بک لینک Backlinks چیست؟ راهنمای جامع ساخت بک لینک با کیفیت ویکی دمی-بک لینک گلدلینک

بک لینک Backlinks چیست؟ راهنمای جامع ساخت بک لینک با کیفیت ویکی دمی-بک لینک گلدلینک

(بعبارتی لینک‌های نوفالو در الگوریتم‌های گوگل یا سایر موتورهای جستجو شمارش نمی‌شوند). در حقیقت، هرچه اعتبار یک سایت بیشتر باشد، اعتبار بیشتری را هم می‌تواند به سایت شما منتقل کند (از طریق لینک سازی ). با اینکه گوگل هزاران تغییر در الگوریتم‌هایش وجود آورده است، اما لینک سازی بعنوان یک سیگنال کلیدی در رتبه‌بندی نتایج جستجو باقی مانده است. این مقاله نیز بخشی از دوره آموزش سئو می‌باشد که بصورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است. می‌توانید با کلیک روی لینک، سایر سرفصل‌های این دوره را نیز ببینید و به مطالب آن دسترسی داشته باشید.

اما در حال حاضر که تغییراتی در کار موتورهای جستجو ایجاد شده، این مسئله نیز دستخوش تحولاتی شده است و نظرات ضد و نقیض زیادی به همراه دارد. گفتیم که ترافیک ثابت و ترافیک ایجاد شده توسط لینک‌ها، یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش اعتبار نزد گوگل است. این ترافیک علاوه بر این که وضعیت سایت شما را نزد گوگل بهبود می‌بخشد، می‌تواند برای کسب و کار شما نیز کاربر مستقیم ایجاد کند. کاربرانی که وارد سایت شما می‌شوند، می‌توانند به کاربر دائمی یا خریدار تبدیل شوند. خرید بک لینک و انجام لینک بیلدینگ باید دارای یک استراتژی خاص باشد. بدون در نظر گرفتن چند عامل مهم نمی‌توان به خرید بک لینک اقدام کرد و انتظار موفقیت داشت.

  • یک بک لینک فروم خوب، علاوه بر ارزش سئو، ترافیک مستقیمی را برای وب‌سایت شما فراهم می‌کند.
  • ساختار سیلو روشی برای شکافتن و تقسیم‌بندی ایده اصلی یا کلمه کلیدی به بخش‌های مختلف است.
  • سلام محمد، برای خرید بک لینک خوب و باکیفیت هم می‌تونید مستقیما با خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها ارتباط بگیرید و هم از پنل‌های واسط مثل راش وب، تسمینو، تریبون و…
  • اگر بخواهید تفاوت بک لینک نوفالو و بک لینک دوفالو را ببینید، تصویر زیر کمکتان می‌کند.
  • از آنجا که لینک سازی خارجی نیاز به زمان و تلاش زیادی دارد همیشه به دنبال لینک دهی فالو باشید و این موضوع را در الویت خود قرار دهید.

باید با کسانی که پادکستی را اجرا می‌کنند ارتباط برقرار کنید و بعنوان مهمان در پادکستشان حضور داشته باشید. افراد آن شرکت در پادکست‌های دیگران به عنوان مهمان حضور می‌یابند. بدین ترتیب لیست جالبی از جاهایی که می‌توان لینک سازی کرد را دارید. بجای گفتن “ای کاش به سایت ما بکلینک می‌دادند”، به شکل فعالی با آنها ارتباط بگیرید و از آنها بخواهید لینک بیلدینگ انجام بدهند.

اعتبار صفحه شباهت زیادی به اعتبار دامنه دارد ولی برای یک صفحه خاص از آن دامنه محاسبه میشود. ممکن است دامنه اعتبار بسیار بالایی داشته باشد ولی صفحه ای که از آن لینک دریافت کرده اید اعتبار پایینی در آن دامنه داشته باشد. میزان اعتبار صفحه معمولا براساس لینک سازی داخلی سایت به آن صفحه و بک لینک هایی که مستقیما برای همان صفحه ایجاد شده است تعیین میگردد. فاکتورهای بسیاری برای تعیین اعتبار دامنه شما لحاظ میشود که برخی از آنها عبارتند از عمر دامنه، نوع دامنه، تعداد بک لینک های دریافتی، تعداد لینک های خروجی، فعالیت در شبکه های اجتماعی و … . هرچقدر اعتبار دامنه ای که به شما لینک داده است بیشتر باشد ارزش بک لینک و تاثیر آن بر جایگاه شما بیشتر خواهد بود. حال که می‌دانیم بک لینک سایت چیست و با چه روش‌هایی می‌توانیم بک لینک بگیریم، در ادامه قصد داریم انواع بک لینک را بررسی کنیم.

ایجاد بک لینک با تولید محتوای قوی و کاربردی

با توجه به اینکه کیفیت بک لینک‌ها متفاوت هستند، میزان تاثیرگذاری آن‌ها روی رتبه و سئو سایت نیز تفاوت خواهد داشت. با توجه به اینکه طراحی و ساخت بک ‌لینک کار ساده‌ای نیست، لازم است از مهارت‌ها و ابزارهای صحیح به منظور راحت‌تر انجام دادن کار کمک گرفت. بک‌ لینک‌ها که موجب ارتقا رتبه سایت در موتورهای جستجو می‌شوند، باعث می‌شوند گوگل صفحات سایت مورد نظر را سریعا ایندکس کند. تا به حال گوگل به صورت مستقیم اعلام نکرده که خرید بک لینک باعث جریمه شدن می‌شود؛ اما اعلام کرده که چنین لینک‌هایی تحت تایید گوگل نیستند. اگر استراتژی لینک سازی خوبی داشته باشید، احتمال جریمه شدن سایت کاهش می‌یابد. به جای این که به این موضوع از نظر موتور جستجو نگاه کنید، از منظر یک کاربر ماجرا را ببینید.

در صورتی که بتوان لینک محتوای وب‌سایت خود را به صورت حرفه‌ای در این شبکه اجتماعی قرار دارد، نتایج بسیار رضایت‌بخشی به دنبال دارد. امروزه اغلب وب‌سایت‌ها تگ نوفالو را به کامنت‌های خود می‌افزایند. در صورتی که گوگل لینک‌های نوفالو را بررسی کند و سایت‌های این چنینی را پیدا کند، برای آن‌ها جریمه در نظر می‌گیرد. همچنین توصیه می‌شود بک لینک‌ها از سایت باکیفیت و معتبر که رتبه و جایگاه مناسبی در گوگل دارند، تهیه شوند. به این ترتیب هدف اساسی در بک لینک دادن باید به صورتی باشد که مخاطبان را از سایت‌های دیگر به سایت شما بکشاند و صرفا بک لینک دادن به خودی خود تاثیر بسزایی همه چیز در مورد بک لینک ندارد. در واقع بک ‌لینکبه لینکی می‌گویند که از یک سایت‌ به سایت دیگر داده می‌شود.

فصل پنجم: استراتژی های مورد علاقه من برای ساخت بک لینک

به طور مثال، فرض کنید کار شما فروش اطلاعات در رابطه با نحوه ساخت لوازم آرایشی باشد. کافی‌است «نحوه ساخت صابون» را در گوگل جستجو کنید تا مطالب مرتبط برای شما نمایش داده شوند. این صفحات موضوعی هستند و لذا مخاطبان متناسب و مرتبطی را راهی وب‌سایت شما می‌کنند. با ارائه نمونه کار، ساختار محتوا و اثبات توانایی و جدیت خود در قالب یک متن مختصر و مفید، صاحب وب‌سایت را متقاعد کنید. آن‌ها بیشتر از 30 باشد و اجازه درج لینک‌های فالو با انکرتکست در متن محتوا را می‌دهند.

زمانی که ربات گوگل یک بک لینک نوفالو را مشاهده میکند ارزش و اعتباری به صفحه هدف منتقل نمیکند. تا اینجا به خوبی می‌دانید که بک لینک سایت چیست و چطور می‌توان از سرچ کنسول گوگل برای کنترل بک لینک سایت استفاده کرد. اما اگر بخواهید بک‌لینک را برای سایت دیگری بررسی کنید، می‌توانید از ابزارهایی مانند «Ahrefs Free Backlink Checker» استفاده کنید. حال که می‌دانیم بک لینک سایت چیست و از چه راه‌هایی ایجاد می‌شود، باید به یکی از پرطرفدارترین روش‌های گرفتن بک‌لینک یعنی انتشار و نوشتن رپورتاژ آگهی اشاره کنیم.

در وبسایت نوین ابزار ساخت لینک UTM داریم و در همان صفحه توضیحات کاملی داده‌ایم. مثل صفحه‌های فروش، لندینگ‌پیج‌ها، صفحه اصلی وبسایت، خدمات یا محتواهای پررقیب. یا باید خودتان تک تک وبسایت‌های منتشر کننده رپرتاژ را پیدا و بررسی کنید یا این که از طریق فهرست‌های آماده پکیج مناسب خود را انتخاب کنید. هرچه صفحه فالوور بیشتری داشته و فعال‌تر باشد امکان این که از طرف گوگل به عنوان یک بک‌لینک قوی شناسایی شود بیشتر می‌شود. می‌توانید برای خودتان یک وبلاگ راه‌اندازی کنید و بدون هزینه برای خودتان بک‌لینک بسازید. در ضمن بخشی از خدمات نوین انتشار رپرتاژ در بهترین رسانه‌ها و وبسایت‌های معتبر است.