرا بعنوان رنگ مستقیم برای رنگرزی پنبه به کار برد. علاوه بر این، مراحل خالص سازی باید انجام شود مثلا ً خارج کردن نمکهای محلول در آب (به وسیله شستشو) که هنگام اجرای پوششهای ضد خوردگی مزاحمت ایجاد می کنند یا با ته نشین شدن مواد معلق در آب، ناخالصیهای درشت و سخت ته نشین شده و خارج شوند. اکسید آهن قرمز ترانسپرنت C.I.Pigment Red 101:77491 ، با حرارت دادن رنگدانه زرد (مثلا در کوره دوار) در C 400-500 به دست می آید . آن به طور گسترده به عنوان پوشش نهایی برای ساختارهای استیل (مثلا ً پل هربور سیدنی) به کار می رود. این طرح صرفا به عنوان یک ایده سرمایه گذاری مطرح می شود.

در این فرایند رنگ تغییر نمی کند ولی قدرت همرنگ کنندگی تا 10 درصد افزایش می یابد. رنگدانه های ترانسپرنت به دو دسته رنگی و بی رنگ تقسیم بندی می شوند. رنگدانه های بی رنگ جذب نور نداشته و خواص آنها تابع نانو بودن اندازه ذرات آنها می باشد. این دو گروه از نظر ثبات نوری و رنگ پس دهی و فعالیت شیمیایی با هم متفاوت هستند. طراحی هم روی ناخن ساده هم کاشت ناخن قابل انجام است. اکسایش را می توان تحت شرایط اسیدی یا قلیایی انجام داد. رنگهای اسیدی عموماً شفاف هستند.