اعلام آمادگی ایران برای تبادل دانش زیست‌محیطی با ژاپن

به گزارش ایسنا هیات اعزامی از سازمان حفاظت محیط زیست با مدیر کل محیط طبیعی وزارت محیط زیست ژاپن در وزارت محیط زیست ژاپن دیدار و درخصوص همکاری‌های مشترک زیست محیطی‌ بحث و گفتگو کردند.

در این دیدار ابتدا توریی- مدیرکل محیط طبیعی وزارت محیط زیست ژاپن – ضمن خوشامد گویی و خیرمقدم به هیات ایرانی از روابط دوستانه و تاریخی دو کشور ایران و ژاپن یاد کرد و نسبت به بیان ظرفیت‌های محیط طبیعی و دریایی در ژاپن مطالبی مبسوط ارائه داد. 

او اقدامات انجام شده در جهت حفظ سیستم‌های طبیعی و دریایی همچنین احیای زیستگاه‌های آسیب دیده شرح داد.

 در ادامه احمد لاهیجان‌زاده – معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست – نسبت به ظرفیت‌های طبیعی موجود در کشور ایران ضمن اشاره به وجود بیش از ۵۹۰۰ کیلومتر طول سواحل و دسترسی به آب‌های آزاد در شمال و جنوب کشورهمچنین تنوع زیستی بالای این دریاها اعلام آمادگی کرد تا با دولت ژاپن تبادل در حوزه دانش زیست‌محیطی و فناوری‌های نوین بیشتر شود و این دو کشور در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی همکاری بیشتری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در خاتمه  توریی – مدیر کل محیط طبیعی وزارت محیط زیست ژاپن – آمادگی کشورش را در اجرای پروژه‌های تحقیقاتی در کشور ایران به‌ویژه در محدوده‌های آبی و سواحل و دریا با عمق بالا بسته به نیاز و درخواست محیط زیست ایران اعلام کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید