جاهای دیدنی خرم آباد ؛ بهشت طبیعت ایران

دورتا­دور شومینه صندلی­های مخملی­رنگ چیده شدهاست که سیگار­هایی با کبریت در جعبه­های نقره­ای روشن میکنند و آشنایان را نیز برای نوشیدن ماریو دعوت مینمایند. صاحب این هتل در گذشته در فصل زمستان مهمان­های انگلیسی را به شهر سنت موریتز دعوت نموده و با آن­ها شرط بسته که اگر سفر در زمستان در شهر سنت موریتز به آن­ها خوش نگذشت، پول سفرشان را پرداخت خواهد کرد. در ادامه با جاذبه­های گردشگری شهر سنت موریتز سوئیس بیشتر آشنا میشویم. بیشتر بخوانید: تجربههای حیرتانگیز و جاذبههای گردشگری اینترلاکن پارک ملی انگادین پارک ملی انگادین یکی از زیبا­ترین و بزرگترین پارک­های شهر سنت موریتز کشور سوییس است که طبیعت دست­نخورده و فوق­العاده­ای دارد که علاقمندان به طبیعت میتوانند در این پارک نهایت لذت را ببرند. بیشتر بخوانید: همهچیز راجعبه چپل لوسرن در سوئیس هتل کولم هتل کولم یکی از قدیمی­ترین هتل­های سنت موریتز سوئیس است. این کوه در ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر سنت موریتز در سوئیس واقع شدهاست. Aperitivo این کاخ سبز­رنگ است و بهشکل گاو نر طراحی شدهاست. مسیر این پارک کوهپایه­ای است. وسعت این پارک حدود ۸۰ کیلومتر است. بازدید از سایت های باستانی، موزه ها، مراکز تفسیر آثار باستانی، اجراهای نمایشی وقایع تاریخی و جشنواره های تاریخی از جمله فعالیت های مرتبط با این نوع گردشگری است.یکی از دغدغه های مهم گردشگری باستان شناسی، بررسی اثرات مثبت و منفی بازدید گردشگران از سایت های باستانی است.

به عنوان مثال در آمریکا Archaeological Institute of America ، Adventure Travel Trade Association و مجله باستان شناسی با همکاری هم کتاب راهنمایی را برای گردشگران و خدمات دهندگان گردشگری تهیه کرده اند که شامل مطالبی در خصوص چگونگی استفاده و بازدید از آثار باستانی است، به طوری که کمترین آسیب به این آثار وارد شود. به علاوه سفرهایی که خدمات دهندگان سلامت(پزشکان، پرستاران و…) برای درمان بیماران می کنند، نیز می شود. علاوه بر این امکانات ، وجود هتل آپارتمان و مجموعه تالارها و سالن همایش و سینما در کنار این مجموعه آنرا به یک مجتمع بزرگ رفاهی تفریحی مبدل می سازد. به طوری که بارها پیش آمده که دو نفر در هواپیما کنار یکدیگر نشسته اند و خدمات یکسانی را دریافت می کنند اما یکی هزینه کمتری بابت بلیط ارائه نموده و دیگری هزینه بیشتری. این هتل امکانات بسیار دیگری نیز دارد مانند اتاق بخار، جکوزی و استخر در فضای باز با آب گرم را دارا است.

بناهای تاریخی موجود در چهار طرف میدان نقش جهان شامل عالیقاپو، مسجد شاه (مسجد امام)، مسجد شیخ لطفالله و سردر قیصریه است. در این پارک ها، پرسنل لباس های دوره های تاریخی را می پوشند و بازدیدکنندگان را به زمانی در گذشته می برند. زیبایی این شهر باعث شده سالانه گردشگران بسیاری سفر به ملبورن را در برنامه سفر خود قرار می دهند. قله دیاولتزا قله دیاولتزا منظره­ای بسیار فوق­العاده و دیدنی دارد و طبیعت بکری را در اختیار گردشگران و توریستان قرار داده است. بین راه تابلویی قرار دارد که مسیر رسیدن به جنگل را به شما نشان می دهد. سرگرم کننده است که چگونه مردی که گردشگری را نادیده می گیرد یک روز تبدیل به یک جاذبه توریستی، به عنوان یک بدن حفظ شده در نمایش برای دستاوردهای سرمایه داری. مهم ترین فاکتور تعیین کننده در قیمت، میزان تقاضا برای آن است. از بخش خصوصی تقاضا میکنم در حوزه محتوا کمک کند و این موضوع را مهم بداند. متغیرهای توضیحی دیگر مثل مسافت جغرافیایی و قیمت­های نسبیبا توجه به آمارها قابل توجه هستند، این نتایج طبیعت پویای تقاضای گردشگری را ثابت می­کند و پیشنهاد می­دهد که به منظور فهم بهتر تقاضا برای عامل تعیین­کننده گردشگری به روش پویا احتیاج است.

هند کشوری کاملا متفاوت از هر کشور دیگری در کرهی زمین است، شبه قارهای دربرگیرندهی نزدیک به یک پنجم جمعیت جهان. شهری که نمادها و یادمان های تشخص و هویت خود را با سوداگری حریصانه زمین و ارزش افزوده سرسام آور زمین بازی و زمین خواری تاخت زده است که اگر در برابر این هجوم ویرانگر نایستد به زودی به شهری بدون تاریخ و تشخص تبدیل می شود. جاذبه هایی چون غار نمک، دره ستارگان، جنگل حرا، انجیر معابد، سدهای دوره ساسانیان و سواحل زیبا نیز همه ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. و مقاصد جدید عبارتند از: عربستان سعودی، امارات، کره جنوبی، تونس، اوکران و نیوزیلند.کشور ما نیز جز مقاصد گردشگری سلامت به حساب می آید و سالانه ۳۰۰ هزار نفر به دلایل پزشکی به ایران سفر می کنند. شواهد باستانی حاکی از سکونت چند هزار ساله انسان ها در این روستای تاریخی را می دهد.

طبق آمار یک عمل جراحی در هند، تایوان یا آفریقای جنوبی یک دهم همان عمل در آمریکا هزینه دارد. تورهای داخلی یا همان تورهای ایرانگردی ، به دلیل کم هزینه تر بودن و برنامه داشتن جزء تورهای پر تقاضا هستند. اگر سفر برای ایرانیان به خارج گرانتر شده است در مقابل، سفر به ایران برای همه اقتصادهایی که واحد پولی آنها در مقابل ریال تقویت گردیده است ارزانتر و مقرون به صرفه تر و جذاب تر است چرا که هزینه سفر از عوامل تعیین کننده است. گردشگران توریست سلامت به دلایلی از جمله هزینه خدمات پزشکی بالا در کشور مبداء، لیست های انتظار طولانی، راحتی و ارزانی سفرهای امروزین و استفاده از تکنولوژی های برتر و استانداردهای بالاتر به کشورهای دیگر سفر می کنند.

چنانچه میخواهید برای یادگیری موسیقی جاز به این باشگاه مراجعه کنید، باید در زمانی که این باشگاه برای عموم افراد مجاز و باز است، به آن مراجعه کنید؛ زیرا این باشگاه در طول سال فقط یک ماه برای عموم افراد باز خواهد بود. برای رسیدن به قله، سپس باید خود را به ایستگاه دیاولتزا برسانید و از آنجا خود را با تله­کابین به نوک این قله برسانید. مارماریس را از میان جاهای دیدنی ترکیه باید بهشت ترکیه دانست که دارای فرصتهای بینظیر گشت و گذار، ورزشهای آبی، غذاهای خارقالعاده و زندگی شبانه پر از هیجان است. تالابها از مناظر بینظیر استان گیلان هستند که جلوهی خاصی به این استان بخشیدهاند، «تالاب سوستان» نمونهای بارز از این تالابها است. این هتل در گذشته برای اولین بار گردشگران زمستانی را به سنت موریتز کشانده و آن­ها را جذب نموده است. این مسیر از شهر سنت موریتز آغاز میشود و در نهایت بهگردنۀ برنینا میرسد. این مسیر ریلی برنینا در سال ۲۰۰۸ در یونسکو به ثبت رسیده است. مسیر ریلی برنینا مسیر ریلی برنینا یکیدیگر از مناطق گردشگری و دیدنی است که توجه بسیاری از گردشگران را بهخود جلب مینماید. افراد بسیاری برای درمان به این مکان مراجعه مینمایند. این پیست اسکی­سواری با تابش نور فوق­العاده میشود و برای گردشگران نیز بی­نظیر است.

برای اینکه بخواهید به نوک قله برسید، باید مسیری را طی نموده و به نوک قلۀ ۲۹۷۳ متری برسید و از آنجا منظرۀ زیبا و قابل رؤیت را مشاهده نمایید. را نیز خواهید داشت چشمانداز زیبای رودخانه بزرگ سفیدرود در پایین دره و قله درفک از جنگل نقلهبر تماشایی است. در قرن شانزدهم میلادی کشف بزرگی صورت گرفت؛ سنت موریتز دارای چشمه­های متعددی است که بعدها کشف کردند که این چشمه­ها معدنی هستند و خاصیت درمانی نیز دارند و همین امر باعث شد تا گردشگران و مسافران بیشتری به این شهر سفر نمایند. از جمله جذابیت­های این شهر دوچرخه­سواری است که بههمۀ گردشگران پیشنهاد میشود اگر به شهر سنت موریتز در سوئیس سفر کردند، حتماً به دوچرخه­سواری بپردازند و نهایت لذت را ببرند. در اطراف این دریاچه، کوه­های بلند شهر سنت موریتز واقع شده است که سالانه اسکی­سواران بسیاری در این مکان اسکی مینمایند و نهایت لذت را میبرند. هنگامی که انگلیسی­ها به سنت موریتز سفر کردند، از زمستان و منظره­های دیدنی این شهر بهوجد آمدند و همین امر باعث شد تا گردشگران بسیاری از گوشه­گوشه جهان در فصل زمستان به این شهر سفر کنند. همین­طور مسیحیان بسیاری وجود داشتند که این شهر را زیارت میکردند.

۳- بادام زمینی که محصول اصلی شهر آستانه اشرفیه می باشد از دیگر فرآوده های معروف استان گیلان است. از دیگر اقلام موجود در این فروشگاه ترافل­های شکلاتی، پوست درختان و لقمه را می­توان نام برد. در این فروشگاه یک کافه نیز قرار دارد که در آن سوپ­های متفاوت با طعم­های عالی سرو می­شود. همچنین، در کنار این دریاچه باشگاه قرار گرفته است که علاقمندان به یادگیری قایق­سواری میتوانند از باشگاه قایق اجاره کرده و قایق­سواری را نیز تجربه نمایند. برندینگ باید به عنوان زیرساختی برای توسعه شهر گسترش پیدا کند، این مهم تنها بر عهده مدیریت شهری نیست بلکه تکتک شهروندان باید در جهت برندسازی شهر محل سکونت خود تلاش کنند؛ بنابراین شهروندان در کنار برنامهها و طرحهای گردشگری و ساختار مدیریت شهری، بخش مهمی از فرایند توسعه گردشگری شهر هستند.

این نوع تور گردشگری زیر مجموعه گردشگری فرهنگی است که هدف آن افزایش علاقمندی افراد به سایت های باستانی و حفظ سایت mgtours آنهاست. «گرفتاری این است که بیشتر افرادی که خود را “گردشگر” میپندارند تصور میکنند، چون برای سفر خود به مدیریت تورهزینه پرداخت کرده اند، مالک عرصه یا منطقه هدف بازدید شده اند. چشمه های آب گرم این منطقه و خواص درمانی آنها از شهرت جهانی برخوردار است . این شهر در زمان رسانس از اهمیت بالایی برخوردار میشود و سنت مورتیز به یک شهر مذهبی برای مسیحیان تبدیل میشود. در شهر سنت موریتز یک مکان وجود دارد که برای یادگیری موسیقی جاز بسیار مناسب است و علاقمندان میتوانند برای یادگیری موسیقی جاز به باشگاه دراکولا در سنت موریتز مراجعه نمایند. این هتل در مرکز و قلب شهر سنت موریتز کشور سوییس واقع شدهاست. تمامی این تورها با بهترین پروازهای ایرانی و خارجی با ایرلاین های مختلف در بهترین هتل های برگزار می شوند. با توجه به اهمیت نقش صنعت گردشگری در کاهش معضلات و مشکلات مختلف درکشورها، برنامهریزی و توسعه برای ارتقاء صنعت گردشگری در ایران عموماً به دلیل اتکای بیش از حد و بی دردسر به درآمدهای نفتی در حاشیه قرار گرفتهاست. در حال حاضر در کشورهای مختلف این اثرات بررسی شده و رهنمون هایی برای خدمات دهندگان گردشگری و گردشگران منتشر شده است.

از زمان ورود یک گردشگر، او برای تامین غذا و اقامت، رفت و آمد، تفریح و گشت و گذار، خرید سوغاتی و کالا، دیدن جاذبه ها باید هزینه کند. ساعت نجومی پراگ نیز جزو باید های بازدید هنگام سفر به جمهوری چک است. گردشگری زمستانی برای گردشگران و توریستان بسیار دیدنی و فوق­العاده است و همین امر نیز باعث شده است این شهر یکی از جذاب­ترین و دیدنی­ترین شهر­های سوئیس بهحساب بیاید. اسکی­سواری در سنت موریتز اسکیسواری در زمستان در شخر سنت موریتز بسیار هیجان­انگیز است. سنت موریتز در سوییس یکی از بزرگترین پیست­های اسکی­سواری را داراست. اسکی­سواری در شب لذتی دوچندان خواهد داشت. از سوی دیگر، دیپلماسی گردشگری حلقه مفقوده توسعه صنعت گردشگری کشور و مؤلفه قدرت نرم ایران با مشارکت بخش خصوصی بوده و در قانون برنامه ششم توسعه بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در امور صنعت گردشگری نیز تاکید شده است.

ایران کشوری با تمدن چند هزار ساله است که معماری های اصیلی را درون خود جای داده است به همین علت گردشگران از سراسر دنیا می آیند تا این آثار تاریخی جالب را از نزدیک ببینند. از جمله اشیائ با ارزشی که در این موزه نگهداری می شود می توان به ابزارهای سنگی مربوط به دوران نوسنگی، مجسمه های گلی با قدمت ۹۰۰ ساله، ابزار و ظروفی مربوط به هزاره دوم و پنجم قبل از میلاد و… تاریخچه سنت موریتز سوئیس شهر سنت موریتز قدمت چندین ساله دارد و قدمت آن به عصر برونز برمیگردد. شهر گلمکان منطقهای کوهستانی و سردسیر واقع در دامنه شمالی رشته کوه بینالود که شامل چندین روستا و به مرکزیت شهر گلمکان می باشد.

به عنوان مثال در چین که پس از اعدام محکومان به مرگ از اعضای بدن آنها استفاده می شود، بازار پر رونقی از اعضاء، گردشگران را به خود جذب می کند. رزرو آنلاین بلیط پرواز گزینه مناسبی است زیرا می توانید این کار را در خانه، محل کار یا در راه خود به جایی که می روید، انجام دهید و در زمان خود صرفه جویی کنید، همچنین شما می توانید به سادگی بلیط هواپیمایی خود را از طریق سایت لغو یا تغیر دهید. No12 Boutique در تفلیس: این هتل هم از پرطرفدارترین اقامتگاهها در تفلیس محسوب میشود که عموما باید از چند وقت قبل برای حضور در آن اتاق رزرو کنید. مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی بیان کرد: ستاد تخصصی شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی را با حضور فعالان بخش گردشگری و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران تشکیل دادیم. روزانه هزاران نفر از ساکنان شهرها و روستاهای مجاور رشت، برای داد و ستد در این بازار حضور مییابند. در ایران نیز بنا به آمارها ۲۴۰هزار نفر به صورت مستقیم و ۵۵۰هزار نفر غیرمستقیم در صنعت گردشگری مشغول به کارند. این هتل در تابستان نیز مسافران بسیار زیادی را جذب مینماید. همین­طور، این هتل یک مکان دارد که مناسب برای استراحت است و منظرۀ بسیار دیدنی از درخت­های کاج و کوه­های زیبا را دارا است.