جاذبه های گردشگری آستارا

گردشگری در ایران حال و روز خوبی سایت mgtours ندارد. بهطور کلی جنگل های هیرکانی تنها یک درصد از مساحت ایران را تشکیل میدهند و تنها ۱۰ درصد از این جنگلها حفاظت شده هستند. در واقع می توان گفت سفر کردن و آشنایی با فرهنگ های مختلف، رابطه مستقیمی با پویایی روابط اجتماعی و نیز زندگی شخصی دارد. نمیتوان در این مقاله کوتاه یک به یک از تمام جاذبههای این کشور گفت. شهر سوخته یکی از بزرگترین شهرهای ایران باستان و از مهمترین تمدنهای شرق فلات ایران نیز بوده است که از آن با نامهای دیگری همچون «شهر هنر»، بهدلیل کشف آثار برجسته هنری و صنایع دستی (اولین انیمیشن جهان روی یک جام) و «شهر علم»، به سبب کشف یافتههای برجسته علمی بهخصوص در زمینه علم پزشکی (مانند چشم مصنوعی، خطکشی ساخته شده از چوب آبنوس، تخته نردی قدیمی با ۶۰ مهره) نیز یاد میشود. یکی از آثار مهم این مجموعه، سنگنوشته و نقشبرجسته حجاریشده داریوش است که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. نقش برجسته ایلامی، بهرام دوم، شاپور اول، نرسی، اردشیر بابکان، هرمز دوم و سنگنبشته آرامی روی آرامگاه داریوش اول و نقش نبشته دار کرتیر از نقش برجستههای مجموعه نقش رستم هستند. از دیگر دیدنیهای مجموعه نقش رستم میتوان به کعبه زرتشت در مقابل آرامگاه داریوش دوم اشاره کرد که گفته میشود در ایران باستان، مرکز پرستش بوده است.نقش رجب نیز در نزدیکی نقش رستم از مهمترین و باشکوهترین آثار فرهنگی دوره حکومت ساسانیان است که شامل چهار سنگنگاره شاپور (دومین پادشاه ساسانی) و درباریان، تاجگذاری اردشیر بابکان (بنیانگذار شاهنشاهی ساسانی)، کتیبه کرتیر و تاجگذاری شاپور اول (فرزند اردشیر بابکان) میشود؛ حجاریهایی که آثاری بینظیر هستند و بیننده را شگفتزده میکنند.

تبلیغات گردشگری در اینستاگرام به آگاهی از برند، جذب مشتری راغب و افزایش فروش شما کمک میکنند. بعضی از این مناطق در هر فصلی از سال زیبایی خاص خود را دارند. تنوع در جاذبههای گردشگری و زیباییهای این شهر تاریخی واقعا قابل وصف نبوده و همین مسئله موجب شده که شیراز به یکی از ارزشمندترین مناطق گردشگری ایران تبدیل شود. منبع عکس: ایرنا. عکاس: ناشناسگنبد سلطانیه یکی از شاهکارهای معماری ایران در دوره ایلخانی است که سالهای ۷۰۴ تا ۷۱۲ قمری، به دستور اولجایتو پادشاه مغول و با نظارت خواجه رشیدالدین فضلالله همدانی ساخته شده است. عکاس: ناشناسفیروزآباد یکی از شهرهای باستانی و بسیار کهن ایران با قدمتی از دوره ساسانیان است که با نامهای شهر گور یا اردشیرخوره نیز شناخته میشود. منبع عکس: عکاس: ناشناسروستای میمند کرمان بهدلیل داشتن معماری صخرهای و شگفتانگیز مشهور است. تورهای طبیعت گردی و تورهای ایرانگردی با توجه به کم هزینه بودن و داشتن برنامه مشخص پرطرفدارترین تورها در ایران هستند.

به همراه داشتن دوربین عکاسی برای ثبت تصاویر ناب در این باغ واقعا لازم است. کاشیهای فیروزهای این بنا واقع چشمنواز است و نورپردازی آن در شب تجربه یک حس ناب را در اختیار شما قرار خواهد داد. وجود شکوفههای بهارنارنج در ماه اردیبهشت، شیراز را به بهشت زمینی تبدیل کرده و قدم زدن در خیابانهای آن حس ناب و تکرارنشدنی را در اختیار شما قرار خواهد داد. زیبایی باغ ارم شیراز بدون اغراق خیرهکننده بوده و حس زندگی را در شما زنده میکند. وجود درختان مختلف اعم از نخل، سرو، اقاقیا، افرا، بید و سروناز و گلهای خوشرنگ موجود در این باغ زیبا بیش از پیش بر محبوبیت آن افزوده و فضای آن را دلانگیز کرده است. بنای فرهنگی مردم این خطه به هزاران سال پیش بر میگردد و پیشینه بسیاری از غذاهای محلی آنان نیز، آنقدر به گذشته مربوط است که دیگر کسی نمیداند دقیقا این مردم از کی شروع به پخت فلان غذا کردهاند. البته گردشگری روستایی باید به صورت یک شیوه زندگی بر پایه عقاید مربوط به جوامع روستایی درک شود. پایه اولیه شکل امروزی میدان امام در سال ۱۰۱۱ قمری بنا شد و بهتدریج تا سال ۱۰۲۵ ساخت میدان و بناهای آن به پایان رسید.مسجد جامع عباسی، مسجد شیخ لطف الله، عمارت عالی قاپو، سردر قیصریه و مراکز فروش صنایع دستی و دو دروازه قدیمی چوگان از دیدنیهای میدان نقش جهان اصفهان هستند.

معماری فیروزآباد بهصورت کاملا دایرهای شکل است؛ این شهر تنها شهر گرد با معماری دایرهای شکل در تمام جهان به شمار میآید. در دریاچهای که بهواسطه آبشار بل شکل گرفته میتوانید قایقسواری کنید. در سفر خود به شهر شیراز از آرامگاه خواجوی کرمانی که یکی از جاهای دیدنی شیراز به شمار میرود، بازدید کنید. «خانه لاریها» یکی از بناهای باشکوه یزد است که قدمت آن به دوران قاجار بازمیگردد. سال ۱۹۴۱ میلادی در دوران پهلوی، این کلیسا توسط ارمنیهای مشهد در میدان ده دی معروف ساخته شد. حافظیه علاوه بر مردم شیراز یک مامن آرام برای بسیاری از گردشگران و توریستها به شمار میرود و قدم زدن در آن برای همیشه در حافظه شما ثبت خواهد شد. حسین دهقان منشادی، مسئول کمیتة گردشگری خوراک استان، با بیان اهمّیّت این گونه گردشگری اظهار داشت: گردشگری خوراک یکی از گونه های معرفی شده برای تنوع بخشی گردشگری، طبق تعریف سازمان جهانی گردشگری ذیل گزارش سال 2019 این سازمان بوده و علاوه براین، زیرمجموعة گردشگری فرهنگی نیز محسوب می گردد. جنگل های هیرکانی مانند کارخانه عظیم تصفیه هوا هستند و وسعت بالای آنها نقش قابلتوجهی در تولید اکسیژن و هوای پاک نواحی اطراف آن دارد.

صنعت 6/7 تریلیون دلاری سفر، بزرگترین صنعت بخش خدمات در جهان به شمار می رود و بیش از ۱۰درصد از تولید ناخالص جهان را به خود اختصاص داده است. معادل 6.6 تریلیون دلارکه از این میزان حدود 30% توسط گردشگران بین المللی و ما بقی توسط گردشگران داخلی در کشورهای مختلف صرف شده است. برای مطلع شدن از آخرین اخبار گردشگری میتوانید ما را در صفحه اینستاگرام دنبال کنید. ارگ بم، شهری باستانی با مجموعهای از ساختمانهای بلند با قدمتی از ۲۵۰۰ سال قبل است که به دو بخش رعیتنشین و حکومتی تقسیم میشود. لزوم توجه به اين بخش را مي طلبد. اگر میخواهید که از انواع تفریحات مختلف لذت ببرید، حتماً به مجموعه گردشگری سیبلند فیروزکوه بیایید تا رویاییترین خاطرات را برای خود ایجاد کنید. شیرازیها به دستپخت بینظیرشان معروفند، پس اگر راهی شیراز هستید، سری به بهترین رستوران های شیراز هم بزنید و هم از طعم غذاهای محلی بچشید و هم از مزه لذتبخش کبابها و غذاهای معمول. مواردی اعم از بیمه گردشگری، حل معضل کارت های اعتباری، رفع موانع و تنگناهای حقوقی، توسعه و به روز رسانی زیرساخت ها و تأسیسات گردشگری، برقراری ارتباطات و توسعه کمی و کیفی تبلیغات، تربیت و آموزش نیروی انسانی متخصص و کارآزموده، فرهنگسازی، ساماندهی ساخت و ساز و منظر شهری، کاهش معضل ترافیک و آلودگی هوا و…

بناهایی از سال ۷۳۵ تا ۱۰۳۸ هجری قمری (۷۱۴ تا ۱۰۰۸ هجری شمسی) در این مجموعه ساخته شدهاند که از نظر معماری، تزیینات (کاشیکاری معرق، مقرنس، گچبری)، صندوق منبت و مشبک قبور و غیره، شکوه معماری مذهبی از دوره ایلخانی تا صفوی را به نمایش میگذارند. بد نیست بدانید که باغ ارم در حال حاضر در اختیار دانشگاه شیراز قرار دارد و نام آن به عنوان میراث جهانی در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است. جالب است بدانید که بلندترین درخت سرو شیراز در همین باغ قرار گرفته است و میوههایی همانند سیب، به، گلابی، ازگیل، گردو، نارنج، زردآلو، بادام و خرما بر روی درختان این باغ به چشم میخورند.

جاهای دیدنی شیراز همانند یک آلبوم زیبا و تکرارنشدنی مقابل چشمانمان ورق میخورند و در حقیقت مهر تاییدی بر الویت ما برای سفر به این شهر هستند. وجود یک حوض بزرگ فوارهدار در قسمت مرکزی محوطه شاهچراغ بسیار تماشایی بوده که میتواند صحنه زیبایی را در مقابل چشمان همه ما رقم بزند. آنها معتقدند ورود فعالان بخش خصوصی گردشگری میتواند به بهبود عملکرد آنها و سهولت تأمین منابع مالی صنعت گردشگری کمک کند. خانه توکلی یکی دیگر از جاهای دیدنی مشهد به حساب میآید که بازدید از آن میتواند برای افرادی که به تماشای آثار باستانی علاقهمند هستند، بسیار لذتبخش باشد. این شاعر از غزلسراهای بزرگ قرن هشتم هجری بوده و دیوان حافظ از آثار مشهور او به شمار میرود.

شیخالاسلام، شیخالمشایخ و شیخ کبیر از القاب این عارف شیرازی به شمار رفته و کتابخانهای به نام او در کنار آرامگاهش قرار گرفته است. وی بنیانگذار سلسله خفیفه بوده و از آثار ارزشمند او میتوان به شرفالفقر، الفصول فی الاصول و المعتقد الکبیر و الصغیر اشاره کرد. قدمت آثار تاریخی کشف شده در بیستون از حدود چهار هزار سال قبل شروع میشود و تا چند ۱۰۰ سال پیش ادامه مییابد؛ گنجینهای که تاکنون ۲۸ اثر آن به ثبت آثار ملی ایران رسیده است. وقتی حرف از غذای شیرازی است، باید ابتدا بهترینهایشان را بشناسید و پیش از سفر به شیراز چند مورد را برای امتحان کردن در ذهن داشته باشید. به عنوان یک راهنمای گردشگری و تور لیدر باید بتوانید از پس سفرهای تخصصی درون شهری بربیایید. اگر میخواهید یک سفر خاطرهانگیز به شیراز و این باغ داشته باشید، اینجا از سیر تا پیاز هزینه سفر به شیراز را بخوانید. اگر چه تا حدود ۲۰۰ سال بعد از آن نتوانست به اوج شکوفایی خود نرسید. میمند حدود ۴۰۶ کیچه دارد که مجموع تعداد اتاقهای آنها به ۲,۵۶۰ میرسد. پیر شالیار به درویش کومار میگوید که به آرامگاه درویشی رفته و در نزدیکی مزار قطعهای از سنگ را بریده و به مشک دامهای خود ببندد تا شیرشان زیاد شود.

شما می توانید با خرید تور مشهد به راحتی و با قیمتی مقرون به صرفه، به زیارت شاه خراسان بروید و از دیگر جاذبه های گردشگری مشهد نیز دیدن کنید. همچنین شهربازی (لوناپارک) و مسافرخانه های متعددی در داخل این گردشگاه وجود داره. داخل بقعه تاریک است و این امر بر حالت عرفانی و روحانی آن میافزاید. بر اساس این افسانه، این منطقه محل رویارویی رستم و اسفندیار بوده است. شهر سوخته بر اساس یافتههای باستانشناسی با قدمتی از پنج هزار سال قبل از قدیمیترین تمدنهای جهان است. در سال ۱۳۲۱ کمیسیونی از طرف دولت وقت مامور مطالعه جهت تاسیس این سازمان گردید و بر اساس تصمیمات اتخاذ شده از طرف این کمیسیون، اقدامات جدی برای تشکیل این سازمان صورت پذیرفت و سرانجام در خرداد ماه ۱۳۲۵ هیات وزیران تاسیس این سازمان را تصویب کرد و اداره کل هواپیمایی کشوری در ۲۸ تیر ماه ۱۳۲۸ رسما شروع بهکار کرد.

مصرف حشیش در هلند آزادانه صورت میگیرد و قانون خاصی در برخورد با مصرف، خرید و فروش آن وجود ندارد. اما امروز بهراحتی میتوانید از طریق اپلیکیشنهای خرید خدمات سفر و همچنین وب سایتهایی که تورهای مسافرتی را به فروش میرسانند، تورهای لحظه آخری را پیدا کنید. حافظیه مجموعه آرامگاهی است که در سمت شمال شهر شیراز و در جنوب دروازه قرآن قرار دارد و در خود مقبره یکی از بزرگ ترین شاعران دنیا را جای داده است. یکی از مکانهای مذهبی و ارزشمند شهر شیراز که مقبره دو تن از برادران امام رضا (ع) در آن قرار دارد، آرامگاه شاهچراغ است.

این دو بزرگوار در قرن نهم هجری به شهادت رسیدند و معماری مقبره آنها مربوط به دوران قاجاریه میشود. جالب است بدانید که معماری این بنا مربوط به دوره هخامنشیان و زندیه میشود و بر روی سنگهای مرمر آن، اشعار حافظ به شیوهای زیبا کندهکاری شده است. یکی از شاعرهای خوشنام و پرآوازه قرن هفتم و هشتم هجری قمری که بسیاری افراد با اشعار این بزرگوار خاطره دارند، خواجوی کرمانی است. سعدی از شاعرهای محبوب و معروف قرن هفتم هجری بوده که آرامگاه آن هماکنون مورد بازدید بسیاری از مسافران و گردشگران قرار دارد. این مکان در گذشته خانقاه و محلی برای عبادت سعدی بود، به همین دلیل پس از مرگ در آنجا دفن شد. این مکان در اکثر روزهای سال شلوغ بوده و همواره یک یا چند نفر مشغول گرفتن فال حافظ برای شما هستند.

می توانید در اردبیل روی یک طبیعت گردی تکرارنشدنی حساب باز کنید و بار و بندیل سفر را ببندید و دل به جاده بزنید. این سازه خشتی، معماری بینظیری دارد و نمونهای دیدنی از ساختار دفاعی در ایران را به نمایش میگذارد؛ سازهای که در طول تاریخ همچون حصاری مستحكم از مناطق شرقی ایران محافظت كرده است.ارگ بم تا قبل از زلزله سال ۱۳۸۲، بزرگترین سازه خشتی دنیا به حساب میآمد. جنگل های هیرکانی ایران و جمهوری آذربایجان از مهمترین مناطق زیستکره در جهان به شمار میروند که نقشی موثر در شکلگیری چرخه زندگی دارند. جاهای دیدنی شیراز بسیار گسترده بوده و تماشای مناطق بکر آن واقعا لذتبخش است. شنا و غواصی در سواحل پیرامون جزیره و تماشای لاکپشت های دریایی، سواحل زیبای صخرهای و شنی از جمله جاذبه های دریایی اطراف هنگام و طبیعت منحصر به فرد، آهوان و تنها پارک کروکودیل کشور از جاذبههای داخل جزیره هنگام محسوب میشوند. به این ترتیب هنگامی که از گشت و گذار در مکان های دیدنی و گردشگری شیراز حسابی خسته شدید، سراغ بهترین گزینههایتان از غذاهای سنتی شیرازی خواهید رفت.